Autor Wątek: Sztyca  (Przeczytany 13995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sztyca
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Cze 2012, 15:14:42 »
A widzisz, poznałem wiele gatunków asfaltu i asfalt na głownych drogach szwedzkich był koszmarny do jazdy na rowerze. Był bardzo szorstki niczym posklejane grudy żużla a opory toczenia były koszmarne. Gdy zjechałem z niego na szutrowe drogi to z uśmiechem na twarzy podjeżdżałem pod każde 10 % wzniesienie. :) :) :)

Do rumuńskiego asfaltu także mam wiele zarzutów. Owszem był równy za to w temperaturze powyżej 40 st C był miękki jak smoła i aby zjechać z górki trzeba było nieżle się nakręcić. >:( >:( >:(

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sztyca
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Cze 2012, 15:22:48 »
Ja poruszałem się po nich z prędkością nie większa niż 7 km/h. Ale wiadomo... drogi szutrowe są różne... po estońskich czy Szweckich szutrach jeżdzi sie lepiej niż po asfalcie natomiast litewskie szutry są przekleństwem.

No tak, nie doprecyzowałem, że jeździłem po szutrach litewskich. Nie szwedzkich, czeskich, czy ukraińskich, ale litewskich.

Faktycznie są specyficzne, ale czy gorsze od naszych? Foto:





Skoro nawet poziom dawał radę, to takie złe znowu być nie mogą. Po złych poziomem na slickach i z sakwami nie pojedziesz. Choć jasne, że asfalt to to nie jest ;)

A tu masz foto wycinaków, a którymi jechałem:
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sztyca
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Cze 2012, 15:35:44 »
Raffi, zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, że nawet w jednym mieście można mieć super gładkie asfalciki oraz motokrosowe ścieżki nie tylko dla rowerów a co dopiero w kraju. Litwę pokonałem wzdłuż i wszerz i natknąłem się również na szuterki przyjazne rowerzyście.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sztyca
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Cze 2012, 16:32:44 »
Na pierwszy rzut oka Te szutróweczki wyglądają bardzo dobrze-na bardzo szerokie  i równe jak stół!
I nawet na zdjęciu zachęcają, aby się nimi przejechać...
Będę je musiał kiedyś osobiście przetestować.
Maciek- Wilanowiak