Autor Wątek: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie  (Przeczytany 19029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Lis 2012, 19:09:07 »
@Mhrok

No to fajnie    :)   . A jednak można...
I co z tego że Trochę przydługo    ;)   
Ale przynajmniej dokładnie to zrobili, prawda   :)  ?
Wczoraj jeszcze spotkałem inną ekipę, co krzaki przycięła. Teraz jeszcze zgłoszę nawierzchnię do naprawienia (kostki powędrowały w górę i w dół) i będzie kolejna w miarę przejezdna DDR w mojej okolicy. Nawet dokądś prowadząca(można nią dojechać do Galerii Mokotów, co prawda inaczej ja bym to zrobił, ale jest).

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Lis 2012, 12:11:41 »
Moje pismo krąży. Wysłałem je do ZDM, oni odesłali do ZOM, a dziś otrzymałem wiadomość od ZOM, że przesłali je do Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Tak więc to nie z mojej inicjatywy. Choć powiem szczerze, że krzaczory nie są przycięte, tylko liście z nich opadły i dlatego wydają się mniejsze.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Lis 2012, 18:06:55 »
I niech zgadnę. Do wiosny już Nic się nie zmieni w ''tym temacie''.
Ekipa  już raczej nie zostanie wysłana...Bo i w sumie to po co?
Przecież o tak późną jesienią, to mało kto jeszcze ''kręci''    ::)   .

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Lis 2012, 01:40:20 »
Za to pora na przycinanie gałęzi jest jak najbardziej odpowiednia.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Lis 2012, 11:24:21 »
Jeżeli chodzi przycinanie jako jedne hasło z zakresu ''kształtowania terenów zielonych'' to z przycinaniem jesiennych gałęzi, krzewów, krzaków i innych chabazi można poczekać równie i dobrze do wczesnej wiosny, wtedy gdy przyroda budzi się do życia.
Są też różne typy cięć w ''terenach zielonych'' i każde wykonuje się w innym celu     :)  .
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2012, 13:50:34 wysłana przez fionotron »

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Gru 2012, 12:40:29 »
Moje pismo kolejny raz zostało odbite - tym razem przez urząd dzielnicy Żoliborz. Oczywiście to nie jest ich teren i odsyłają mnie gdzieś tam, nawet już nie pamiętam gdzie.

Generalnie jest nieźle. Pismo wysłałem we wrześniu, mamy grudzień, nikt nic nie zrobił. Oby tak dalej to za parę lat krzaczory same uschną.  :D ;D

Rano1

  • Gość
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Gru 2012, 21:40:11 »
Zastanawiam się, czy skuteczniej nie będzie zawiadomić Straż Miejską, żeby interweniowała u zarządcy posesji, jakim jest (bodajże) Spójnia, do którego to zarządcy należy to ogrodzenie, z którego "spływa" zieleń na chodnik rowerowopieszy.
Kto ma czas pobyć trochę przy Spójni, może taki manewr wykonać...

Offline jack

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Gru 2012, 23:07:27 »
Oczywiście to nie jest ich teren i odsyłają mnie gdzieś tam, nawet już nie pamiętam gdzie.

No cóż, kolejny przykład jak organy administracji publicznej znają podstawową ustawę normującą ich działanie...

Art. 65. § 1. k.p.a. Jeżeli organ administracji publicznej, do którego podanie wniesiono, jest niewłaściwy w sprawie, niezwłocznie przekazuje je do organu właściwego, zawiadamiając jednocześnie o tym wnoszącego podanie. Zawiadomienie o przekazaniu powinno zawierać uzasadnienie.

Odesłali Ciebie, zamiast odesłać gdzie trzeba Twoje pismo. Dlatego dobrze jest umieszczać formułkę typu:
Jeśli realizacja wniosku nie leży w Państwa kompetencjach, proszę o przekazanie go do właściwego organu zgodnie z art. 65. § 1. k.p.a.
A jak nie wiedzą gdzie, niech się poradzą wierchuszki odpowiedzialnej za tę chorobliwą biurokratyczną proliferację niemożliwą do ogarnięcia, zamiast przerzucać to zadanie na petenta.
« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2012, 23:09:07 wysłana przez jack »

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Gru 2012, 08:31:30 »
jack, to nie tak. Oni się sami przerzucają tymi pismami, a mnie jedynie informują co i komu odesłali. Zabawne jest tylko to odbijanie piłeczki - pozory pracy. Dzięki temu urzędnicy mają co robić, a że nie ma efektów, no cóż - brak winnych - przecież wszyscy coś robią.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Gru 2012, 10:09:44 »
Dwa lata temu i rok temu dość często jeździłem tym właśnie odcinkiem mijając Spójnię.
Między ogrodzonym terenem Spójni a Centrum Olimpijskim jest mała skarpa. Nie było miesiąca abym nie zgłaszał na Straż Miejską albo gałęzi czy krzaków w skrajni... Dzwoniłem też wielokrotnie w sprawie obwisłych do poziomu gruntu przewodów na starych drewnianych słupach... Z sześciu-siedmiu takich przewodów zostało obecnie ze dwa-trzy. dzwoniłem też w sprawie zniszczonych barier energochłonnych...

Z tych telefonów chyba tylko usunęli trochę przewodów.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Gru 2012, 15:14:39 »
@wildzi

No to raczej się Twoimi telefonami zbytnio się nie przejęli.

Pewnie wiele poszukujących pracy marzy o takiej urzędniczej posadzie, w której to po grzecznym i przykładnym przepracowaniu okresu próbnego i zagrzaniu sobie miejsca,  może i nawet kilku awansach - można robić dosłownie wszystko, aby się jakoś zbytnio nie narobić i odsunąć (a najlepiej na czas bliżej nieokreślony ::)   ) od siebie wszystkie mało ważne obowiązki pracownicze    ::)   .

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Lut 2013, 08:17:02 »
Niesamowite, dziś ekipa ZOM-u robiła porządek z krzakami, o których pisałem we wrześniu. Po ping pongu, który urządzili sobie z mojego pisma wreszcie coś się dzieje. Poślizg wynosi raptem 4-5 miesięcy :) .

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Lut 2013, 12:48:14 »
No to super jepiej puźno niż wcale   :)   .
Ciekawie jak ten odcinek -''przy wisłostradzie'' będzie wyglądał wiosną i później?
Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 08 Lut 2013, 14:41:20 wysłana przez fionotron »

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Lut 2013, 13:21:39 »
Fionotron: Później
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Lut 2013, 14:51:54 »
Jestem dyslektykiem i zawsze myliłem pisownię w tym wyrazie. Obiecuję poprawę    :)    .
Swój poprzedni post zmodyfikowałem.

@Franc

Niech zgadnę teraz to już będziesz poprawiaczem pisowni Wszystkich postów forumowiczów i to Tak ''na pełen etat'' prawda  ;)  ?
Oj było by co poprawiać   ::)  ...


A ''zarośniętą drogę dla rowerów przy Wisłostradzie'' chętnie zrobię - na przedwiośniu - bo jestem ciekawy - jak Ona wygląga -i to na początku roślinnego okresu wegetacyjnego.
Pozdro    :)    .
« Ostatnia zmiana: 08 Lut 2013, 14:56:24 wysłana przez fionotron »