Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012  (Przeczytany 49648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Cze 2012, 08:53:21 »
Nie było Cię tam by zaoponować - możesz mieć żal do siebie.
Wybacz, mam teraz ważniejsze sprawy na głowie niż przedmasówka. Poza tym- chyba po to jest forum, aby każdy mógł zapytać o coś, czym jest zainteresowany?

Pytaj do woli.

Wybaczam, w ogóle nie mam żalu, że Cię nie było. Ale teraz nie krytykuj inicjatywy, bo to już nie jest to miejsce, ani czas by zmieniać temat. A poza tym zrażasz w ten sposób do pomagania osobę, która to zgłosiła.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze 2012, 08:54:32 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Cze 2012, 09:36:15 »
Raffi, dziwi mnie to- Masa z zalozenia rowerowa zajmuje sie pilka nozna? Na MŚ i innych imprezach jakos nikt nie kwapil sie z kibicowaniem. Inne duze imprezy sportowe nie rozreklamowane tez przechodza bez echa- a ta, calkowicie zbedna i wrecz szkodliwa dla Polski impreza ze wzgledu na to, ze naszego kraju na nia nie stac- jest reklamowana nawet na Masie.

Ale OK, dowiedzialem sie i juz. Ja sie nie wlacze w owczy ped do ojro. Ale jak napisalem wczesniej- mam nadzieje, ze tak samo ochoczo bedziecie promowac Swieto Niepodleglosci, bo chcialbym wtedy zorganizowac przejazd rowerowy- bardziej oficjalny niz te "Czajnikowe".

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Cze 2012, 10:32:03 »
@Stanley:Jestem pełen podziwu - powinieneś zostać dyplomatą.
Dziękuję za miłe słowo.

Ale chyba mogę tak normalnie bez biało-czerwonego?
Po prostu nie mam nic takiego.
No zgódź się. ;)
Oczywiście, że możesz. :)

Raffi, dziwi mnie to- Masa z zalozenia rowerowa zajmuje sie pilka nozna?
Drex już to wyjaśniłem i nie będę powtarzał. To nie tylko Euro. Przeczytaj moją wcześniejszą wypowiedź.
Pragnę zauważyć, że znowu tylko Ty masz jakieś obiekcje.

Dodam jeszcze, że na każdej przedmasówce będzie omawiany temat kolejnej masy, więc na październikowej przedmasówce będziesz mógł zgłosić swoje niepodległościowe propozycje. Zostaną one omówione i nie zostaną bez echa.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze 2012, 10:36:21 wysłana przez Stanley »

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Cze 2012, 10:46:00 »
Stanley: poczytaj komentarze na FB Masowym. Oprocz mnie sa osoby ktorym tez sie to nie podoba, tylko tu nie wchodza. Co do interpretacji posta informujacego o kibicowaniu Masy nie wypowiem sie, bo was jest wiecej i znow zostane zakrzyczany. :-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Cze 2012, 11:18:43 »
W Masie jeśli czas pozwoli, postaram się jednak wziąć udział. Ale nie w barwach narodowych.
Również uważam, że cała impreza związana z mistrzostwami, przyniosła wiele złego, a niektóre jej negatywne skutki, dotknęły bezpośrednio moich znajomych i przyjaciół, więc wybaczcie, ale również podobnie jak Drex, nie chce obwieszać się atrybutami symbolizującymi jej poparcie.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Cze 2012, 13:48:36 »
Powiem krótko.

W momencie przejazdu masy 29.06.2012 kończy się EURO zaczyna OLIMPIADA. W obu imprezach występują Polacy.


Coś Wam się pomieszało. Igrzyska Olimpijskie zaczynają się, ale w dniu przejazdu lipcowej WMK !

Co do czerwcowej - górą Nasi? przecież ten wielki napompowany przesadnie balon BIEDRONA 2012 pękł z hukiem. Patrząc na "osiągnięcia" PZPN i nieudolność w rozgrywkach grupowych imprez mistrzowskich naszych piłkarzy od ćwierć wieku (!!!), raczej ubrałbym się na czarno. No chyba, że...na biało-czarno i kibicujemy Łukaszowi i Mirkowi  ;)
Jak ktoś ma ochotę na zakończenie EURO przyjechać przebrany, jak kibic piłkarski, ma przecież do tego prawo. Nie wszyscy jednak interesują się piłką i tak mocno utożsamiają się z tą drużyną (ja osobiście "średnio na jeża", bo pamiętam drużynę Piechniczka i tamtych zawodników. Teraz niestety mamy zbieraninę a nie drużynę i jeden Błaszczykowski nie pomoże, jak inni mają rozregulowane celowniki).
Jak dla mnie, pomysł białoczerwonej WMK jest znacznie lepszy na lipcową. Można wtedy nawiązać do ducha olimpizmu, puścić "Rydwany Ognia" Vangelisa, przejechać koło Centrum Olimpijskiego. Białoczerwoni, pamiętajmy będą też reprezentowali nasz kraj na 2 kółkach, w tym mistrzynie świata w MTB i na torze !

http://pl.wikipedia.org/wiki/Letnie_Igrzyska_Olimpijskie_2012

O, jeszcze dodam, może przedwcześnie  ;)

Vangelis - Chariots of Fire
« Ostatnia zmiana: 24 Cze 2012, 13:52:39 wysłana przez Rano1 »

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Cze 2012, 13:59:53 »
O ile pamiętam - to głównym powodem przebierania się miała być utrata medialności.
Dla dziennikarzy staliśmy się chlebem powszednim albo szarością dnia - jak kto woli.
Pomysł był taki, aby masa za każdym razem wyglądać inaczej.
To ma przyciągnąć uwagę dziennikarzy. Ma być o nas głośno.
Czy pomysł z ubiorami kibicowskimi należy uznać za jedynie słuszny?
O tym na pewno można podyskutować.
Tak na szybkiego nikt nie zgłosił kontrpropozycji.
@Drex: wielka szkoda, że nie byłeś na przedmasówce.
Wierzę, że wymyśliłbyś zdecydowanie ciekawszą propozycję.
Ale nic straconego, kolejna masa za miesiąc.
Propozycje ciekawszego ubarwienia masy możesz składać już dzisiaj.
Pamiętaj! Mamy być MEDIALNI.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Cze 2012, 14:13:27 »
Rano piękny utwór wybrałeś. :)
Właśnie każdy ma prawo przyjechać jak chce. Masa zachęca do przyjazdu na BIAŁO-CZERWONO.
Jest wiele powodów ku temu. Między innymi Euro 2012 organizowane w naszym kraju.
Jeśli ktoś nie chce, to niech nie przyjeżdża.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie do masy mieszał politykę i inne zupełnie z masą nie związane rzeczy. Tak było jest i będzie. Ale niech takie osoby sobie pogadają. No bo wszystko jest możliwe pod warunkiem, że się nie wie o czym się mówi. :)

GFM napisał wprost. Chcemy nagłośnić masę w mediach i dlatego wykorzystujemy POZYTYWNY efekt Euro 2012.

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Cze 2012, 15:03:31 »
No to piszcie wprost a nie "kibicujemy naszym". Wielu osobom ojro sie nie podoba i ich nie przekonacie do przyjazdu.

Lepiej jest powiedziec "badzmy widoczni, badzmy glosni- niech do Warszawiakow dotrze ze jestesmy i jest nas duzo!" Mieszanie Euro do Masy jest zlym pomyslem, lepszym jest rzucenie mu wyzwania- "kibicow jest duzo? Nas tez!" Czy jakos tak. Luzny pomysl, osiagnac mozna podwojna korzysc. Przy odpowiednim sformuowaniu przyciagnie i kibicow i "antykibicow". Ale ty trudniejsze niz podpiecie sie pod ojro...

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Cze 2012, 16:29:10 »
Ja jednak jednego nie rozumiem. Przełożenia EURO2012 na Warszawską Masę Krytyczną.

Bez wątpienia organizacja ME w piłce nożnej w naszym kraju wreszcie zmobilizowała przeróżne władze chociażby do tego, żeby stolica miała połączenie autostradowe z resztą Europy.
WMK to natomiast comiesięczna manifestacja rowerzystów, protest przeciw obecnym warunkom jazdy w wielu miejscach naszego miasta (vide:cele masy). Pisałem zresztą niedawno, iż z przerażeniem zobaczyłem mapkę ścieżek rowerowych z 2001 roku, jak niewiele - podkreślam - tras łączących dzielnice powstało w ciągu ostatniej dekady (prawie żadna w praktyce), wiele ddr-ów jest zaniedbanych od dziesięcioleci, nowe powstają gównie na odcinkach remotowanych dróg, nie łączą się w sieć dróg rowerowych, często nie ma możliwości zjechania z jezdni na ddr.

Czymże zatem EURO2012 przełożyło się na warunki jazdy rowerem po Warszawie? Ja niestety nie widzę nic. Jeśli to brak woli wytyczenia swobodnego przejazdu chociażby poprzez odpowiednie oznakowanie szerokich chodników przy zakorkowanych jezdniach, pasów dla rowerów na szerszych jezdniach (jak na ul. Międzyparkowej - nieliczne wyjątki in plus), działań często prostych, tanich, ale przemyślanych. Lokalne inicjatywy (wypożyczalnia na Bemowie), "urywające się fragmenty" nowych ddr tego obrazu nie zmieniają. Kto jeździ po mieście regularnie rowerem, ten wie o czym mówię.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Cze 2012, 16:35:55 »
A nie możecie po prostu się bawić? Mamy euro 2012, nasze pokolenie może się już takiej imprezy za naszego życia nie doczekać. Polska została zauważona. Możemy połączyć te dwie imprezy jakimi są Euro 2012 i WMK. Możemy, nie musimy.

Mam takie pytanie - czy byłeś gdzieś na mieście, w centrum, po meczach biało-czerwonych? Czy widziałeś te setki tysięcy ludzi... Wszelkich narodowości razem się bawiących? A przede wszystkim biało-czerwone barwy?
Byłam, widziałam i to było piękne. Mimo przegranej.

POLSKA MISTRZEM POLSKI!!!

P.S. Spójrz na mój av :-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Cze 2012, 20:08:55 »
To może ja wezmę flagę Hiszpanii ? ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Cze 2012, 20:38:04 »
Bierz co chcesz! ;)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Cze 2012, 21:25:29 »
29 czerwca będziemy znać finalistów :-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Cze 2012, 09:11:21 »
Czymże zatem EURO2012 przełożyło się na warunki jazdy rowerem po Warszawie? Ja niestety nie widzę nic. Jeśli to

Mamy bardzo dobry dojazd do pomnika. http://www.tvnwarszawa.pl/absurdy,news,rowerem-w-pomnik-tak-planuje-miasto,44825.html
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky