Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012  (Przeczytany 50786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« dnia: 08 Paź 2012, 00:18:25 »
26 października 2012 -- Przewidywana trasa przejazdu:

Plac Zamkowy, Miodowa, Senatorska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, Chałubińskiego, al. Niepodległości, Batorego, Boboli, Wołoska, Domaniewska, Modzelewskiego, al. Lotników, Wałbrzyska, Nowoursynowska, Dolina Służewiecka, św. Bonifacego, Sobieskiego, Belwederska, Spacerowa, Goworka, Puławska, pl. Unii Lubelskiej, al. Szucha, pl. Na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Rozbrat, Książęca, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy
Dystans: 25 km


Mapka interaktywna: LINK

--

Zapraszamy również wszystkich którzy chcą się włączyć w organizację masy (lub trochę ponarzekać jednocześnie przedstawiając swoje nowe ciekawsze pomysły dotyczące organizacji, zabezpieczenia, samego przejazdu) na spotkanie przedmasowe które odbędzie się w czwartek 18 października o godzinie 18:00.
Miejsce: Stowarzyszenie Zielone Mazowsze, ul. Nowogrodzka 46 lok 6.

Zobacz także:
http://www.masa.waw.pl/ - Info na stronie WMK

--

Termin propozycji trasy na listopad 2012 mija mniej więcej w drugiej połowie października. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl.
Proszę brać pod uwagę utrudnienia związane z temperaturą oraz coraz liczniejszymi remontami, związanymi z budową metra  8)
« Ostatnia zmiana: 08 Paź 2012, 22:28:59 wysłana przez DeXteR »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Paź 2012, 23:16:07 »
Będę! Ciekawa trasa, szczególnie zjazd mnie interesuje.

Offline Akss83

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Paź 2012, 03:46:32 »
Super trasa,bardzo mi się podoba,mam tylko dwie uwagi:
1.jeden podjazd ok,ale po co drugi.Myślę,że już ten pierwszy na Spacerowej da się większości we znaki
2.nie rozumiem dlaczego mamy blokować całą Puławską, przecież nawet 100 metrów nią nie pojedziemy.Wystarczy pojechać prosto Spocerową do Klonowej

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Paź 2012, 05:58:00 »
Kocham krytykę o poranku po tym jak się samemu trasy nie zaproponowało :)
Miłego dnia :)

Offline Akss83

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Paź 2012, 07:36:31 »
Hirek to nie krytyka tylko sugestia,pokonuje ten podjazd na Spacerowej kiedy wracam z pracy na nasze kochane Bemowo i wiem jaki potrafi być męczący,myślę że sporo osób będzie wprowadzać rower a nie na nim jechać.

Również życzę miłego dnia

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Paź 2012, 07:59:47 »
Hirek to nie krytyka tylko sugestia,pokonuje ten podjazd na Spacerowej kiedy wracam z pracy na nasze kochane Bemowo i wiem jaki potrafi być męczący,myślę że sporo osób będzie wprowadzać rower a nie na nim jechać.

Również życzę miłego dnia

Jeśli Spacerowa Cię ma zmęczyć, to jak przypuszczam po podjeździe Belwederską byś padł.
A właśnie ten podjazd omijamy. Pomyśl o Kolegach jadących rikszą. Ten sprzęt waży ok. 200 kg.
Za szybko pod górkę nie pojadą. Ogarniesz.
A z ciekawostek, to widziałem kiedyś dwóch panów na tandemie bez łańcucha pośredniego.
Ten z przodu kierował, a ten z tyłu pedałował. Jakoś podjechali - jak raz Spacerową właśnie.
A może po prostu zmień przełożenie na o numer wolniejsze - będzie łatwiej.

Offline Bartosh

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Paź 2012, 11:00:22 »
Super trasa, tuż pod moimi oknami. Obecność obowiązkowa

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Paź 2012, 12:48:27 »
Hirek to nie krytyka tylko sugestia,pokonuje ten podjazd na Spacerowej kiedy wracam z pracy na nasze kochane Bemowo i wiem jaki potrafi być męczący,myślę że sporo osób będzie wprowadzać rower a nie na nim jechać.

Również życzę miłego dnia
Spacerowa była nie raz i nie dwa i nigdy nie zauważyłem w peletonie osób, które wprowadzały rower. Nawet na cięższych podjazdach jak Książęca, Karowa czy Belwederska.

W dodatku "Termin propozycji trasy na listopad 2012 mija mniej więcej w drugiej połowie października. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl. " Zapamiętaj! ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Akss83

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Paź 2012, 16:57:14 »
Uwielbiam takie dyskusje.Widzę ,że czytanie ze zrozumieniem jest niektórym obce.GFM zacytuj mi proszę fragmęt mojej wypowiedzi który mówi że to ja mam się zmęczyć podjazdem.Nie mam z tym najmniejszego problemu,zarówno pod Spacerową jak i Belwederską wspinam się w dobrym i równym tempie uzyskując na szczycie tempo co najmniej 20-25km/h."Ogarnij" mój wcześniejszy post to się dowiesz że wcale nie przeszkadza mi jeden podjazd i w trosce o innych martwi mnie dwukrotny na jednej masie.Co się tyczy rikszy to zgłaszam się do pomocy.

GFM masz może coś do powiedzenia na ten temat:
2.nie rozumiem dlaczego mamy blokować całą Puławską, przecież nawet 100 metrów nią nie pojedziemy.Wystarczy pojechać prosto Spacerową do Klonowej

Offline bachor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Paź 2012, 18:48:40 »
Blokować, jak najwięcej ulic. W końcu to ostatnia dość ciepła masa.

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Paź 2012, 23:21:03 »
Uwielbiam takie dyskusje.Widzę ,że czytanie ze zrozumieniem jest niektórym obce.GFM zacytuj mi proszę fragmęt mojej wypowiedzi który mówi że to ja mam się zmęczyć podjazdem.Nie mam z tym najmniejszego problemu,zarówno pod Spacerową jak i Belwederską wspinam się w dobrym i równym tempie uzyskując na szczycie tempo co najmniej 20-25km/h."Ogarnij" mój wcześniejszy post to się dowiesz że wcale nie przeszkadza mi jeden podjazd i w trosce o innych martwi mnie dwukrotny na jednej masie.Co się tyczy rikszy to zgłaszam się do pomocy.

GFM masz może coś do powiedzenia na ten temat:
2.nie rozumiem dlaczego mamy blokować całą Puławską, przecież nawet 100 metrów nią nie pojedziemy.Wystarczy pojechać prosto Spacerową do Klonowej


Hirek to nie krytyka tylko sugestia,pokonuje ten podjazd na Spacerowej kiedy wracam z pracy na nasze kochane Bemowo i wiem jaki potrafi być męczący,myślę że sporo osób będzie wprowadzać rower a nie na nim jechać.


Skoro wiesz jaki potrafi być męczący to rozumiem, że Cię męczy.
Już raz napisałem, więc powtórzę. Tandem, zerwany łańcuch pośredni,
jeden kieruje a drugi pedałuje i też dali radę.
A poza tym zamiast myśleć za dużo lepiej poobserwuj jak to wygląda.
Właśnie nadarza się okazja. 

A co do pytania drugiego to już Ci bachor odpowiedział.
Najczęściej w finale okazuje się, że jedziemy jednak Klonową.
Może zanim zaczniesz wypisywać takie różne dziwne rzeczy to najpierw:
Przeczytaj główną stronę masy. Co robimy, jak i dlaczego właśnie tak.
Przejdź do forum i przeczytaj kilka wątków w całości.

Twoje nastawienie nie zupełnie do tego wszystkiego pasuje.
Nie pomyliłeś przypadkiem WMK z wyścigami kurierów?
Oni niczego nie blokują.

Offline Akss83

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Paź 2012, 00:39:21 »
GFM nadal nie rozumiem skąd te twoje domysły że to ja się męcze na Spacerowej,trzymaj się tego co napisałem,bo twoje domysły mnie nie interesują.Nie wiem dlaczego uczepiłeś się tego tandemu.W peletonie liczącym ponad 1000 osób jest duże zróżnicowanie wiekowe jak i wytrzymałościowe,więc nie każdego stać na bezproblemowy podjazd.

Z tego co słyszymy z głośników rikszy wynika że jedziemy po równą i bezpieczną sieć dróg rowerowych,jak również o zrozumienie kierowców samochodów oraz pieszych.Twoje podejście do tematu tego nie ułatwia,blokować tylko dlatego żeby blokować zwolenników masie nie przyniesie.Spójrz jak nas postrzegają wspomniane grupy społeczne,najchętniej by nas zdziesiątkowali.


Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Paź 2012, 06:29:56 »
Rikszy i tak najprawdopodbniej miało nie być jak pamiętam dobrze to co Kapi mówił.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Paź 2012, 11:18:45 »
Rikszy i tak najprawdopodbniej miało nie być jak pamiętam dobrze to co Kapi mówił.

To przykre, bez rikszy Masa dużo traci.

Zwłaszcza że na Spacerowej riksza zawsze dawała rady, a ostatni podjazd riksza spokojnie mogła by ominąć i polecieć prosto na Zamkowy, żeby nas przywitać.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Paź 2012, 11:44:25 »
Z tego co słyszymy z głośników rikszy wynika że jedziemy po równą i bezpieczną sieć dróg rowerowych,jak również o zrozumienie kierowców samochodów oraz pieszych.Twoje podejście do tematu tego nie ułatwia,blokować tylko dlatego żeby blokować zwolenników masie nie przyniesie.Spójrz jak nas postrzegają wspomniane grupy społeczne,najchętniej by nas zdziesiątkowali.
My wywieramy presję na urzędnikach (nie)odpowiedzialnych za drogi, w tym DdR.
Jak każda manifestacja coś blokujemy i tym sposobem narażamy się innym.
Tyle tylko, że my najchętniej zdziesiątkowali byśmy kierowców - najczęściej osobówek bez uzasadnionej
potrzeby nas trujących i przyciskających do krawężnika - bo postanowili zmieścić się na tym samym pasie
po którym my jedziemy.

A co do Spacerowej to nie mogę zrozumieć skąd Twój pomysł, że ktoś miałby nie podjechać.
Jak dotąd podjeżdżali wszyscy.
Uwielbiam początkujących.