Autor Wątek: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty  (Przeczytany 13645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« dnia: 18 Lip 2012, 09:07:28 »
Od jakiegoś czasu omijam publikacje Stołecznej o rowerach, bo nie wnoszą nic nowego (albo "przerażeni" piesi albo wściekli kierowcy albo dość roszczeniowi rowerzyści). Jednak idiotyzm tego tekstu http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12138543,Sprawdz_jakim_typem_rowerzysty_jestes__My_juz_wiemy.html mnie zastanowił. Rzadki przypadek, że komentarze czytelników są znacznie mądrzejsze od komentowanego tekstu.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lip 2012, 09:26:08 »
Faktycznie. Artykuł na poziomie brukowców kompletnie nic nie wnoszący do ładu publicznego i bezpieczeństwa na drogach. Jest tylko pożywką dla co bardziej radykalnych kierowców.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lip 2012, 13:01:15 »
To chyba miał być żart, a wyszła tragedia ;) Nie wierzę w to co czytam, jak ktoś mógł spłodzic taką mieszankę kpiny z prześmiewczą agresją i drwin z bezpodstawnymi insynuującjami. >:(

PS. Raffi ja bym zarządał usunięcia zdjęcia z moim wizerunkiem z takiego "artykułu".
I jestem tatą po raz drugi!

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lip 2012, 13:06:52 »
PS. Raffi ja bym zarządał usunięcia zdjęcia z moim wizerunkiem z takiego "artykułu".
edit:
Trzy osoby na zdjęciu, czyli niema podstawy, a raczej było by to trudne - było takie orzeczenie, że trzy osoby to już tłum (to czy interpretacja była właściwa, to już inna kwestia). Przepisy nie są jednoznaczne w tej materii.
Do tego raffi jest osobą "powszechnie znaną" i na tym zdjęciu wykonuje funkcje, związaną z działalnością ZM, więc kolejny śliski temat.   
Żądać oczywiście można, ale po co. Nie lepiej wysmarować ripostę?
« Ostatnia zmiana: 18 Lip 2012, 13:24:30 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lip 2012, 13:10:56 »
W sumie ja jestem tym trzecim ;)
To zdjęcie jest jednym z tych zdjęć, co pojawiają się jak nie ma lepszego ani innego pod ręką ;)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lip 2012, 18:32:55 »
Pozostaje tylko ustalenie, który z prezentowanych przez ułomnego autora typów rowerzystów macie ilustrować. Fotoedytor tego artykułu był równie mądry jak dziennikarz.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lip 2012, 20:02:01 »
 :'(Według autora jestem "spożywczy" czyli czas się żegnać -ponieważ jeżdżę ponad 5 lat i jedyny wypadek to na pasach przy Żwirki Wigury i Banacha i drugi zderzenie czołowe z rowerzystą przy tunelach przed Rondem Zesłańców więc już pora po najkrótszej drodze pojechać jak pisze i udowodnić że ten mądrala miał rację. Autor sam mógłby siebie zakwalifikować do którejś grupy. Na jego chorobę nie ma lekarza który mógłby mu pomóc.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lip 2012, 20:11:18 »
Autor jest lotnym reporterem gazety na motocyklu, a więc jego wierszówka zależy od tego jak szybko znajdzie się na miejscu zdarzenia. Możliwe, że da się go zakwalifikować jako dawcę narządów.
Tekst można zakwalifikować jako próbę szczucia ludzi wzajemnie na siebie.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lip 2012, 21:20:55 »
To chyba miał być żart, a wyszła tragedia ;) Nie wierzę w to co czytam, jak ktoś mógł spłodzic taką mieszankę kpiny z prześmiewczą agresją i drwin z bezpodstawnymi insynuującjami. >:(

Po pierwsze to autor artykułu raczej nie jest sprawcą tego tekstu. Owszem, podpisał się jako autor, ale jestem święcie przekonany że na podobny podział i definicję już się gdzieś w sieci natknąłem - nie pamiętam tylko czy to było forum blachosmrodziarskie, motocyklowe, czy jakieś inne.

Po drugie, to tekst typowo humorystyczny. Humor niskich lotów, ale jak się nie traktuje tego na poważnie, a przymknie jedno oko, to da się przez to przebrnąć bez szczękościsku i żyłki pierdzącej na czole ;) Traktuj tekst jako jeszcze jeden ranking, podział, wróżbę, czy inny podobny syf, jakiego w necie pełno.

Żal tylko ściska, że w Stołecznej mają taki sezon ogórkowy, że takie rzeczy publikują. Ale to ważna informacja dla nas - można Stołecznej "sprzedać" jakiś ważny dla nas temat rowerowy i pewnie go kupią, bo nie mają o czym pisać. Tylko ktoś musi chcieć wysilić się na maila i skontaktować się z jakimś redaktorem ;)


PS. Raffi ja bym zarządał usunięcia zdjęcia z moim wizerunkiem z takiego "artykułu".

Kaczor już Ci odpowiedział. A ja powiem więcej - nie tylko nie ma szans, ale i nie widzę potrzeby. Dlaczego masz napisane powyżej.


Fotoedytor tego artykułu był równie mądry jak dziennikarz.

Fotoedytor w tekście do sieci? Ty chyba nie za wiele miałeś w życiu do czynienia z pracą w redakcji ;) Powiem Ci jak jest: Autor po "napisaniu" tekstu wpisał w wyszukiwarkę na Gazeta.pl "rowery" i mu wyskoczyło 20 miniaturek. To uznał za fajne, bo jest kilka rowerów, jakiś ruch aut, coś się dzieje w kadrze. I wstawił, choć do tematu ma się jak pięść do oka :)


:'(Według autora jestem "spożywczy" czyli czas się żegnać

Spokojnie, też jestem "spożywczy", a jeżdżę blisko 20 lat i nakręciłem pewnie więcej km niż autor artykułu na motocyklu ;)


Autor jest lotnym reporterem gazety na motocyklu, a więc jego wierszówka zależy od tego jak szybko znajdzie się na miejscu zdarzenia. Możliwe, że da się go zakwalifikować jako dawcę narządów.
Tekst można zakwalifikować jako próbę szczucia ludzi wzajemnie na siebie.

Co już mu ludzie odpowiednio dosadnie wypunktowali w komentarzach. Gdyby jeszcze redaktorzy takie rzeczy czytali, a nie tylko cieszyli się "że się klika" i "że jest duży respons" ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomus1973

  • Gość
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lip 2012, 21:54:36 »
"...Grupa spożywcza. Najliczniejsza. To osobnicy, którzy używają roweru na codzienne dojazdy do pracy czy zakupy. Występują na ulicach między 6 a 9 oraz 14 a 19."     "Grupa rycerska...Poznać ich można dzięki zbroi ochronnej, jakiej nie powstydziłby się średniowieczny rycerz. Ten rowerzysta ma na sobie wszystko, co tylko może dostać w sklepie sportowym" Tzn, że ja jestem mixem grupy spożywczej i rycerskiej??? Otóż nie!!! Autor wszystko polątał i pomieszał, ponieważ moje postępowanie na drodze nie jest roszczeniowe, nie potrzeba mi całego chodnika, ani pasa ruchu i mój rower nie ma crash pada.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lip 2012, 23:10:30 »
wpisał w wyszukiwarkę na Gazeta.pl "rowery" i mu wyskoczyło 20 miniaturek. To uznał za fajne, bo jest kilka rowerów, jakiś ruch aut, coś się dzieje w kadrze. I wstawił, choć do tematu ma się jak pięść do oka :)

Tak się składa, że jeden z redagujących gazeta.pl to mój dobry kumpel (uprzedzam pytanie - za powyższe bzdury nie odpowiada), więc spytam. Ale oczywiście jeśli autor tekstu sam wybrał fotkę, to tym gorzej dla autora i fotoedytora w jednym.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lip 2012, 15:11:14 »
Tak się składa, że jeden z redagujących gazeta.pl to mój dobry kumpel

Szacun ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lip 2012, 16:04:30 »
Dla mnie są to nic nie znaczące wypociny,  przeciętnego pismaka  o charakterze prześmiewczo- szyderczym, pozbawione choćby odrobiny wartości merytorycznych.

Pisze on dla samego pisania   ::)   .

Nawet nie będę wracał do tego artykułu i określał się w jakiej grupy rowerowej (stworzonej przez "autora"  na potrzeby tego "CZEGOŚ")  należę, bo szkoda mi na to czasu.

"autora" to zdecydowanie za dobrze brzmi.
Uważam, że lepiej pasowałoby do niego  określenie "Prosty Pismak"

A rowerzyści i tak obronią się sami   :)   .

Z rowerowym pozdrowieniem  Maciek - Wilanowiak.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lip 2012, 00:10:59 »
Szacun ;-)

Mam nadzieję, że nie sądzisz, iż chodziło mi o jakieś przechwalanie się. To długa historia, całkiem ciekawa, podobnie jak ów człowiek. Nie kontynuuję zatem dżentelmeńskiej wymiany złośliwości  :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trochę już nie mam siły, ale to rekord głupoty
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lip 2012, 07:26:54 »
Szacun ;-)
Mam nadzieję, że nie sądzisz, iż chodziło mi o jakieś przechwalanie się.

Nie sądzę byś się chwalił, ale po prostu fajnie to zabrzmiało. Bo pewnie wiesz, że pracuję w Agorze i dla Stołka też zdarzało mi się pisywać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)