Autor Wątek: Parkowanie rowerów w Śródmieściu  (Przeczytany 30630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« dnia: 27 Lut 2010, 17:56:50 »
Niniejszym chciałbym zawiadomić, że ZDM po kilku miesiącach udzielił pozytywnej opinii nt. postawienia stojaków rowerowych przy ul. Nowowiejskiej:

1) przy sklepach rowerowych (Cyklop i spółka)
2) przy skrzyżowaniu Nowowiejska / Niepodległości (na Nowowiejskiej w kierunku zachodnim od skrzyżowania, kilka metrów przed kioskiem)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:19:34 wysłana przez gromanik »

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lut 2010, 19:27:53 »
Czyli stojaki będą w niedługim czasie postawione czy już stoją?
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:20:13 wysłana przez gromanik »

mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lut 2010, 19:54:49 »
Dopiero przyszła pozytywna opinia. Najpierw trzeba będzie poczekać, aż argument "złe warunki pogodowe" przestanie być sensowny, potem dopiero zacznie się stawianie stojaków.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:20:41 wysłana przez gromanik »

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Mar 2010, 11:34:35 »
Po ostatnim wybryku ZDM i Straży Miejskiej, które chciały mi odciąć rower od znaku i groziły sądem doszedłem do wniosku, że zrobię to, co zwykle robię w takich sytuacjach:



« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:21:06 wysłana przez gromanik »

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Mar 2010, 13:14:59 »
Czy mógł byś mi napisac co mam robic w takich sytułacjach jak tobie sie trafiła.. gdyż ja bym sie bardzo zdenerwował i mógł bym być niemiły dla strazników a wiem ze mógł bym badziej zostac ukarany...
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:21:29 wysłana przez gromanik »

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Mar 2010, 13:59:05 »
Czy mógł byś mi napisac co mam robic w takich sytułacjach jak tobie sie trafiła.. gdyż ja bym sie bardzo zdenerwował i mógł bym być niemiły dla strazników a wiem ze mógł bym badziej zostac ukarany...

Ja też się (trochę) zdenerwowałem i też jakiś super miły nie byłem, ale to był element taktyki - wskutek tego ludzie wokół interesowali się co się dzieje ;) - sam rower poziomy jest ciekawy, a jak jeszcze wokół niego coś się dzieje z udziałem Zarządu Dróg Miejskich i Straży Miejskiej to już w ogóle wzbudza zainteresowanie, które z kolej wzmaga presję społeczną na to, żeby Straż Miejska się odczepiła i zajęła jakimś poważniejszym problemem.

Pierwsza rzecz (na danie sobie czasu na obmyślenie strategii), to w moim wypadku było zostawienie strażnika przy rowerze w celu zadzwonienia do kogoś, kto mógł mieć takie doświadczenia wcześniej - po prostu powiedziałem zbliżającemu się strażnikowi, że potrzebuję zadzwonić i że w związku z tym, jeśli chce porozmawiać, to będzie musiał poczekać.

Po kilkuminutowej rozmowie telefonicznej z tym kimś skorzystałem z otrzymanej rady, że w Kodeksie Postępowania Administracyjnego jest

Art. 6. Organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa.

w związku z tym, zażądałem wskazania podstawy prawnej i tu zaczęło się dochodzenie do tego, że coś tam jest w szczegółowych warunkach technicznych dla znaków i sygnałów drogowych (Czerwona książeczka - dzieło rozmiarów podręcznika anatomii dla studentów medycyny, bardzo drogie a przez to rzadko spotykane - do tego stopnia, że większość urzędów korzysta z kserówek ;)), ale zgodnie z moimi przewidywaniami strażnik nie był w stanie podać artykułu na którym opierał swoje stanowisko.

Potem jako przerywnik nastąpił kolejny telefon ;)

W końcu strażnik stwierdził, że powinien wypisać wniosek o ukaranie do Sądu Grodzkiego, a ja na to, że ja najpierw chciałbym otrzymać mandat (którego przyjęcia oczywiście bym odmówił i na tej podstawie sprawa została by skierowana do sądu grodzkiego) - różnica jest ta, że wypisanie mandatu, odmowa przyjęcia mandatu, sporządzenie wniosku o ukaranie do sądu grodzkiego, i wylegitymowanie to naprawdę sporo papierkowej roboty - w końcu wyszło na to, że nawet nie zostałem wylegitymowany...
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:22:04 wysłana przez gromanik »

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Mar 2010, 14:27:53 »
strażnik stwierdził, że powinien wypisać wniosek o ukaranie do Sądu Grodzkiego, a ja na to, że ja najpierw chciałbym otrzymać mandat (którego przyjęcia oczywiście bym odmówił i na tej podstawie sprawa została by skierowana do sądu grodzkiego) - różnica jest ta, że wypisanie mandatu, odmowa przyjęcia mandatu, sporządzenie wniosku o ukaranie do sądu grodzkiego, i wylegitymowanie to naprawdę sporo papierkowej roboty - w końcu wyszło na to, że nawet nie zostałem wylegitymowany...
Mistrzowska taktyka, pogratulować :)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:22:32 wysłana przez gromanik »
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Mar 2010, 18:21:53 »
Mistrzowska taktyka, pogratulować :)

A dziękuję, dziękuję :-)


Swoją drogą już nie muszę pytać Gromanika jak się skończyła cała ta historia. Bo skoro opisał, to już wiem co i jak. A to do mnie wtedy dzwonił.


A tak na przyszłość. NIE MA przepisu mówiącego o zakazie parkowania rowerów do znaku drogowego. Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków... (długa nazwa, w skrócie: "czerwona książeczka") może sobie różne rzeczy mówić, bo ono obowiązuje BUDOWNICZYCH DRÓG i są tam wymienione rzeczy typowo dla budowniczych i drogowców. ONO NIE JEST dla użytkowników dróg, zwykły zjadacz chleba nawet nie ma szansy tego rozporządzenia poznać, bo je się KUPUJE (tak jak normy) i nie ma go w Internecie i innych publicznie dostępnych źródłach.
 

Użytkowników dróg obowiązują Prawo o Ruchu Drogowym (TYLKO na drogach publicznych, czyli np na parkingu pod marketem, w parku, czy drodze wewnętrznej już nie!!!) i rozporządzenia do których owo prawo się odwołuje. Rozporządzenia nie_szczegółowe (nie_dla_budowniczych). Np Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych, czy rozporządzenie w sprawie obowiązkowego wyposażenia pojazdów (chyba jakoś tak to się nazywa). A te nie zakazują parkowania rowerem. Ba, nawet jak jest zakaz parkowania i chodnik i autom nie wolno parkować, to rower MOŻE zaparkować tam - przy znaku, albo i nie przy znaku. 


Powtórzę to, co zawsze mówi Olek - warto mówić SPRAWDZAM i żądać podstawy prawnej od funkcjonariusza/urzednika. Ale nie podstawy w stylu "noooo, to jest w rozporządzeniu psze pana" tylko konkretnie: paragraf, ustęp, numer, treść. Wtedy jakoś zwykle "władza" traci swojego powera i stanowczość :-)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:22:55 wysłana przez gromanik »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Mar 2010, 18:27:37 »
Dziekuje za wszystkie dobre rady :) Zawsze sie przyda...
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:23:19 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Mar 2010, 18:37:37 »
Dziekuje za wszystkie dobre rady :) Zawsze sie przyda...

A jeszcze: Prosząc o to KONIECZNIE trzeba być super miłym, kulturalnym i spokojnym. Reakcja jest wtedy o wiele lepsza i efekt jest naprawdę wart poświęcenia :-)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:23:39 wysłana przez gromanik »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Kwi 2010, 14:16:59 »
Po mojej przygodzie z pracownikiem ZDM i strażnikiem (niezbyt) miejskim otrzymałem odpowiedź dot. ustawienia stojaków rowerowych przy ul. Św. Barbary 1 z Urzędu Dzielnicy Śródmieście:

Cytat: Artur Kucharski, Koordynator ds. Transportu Rowerowego w Dzielnicy Śródmieście
Witam Panie Grzegorzu
 
W zwiazku z Pana mailem dot. montażu stojaków rowerowych przy ul. Św. Barbary, uprzejmie informuję, że we wskazanej przez Pana lokalizacji istnieje techniczna możliwość zamontowania maksymalnie dwóch stojaków rowerowych.
Jednocześnie informuję, iż zwróciłem sie do Biura Drogownictwa i Komunikacji z prośbą o zaopiniowanie zaproponowanej przez Pana lokalizacji. Ostateczna decyzja w sprawie montażu stojaków rowerowych przy ul. Św. Barbary zostanie podjęta po uzyskaniu stosownych informacji z Biura Drogownictwa i Komunikacji.
 
Pozdrawiam
Artur Kucharski
Koordynator ds. Transportu Rowerowego w Dzielnicy Śródmieście

Dla przypomnienia moje pismo w tej sprawie:


« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 14:24:01 wysłana przez gromanik »

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Kwi 2010, 14:25:34 »
Po mojej przygodzie z pracownikiem ZDM i strażnikiem (niezbyt) miejskim otrzymałem odpowiedź dot. ustawienia stojaków rowerowych przy ul. Św. Barbary 1 z Urzędu Dzielnicy Śródmieście:
Szacunek. Przyznam się, że nie wiem czy miałbym tyle samozaparcia i chyba cierpliwości, żeby tak pisać, pisać, pisać... No ale rozróżniam pisanie w sprawie dostawienia stojaków od zapytania dlaczego nie zrobiono czegoś tak jak należy...
<samokrytyka mode on>
a może  to tak że ja mam lenia.... i się mi po prostu nie chce... echhhh
<samokrytyka mode off>
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2010, 15:37:05 wysłana przez gromanik »

mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Kwi 2010, 18:37:57 »
i jeszcze Pl. Bankowy do kolekcji


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Kwi 2010, 03:14:43 »
<samokrytyka mode on>
a może  to tak że ja mam lenia.... i się mi po prostu nie chce... echhhh
<samokrytyka mode off>

Masz lenia :-P Ale spoko, lenistwo jest siłą napędową świata i wiele osób nakręca do działania (w tym mnie).

Tylko trzeba sobie uświadomić, że napisanie pisma jest mniej męczące niż np przejeżdżanie po za wysokich krawężnikach codziennie, albo bieganie pieszo kilkaset metrów do najbliższego stojaka ;-)
Dlatego ja przede wszystkim zgłaszam to, co mam po drodze i mi bardzo przeszkadza. Reszta jest fakultatywna.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Parkowanie rowerów w Śródmieściu
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Kwi 2010, 13:12:13 »
Cytat: Raffi
Masz lenia :-P Ale spoko, lenistwo jest siłą napędową świata i wiele osób nakręca do działania
Podobno praca uszlachetnia, ale lenistwo uszczęśliwia :D
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---