Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012  (Przeczytany 45100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #75 dnia: 01 Wrz 2012, 23:12:22 »
Odnośnie muzyki to jest kącik"muzyka na masie" a co do muzyki rozrywkowej to jaką masz na myśli .
 Ja dobrze bawię się przy rozrywkowej muzyce typu KORN lub Slipknot . A na masie raczej chodzi o uzyskanie tępa a muzyka tu pomaga .
Wyobraź sobie co gdybyśmy jechali do ERY lub ballad niewiem jakich....

Jasno dałem do zrozumienia ze rozrywkowa która obudzi ludzi a nie ERA która usypia :))
Hause R&B Electro Dub-step itp pokroju radio eska rmf max .Szybka dynamiczna muza poprawiła by szybkość jazdy. A tak ludzie odbijają od czoła peletonu zwalniają słysząc no-stop tego rocka i peleton jest dużo dłuższy. Różnorodność jest wskazana.


Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #76 dnia: 01 Wrz 2012, 23:13:50 »
Nie ma co zaczynać dyskusji o muzyce, bo każdemu się podoba co innego, i pewnie z 2000 różnych zdań na temat tego co powinno lecieć znajdzie się na jednej Masie ;)

czemu nie ma co dyskutować różnorodność jest lepsza a nie stale to samo własnie dlatego ze jedzie 2000 ludzi a nie sami fani rocka :/

Kamov

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #77 dnia: 01 Wrz 2012, 23:14:20 »
Dubstep to niektóre bardziej zaniedbane rowery na Masie tworzą... ; )

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Wrz 2012, 02:18:03 »
Moja druga Masa. Tempo o wiele lepsze niż miesiąc temu. Co do muzyki to może Rammstein ;) Chociaż dzięki wielkie za Nirvanę. Skoro leci rock to muszę bliżej początku śmigać.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Wrz 2012, 10:34:39 »
Szybka dynamiczna muza poprawiła by szybkość jazdy.

Boże, ale epicka bzdura :-))))) Jakby szybkość jazdy zależała od muzyki, to riksza byłaby najszybszym rowerem na świecie i nadawałaby tempo gdzieś w okolicach 230 km/h :-P

A tymczasem rzeczywistość podpowiada mi, że niezależnie co by nie leciało z rikszy, to szybciej i tak nie pojedziemy. Tempo jest narzucane odgórnie przez czoło, by peleton się nie rozciągał. To tempo zależy od szerokości ulic i stanu peletonu, a nie od rodzaju granej muzyki.

Mało tego, nawet nie chcemy jechać szybciej. Masa to nie wyścig!


Moja druga Masa. Tempo o wiele lepsze niż miesiąc temu. Co do muzyki to może Rammstein ;) Chociaż dzięki wielkie za Nirvanę. Skoro leci rock to muszę bliżej początku śmigać.
;-)

To o tyle śmiesznie wyszło, że tempo czoła na tych dwóch Masach było niemal identyczne. Na obu czoło jechało 8-12km/h. Wiesz co się różniło tym razem? Trasa. Mało było miejsc, gdzie skręcaliśmy, mało przewężeń, po drodze niemal same głównie szerokie arterie. Dlatego się tak dobrze jechało teraz. I dlatego nigdy nie będzie się tak jechało na trasie do Ursusa jak na trasie na Bemowo i Bielany.

No i były 32 osoby z zabezpieczenia, a nie 23 ;) Dzięki temu nie trzeba było często stawać. Szacuję, że postojów nie będzie wcale, gdy będzie nas 60 w zabezpieczeniu. Dlatego zachęcam by się zgłaszać :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Wrz 2012, 16:18:57 »
Muzyka na sierpniowej masie była super! Dużo kawałków retro, dużo rocka. Jak z głośników będzie leciała techniawka, jakieś house, electro czy inne g...o, to... no może nie przestanę jeździć na masy, ale będę się trzymała bliżej końca peletonu, by mi uszy nie zwiędły ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Wrz 2012, 16:43:43 »
Czy riksza miala nowy sprzet, bo glosnosc muzyki byla niespotykana dotychczas!
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Wrz 2012, 19:30:18 »
Szybka dynamiczna muza poprawiła by szybkość jazdy.

Boże, ale epicka bzdura :-))))) Jakby szybkość jazdy zależała od muzyki, to riksza byłaby najszybszym rowerem na świecie i nadawałaby tempo gdzieś w okolicach 230 km/h :-P

A tymczasem rzeczywistość podpowiada mi, że niezależnie co by nie leciało z rikszy, to szybciej i tak nie pojedziemy. Tempo jest narzucane odgórnie przez czoło, by peleton się nie rozciągał. To tempo zależy od szerokości ulic i stanu peletonu, a nie od rodzaju granej muzyki.

Mało tego, nawet nie chcemy jechać szybciej. Masa to nie wyścig!



Po pierwsze Boże sie nie nazywam.
Po drugie Bzdura dla ciebie nie dla mnie i nie dla innych.
Po trzecie muza nadaje tempo biegu jazdy i innych sportów.

Wiem ze to nie wyścig ale jechać by jechać i by ludzie marudzili ze tempo jest do d... to nie jest fajne wręcz zniechęcające.Tam na czele peletonu przez tego rocka nie słyszycie co ludzie mówią w środku i na końcu chyba hehe .W zeszłym miesiącu tempo było ok a ta masa była usypiająca.  Nie wypowiadam sie tu po to by ktoś mi na Boże mówił bo proponuje jakieś zmiany.Do Samej masy i jej celu jak i wyglądu nie mam pretensji tylko podpowiadam by była atrakcyjniejsza.

Savil Poprawiłam cytowanie.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz 2012, 13:24:04 wysłana przez Savil »

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Wrz 2012, 19:44:09 »
Do escobar80
Każdemu kto nie rozumie tempa masy pomijając jej główne założenie które tempo nadaje, polecam i zapraszam do jazdy z przodu, stanięcia do zabezpieczenia z kimś, na ze mną i obserwacji do końca peletonu. Wtedy zrozumiesz.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline muzyczny_plecak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • dobra muzyka się nie starzeje ;]
    • senner.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #84 dnia: 02 Wrz 2012, 19:45:47 »
To była moja druga masa i jak na moje ucho to trochę repertuar muzyczny mógłby być zmieniony. Trochę muzyki rozrywkowej by się przydało ...

Muzyka na sierpniowej masie była super! Dużo kawałków retro, dużo rocka. Jak z głośników będzie leciała techniawka, jakieś house, electro czy inne g...o, to... no może nie przestanę jeździć na masy, ale będę się trzymała bliżej końca peletonu, by mi uszy nie zwiędły ;)



obydwu państwu polecam zajrzeć zawsze w ostatnie 1/4 peletonu - spotkacie mnie to może i muzyka wam podpasuje ;]

jaka? playlista w stopce ;]
« Ostatnia zmiana: 02 Wrz 2012, 19:48:06 wysłana przez muzyczny_plecak »

Offline kapi963

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #85 dnia: 02 Wrz 2012, 19:53:16 »
Czy riksza miala nowy sprzet, bo glosnosc muzyki byla niespotykana dotychczas!

Ten sam co zawsze tylko po prostu trochę głośniej kolumny ustawiliśmy na jakieś 75 % ich mocy.
Kapi

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #86 dnia: 02 Wrz 2012, 20:03:29 »
Do escobar80
Każdemu kto nie rozumie tempa masy pomijając jej główne założenie które tempo nadaje, polecam i zapraszam do jazdy z przodu, stanięcia do zabezpieczenia z kimś, na ze mną i obserwacji do końca peletonu. Wtedy zrozumiesz.
Pomagałem w zabezpieczeniu trasy :D chlopaku i przy tym wypadku z kobieta też.I główne założenia znam :) Pretensji nie mam tylko chodzi mi o muzę :D

JURO

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #87 dnia: 02 Wrz 2012, 21:02:22 »
Nie ma co się denerwować. Uznajmy że może i masz racje i częściowo się mylisz.

To co mówisz o tępię przejazdu i muzyce która ma pomagać ....śmieszne. Jak tak słuchasz ludzi na masie to mam propozycje. Zrób sobie osobną riksze i puszczaj co chcą. zobaczysz jakie to trudne.
Drum&base i cośtam fikumiku mnie akurat męczy (jak Makenzen) wole inną. Tego mogę posłuchać w clubie.

Rafii już wyjaśnił co reguluje tępo masy, ja  nie będę powtarzał.

Jest też miedzy nami kolega z "muzycznym plecakiem"(pozdrawiam serdecznie) ,może więc sam zrobisz za głośnik i puścisz swoją muzykę....Tylko powiedz mi co zrobisz gdy ktoś podjedzie i powie ci żebyś ściszył ten jazgot?

Pozdrawiam...Kończe.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrz 2012, 21:09:40 wysłana przez JURO »

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #88 dnia: 02 Wrz 2012, 21:40:40 »
Czy riksza miala nowy sprzet, bo glosnosc muzyki byla niespotykana dotychczas!

Ten sam co zawsze tylko po prostu trochę głośniej kolumny ustawiliśmy na jakieś 75 % ich mocy.

Moc kolumn? Chyba chodzi o skalę mocy wzmacniacza. To rzeczywiście bardzo dużo. Każdy szanujący się wzmacniacz najlepiej pracuje (kwestia % zniekształceń) w przedziale do 50 % mocy. A kolumny powinny mieć tolerancję na moc przynajmniej ciut wyższą od maxa ze wzmacniacza - żeby ich nie spalić.
Co do głośności - i tak do wszystkich to nie dochodzi, najbliższym dając po uszach. Fajnie byłoby mieć takie zdalnie odbierające głośniki gdzieś dalej w peletonie. Takie kino domowe...przepraszam - masowe  ;D

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #89 dnia: 02 Wrz 2012, 22:03:46 »
Problem jest taki, że niektóre okoliczności nie dają się łatwo zmierzyć w minutach. Nie zawsze wiadomo za ile koniec dojedzie, albo za ile ruszy i takie tam.
Albo ile potrwa naprawa łańcucha przed rikszą.