Autor Wątek: Parkowanie rowerów w Śródmieściu  (Przeczytany 30636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Kwi 2010, 15:53:45 »
nowość w sprawie stojaków - burmistrz śródmieścia twierdzi, że stojaki można zaliczyć do "małej infrastruktury", a tą zajmuje się ZOM, który także może stawiać stojaki. ponoć jest w tej kwestii dobra współpraca między ZOMem a ZDMem.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Cze 2010, 02:53:40 »
No i już Straż Miejska ani ZDM nie będzie się mnie, ani innych rowerzystów czepiać za przypinanie roweru do znaku, bo wnioskowane przeze mnie stojaki zostały ustawione i zabezpieczone przed parkującymi zbyt blisko samochodami:




A tak to się formalnie zaczęło:



« Ostatnia zmiana: 29 Cze 2010, 03:07:25 wysłana przez gromanik »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Cze 2010, 12:24:01 »
Trochę poza Śródmieściem, ale też przydatne - na Grójeckiej 17, między siedzibą PKO a ratusza, są stojaki rowerowe. Takie [na oko] porządnie, w kształcie A [takie jak U z jeszcze jedną kreską]. Stoją trochę schowane, więc trzeba uwierzyć mi na słowo, że są i poszukać między tymi dwoma budynkami. Za to prawie zawsze są w cieniu, więc latem rower się nie przegrzeje. Stoją trochę za wjazdem dla wózków do ratusza i chyba nie ma jak ich czymś zastawić, więc działają :)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Cze 2010, 14:59:19 »
Trochę poza Śródmieściem, ale też przydatne - na Grójeckiej 17, między siedzibą PKO a ratusza, są stojaki rowerowe. Takie [na oko] porządnie, w kształcie A [takie jak U z jeszcze jedną kreską]. Stoją trochę schowane, więc trzeba uwierzyć mi na słowo, że są i poszukać między tymi dwoma budynkami. Za to prawie zawsze są w cieniu, więc latem rower się nie przegrzeje. Stoją trochę za wjazdem dla wózków do ratusza i chyba nie ma jak ich czymś zastawić, więc działają :)

A dodasz do mapy?
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=104086557276260250887.000475a7aa71f3e42a743

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Cze 2010, 19:43:23 »
Szkoda że nie ma pod Klifem na okopowej :(
Komu w drogę temu rower.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Cze 2010, 23:03:16 »
Dodałam. Nie wiem tylko czemu zamiast niebieskiej pinezki jest granatowa łezka. Ale jest.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Cze 2010, 00:31:43 »
Zmieniłem. Jak już dodasz znacznik, to w dymku musisz kliknąć na ten znacznik i masz pozostałe do wyboru, m.in. pinezkę ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Lip 2010, 21:10:22 »
Nie mój rower, ale taka ciekawostka zaobserwowana w niedzielę, w Alejach Ujazdowskich:

Do roweru przyczepiona jest kartka A4 w koszulce:

A na kartce można przeczytać:


Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Lip 2010, 22:47:37 »
no cóż, gromanikowi chcieli już raz odcinać, ciekawy jaka teraz byłaby podstawa prawna (do "odholowania") ;-)

ciekawe też na jakiej podstawie uznają, że jest to miejsce niedozwolone i jedynym słusznym miejscem są stojaki (pewnie wyrwikółka). może czas na jakieś masowe parkowanie w tej okolicy?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Lip 2010, 23:31:44 »
Do roweru przyczepiona jest kartka A4 w koszulce:

Fajny anonim ci przyczepili, szkoda że nie napisali od kogo :D
Na prywatnych osiedlach jak przyklejają kartkę na szybę to piszą przynajmniej kto ją przykleił  :)

A tak wogle to tak zaparkowałaś że strasznie blokujesz ''ruch'' , pani z piskiem chcącej podejść z pupilem do drzewa :)
Bo ''ruch drogowy'' jest w polskim prawie pojęciem abstrakcyjnym  :D :D :P
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lip 2010, 17:32:01 »
no cóż, gromanikowi chcieli już raz odcinać, ciekawy jaka teraz byłaby podstawa prawna (do "odholowania") ;-)

Podstawy prawnej NIE MA. By uzasadnić odcięcie roweru trzebaby naprawdę potężnej gimnastyki prawnej, nawet z odholowaniem auta nie jest łatwo (co widzimy na codzień). Takie odholowanie można śmiało zgłosić jako kradzież do Policji i czekać na rezultaty w ściganiu sprawców takiej samowoli prawnej. A później sądzić się o zwrot zniszczonego U-locka i np koszty jeżdżenia pojazdem zastępczym ;-)

Ewentualne mandaty, które próbują nam wystawić - absolutnie nie przyjmować ich i iść do sądu, by tam udowadniali swoje racje.

ciekawe też na jakiej podstawie uznają, że jest to miejsce niedozwolone i jedynym słusznym miejscem są stojaki (pewnie wyrwikółka).

Właśnie o to pytał kiedyś Gromanik i Mu Pan z ZDM ze Strażnikiem Miejskim nie umieli znaleźć podstawy prawnej przez godzinę. Ostatecznie sobie odpuścili ;-)

może czas na jakieś masowe parkowanie w tej okolicy?

Po co? Ja bym po prostu zostawił ta kartkę z drugą w środku, że anonimy mnie nie interesują, więc następnym razem proszę z: pieczątką, podpisem, podstawą prawną i wszystkim innym tym, czego KPA wymaga od pism urzędowych,

A do tego napisał, podobnie jak kiedyś Gromanik, pismo do ZDM by postawili tam stojaki rowerowe. No chyba, że takowe (stojaki, nie mylić z wyrwikółkami), już są.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lip 2010, 19:33:42 »
Wiem, że podstawy prawnej do usunięcia roweru nie ma.

Aleje Ujazdowskie są akurat własnością ZDM'u, więc ze stojakami będzie ciężko, chyba, że chcesz takie jak na KP. Jakby więcej osób nagle zaparkowało to by mieli lekki problem i może by im się odechciało dawać takie karteczki. ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Lip 2010, 23:28:20 »
ZDM z tego co wiem, od pewnego czasu nieco lepszym okiem patrzy na możliwość postawienia stojaków na swoim terenie. Śródmieście takie stojaki w każdym razie stawiało na terenie ZDM. To i Mokotów może będzie chciał, tylko potrzebny jest ktoś, kto by o to powalczył.

Tak czy siak, po postawieniu rowerów tam, czy innej akcji i tak KTOŚ będzie musiał o to powalczyć, bo samo się nie zrobi. Od zobaczenia 10 rowerów tam ten od kartek przecież nie domyśli się, że ma jakiś problem ze stojakiem i powinien postawić lepszy stojak ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Lip 2010, 23:57:54 »
możesz mi podać konkretne lokalizacje gdzie UD Śródmieście postawił stojaki na terenie ZDM'u? jak pisałem z burmistrzem to za nic nie chciał stawiać stojaków na terenach ZDM'u.

jedynie ZOM był chętny do stawiania stojaków, ale takich jak na krakowskim przedmieściu, co mi osobiście nie pasuje.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lip 2010, 23:37:56 »
Widziałem dzisiaj ten rower, stał dokładnie w tym samym miejscu. Przednie koło mocowane na szybkozłącze, tak samo siodełko i tylne koło... Rower przypięty "kiełbasą" gdzie łuski popękały. Aż się dziwię że jeszcze stoi w całości, że ktoś nie ukradł choćby "kawałka". Może ratuje go miejsce... monitorowane?
I jestem tatą po raz drugi!