Autor Wątek: Lusterko CatEye BM-500G  (Przeczytany 25260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Cze 2012, 12:55:36 »
Na temat w/w lusterka się nie wypowiem, ponieważ nie miałem z nim styczności,
za to mogę polecić Zefal Spin
A co by było, gdyby kierownica była ustawiona do góry nogami pod kątem 45 stopni z końcówką tuż pry ziemi, np. po złożeniu składaka? Dość częsty kontakt z podłożem podczas przetaczania złożonego roweru, otarcia w okolicy zawiasu. Czy to oznacza szybkie zniszczenie, czy tylko utratę wyglądu?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Cze 2012, 15:06:11 »
Też tak kiedyś myślałem i wolałem nawet jak miałem badziewne lusterko. Ale jak się jedzie kilkadziesiąt km po ruchliwej drodze to ciężko się oglądać co 2-3 sekundy aby sprawdzić czy gość zamierza mnie ominąć czy może jednak nie.

Ja tam się po prostu nie oglądam co 2-3s. Nigdy tego nie robiłem, nawet w zamierzchłych czasach, gdy jeszcze miałem lusterko.

Wspomniane usterko Cateya daje mi ten komfort, komfort posiadania trzeciego oka... Dzięki niemu mam pełne pole widzenia do przodu i pełno kontrolę nad tym co dzieje się z tyłu.

Złudzenie kontroli. Kontrola, jakakolwiek kontrola, jest złudzeniem. Zwłaszcza gdy chodzi o polski ruch drogowy ;) To jak z bezpieczeństwem i poczuciem bezpieczeństwa - to dwie różne sprawy.

Ale rozumiem, że czujesz się bezpieczniej z lusterkiem. Na pewno nie zaproponuję Ci byś je zdjął.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Cze 2012, 21:54:33 »
Po zebranych opiniach i oględzinach, chyba jednak kupię lusterko CatEye za 27zł http://www.dobresklepyrowerowe.pl/akcesoria/lusterka/cateye/bm-300g/ wychodzi na to że tańsze i trwalsze, a jakość nie jest zła.

Dzięki wszystkim za opinie i rady :)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Cze 2012, 22:46:03 »
Po zebranych opiniach i oględzinach, chyba jednak kupię lusterko CatEye za 27zł wychodzi na to że tańsze i trwalsze, a jakość nie jest zła.


Absolutnie jego nie polecam. Lusterko nie jest sferyczne więc ma bardzo małe pole widzenia i bardzo utrudnione ustawienia. To lusterko jest dobre dobre do poprawy makijażu ;D ;D ;D

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Cze 2012, 22:51:13 »
Jest to rozwiązanie. Oczywiście okulary musiały by być na gumce. A co z szybką zmiana ostrości widzenia oka bo przy lusterku na kierownicy nie ma problemu a przy umieszczonym lusterku na odległość 20-25 cm od oka obserwuję 2-3 sekundowe dostrajanie się oka co w ruchu miejskim jest dla mnie niedopuszczalne.

W każde lusterko jak spojrzysz to musi się oko przestawić. W każdym niezależnie od odległości potrzeba przynajmniej sekundy, dwóch
Komu w drogę temu rower.

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Cze 2012, 23:00:01 »
Po zebranych opiniach i oględzinach, chyba jednak kupię lusterko CatEye za 27zł wychodzi na to że tańsze i trwalsze, a jakość nie jest zła.


Absolutnie jego nie polecam. Lusterko nie jest sferyczne więc ma bardzo małe pole widzenia i bardzo utrudnione ustawienia. To lusterko jest dobre dobre do poprawy makijażu ;D ;D ;D

Kurcze to mam problem :-\ W sklepie są tylko te dwa modele a do tego sklepu mam bon. Może w ogóle nie kupie tych lusterek. Muszę się jeszcze zastanowić.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Cze 2012, 08:41:13 »
To jedz do sklepu i przymierz na sucho obydwa lusterka. Spójrz w którym droga będzie lepiej widoczna a obraz w nim bardziej naturalny. I jeszcze jedna uwaga. Modelu CatEye BM-500G nie ustawiaj w poziomie tylko pod kątem 45 stopni.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Cze 2012, 08:43:32 »
Jest to rozwiązanie. Oczywiście okulary musiały by być na gumce. A co z szybką zmiana ostrości widzenia oka bo przy lusterku na kierownicy nie ma problemu a przy umieszczonym lusterku na odległość 20-25 cm od oka obserwuję 2-3 sekundowe dostrajanie się oka co w ruchu miejskim jest dla mnie niedopuszczalne.

W każde lusterko jak spojrzysz to musi się oko przestawić. W każdym niezależnie od odległości potrzeba przynajmniej sekundy, dwóch

Skąd ta teza... jesteś okulistą czy tylko gdybasz.  ::)Może to są tylko twoje subiektywne doświadczenia więc może twoje oczy mają jakąś wadę... :( Polecam wizytę lekarska albo ... obiektywną opinię :) :) :)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Cze 2012, 08:50:47 »
Miałem parę lusterek w paru rowerach :) To jest na własnej skórze. Ale rozmawiałem o tym swojego czasu z innymi użytkownikami lusterek i też mi potwierdzili.
Komu w drogę temu rower.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Cze 2012, 12:36:39 »
Wczoraj testowałem lusterko przyczepiane do kasku - porażka, nawet nie chciałem w tym pojechać, bo mi wisiało na brzegu widzenia (noszę okulary, więc jakoś na ramce wypadało) i oko bolało, żebym w ogóle coś zobaczył. Moja dziewczyna (bez okularów) ma to samo wrażenie, tylko ona przetestowała to w jeździe.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Cze 2012, 12:39:03 »
Ja też noszę okulary i nie wypada mi na ramce. Oko nie boli. Wysokość i położenie można zmieniać... Dziewczyna ma wrażenie, że też jej wypada na ramce mimo że nie nosi okularów? :P
« Ostatnia zmiana: 18 Cze 2012, 12:40:27 wysłana przez chrupek »
Komu w drogę temu rower.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Lip 2012, 08:49:59 »
A może takie lusterko? ;) Tylko już zaczyna brakować miejsca na kierownicy :)
http://gadzetomania.pl/2012/06/30/przydatny-gadzet-dla-rowerzystow-kamera-w-roli-wstecznego-lusterka
Komu w drogę temu rower.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Lip 2012, 08:57:29 »
Ja widzę w tym rozwiązaniu martwe pole tuż obok roweru czyli spoglądamy w TV i nic nie widzimy i skręcamy i ...wpadamy wprost pod koła samochodu.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Lip 2012, 09:06:03 »
Wczoraj testowałem lusterko przyczepiane do kasku - porażka, nawet nie chciałem w tym pojechać, bo mi wisiało na brzegu widzenia (noszę okulary, więc jakoś na ramce wypadało) i oko bolało, żebym w ogóle coś zobaczył. Moja dziewczyna (bez okularów) ma to samo wrażenie, tylko ona przetestowała to w jeździe.
Jeśli od lusterka przy kasku bolą oczy, to znaczy że jest ono źle ustawione.
W przypadku roweru klasycznego (nie poziomego) gdy pozycja jest mocno pochylona do przodu, bywa, że obraz zasłaniamy sobie barkiem i trzeba się wyprostować aby mieć pełne pole widzenia.
Problem z okularami to kwestia ustawień, ale także cecha osobnicza.
http://forum.poziome.pl/index.php?PHPSESSID=3337e92512d8f70635ece4be7a7f31f0&topic=1220.0
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Wrz 2012, 23:11:06 »
P.S. oto link do niego:
http://www.decathlon.com.pl/PL/lusterko-3-3d-141021935/

Mam je. Słabo się z nim mieszczę w drzwiach od piwnicy, więc się zgina przy przechodzeniu no i rower regularnie się wywraca, a póki co się nie połamało. Nie jeżdżę w ogóle bez lusterka, bardzo niepewnie się czuję.