Autor Wątek: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa  (Przeczytany 39624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Wrz 2012, 15:17:09 »
Bardzo podoba mi się wasz klasyczny styl, czyli: "niedasie"

W którym miejscu, moje stwierdzenie oznacza "niedasizm"?

Za to Twoje stwierdzenia "nie potraficie", "nie rozdawajcie", "dodajcie", "rozwiążecie" bardzo nam pomagają w rozwiązaniu problemów. Weźmy się i zróbcie. Ja wytknę błędy, a Wy to naprawcie.

To tak nie działa. Masę tworzą wolontariusze, którzy robią to co mogą, na co im w danej chwili pozwala czas. Swoją postawą pokazujesz, że masz to gdzieś. Widziałem błąd - zróbcie to, to i tamto.

Przede wszystkim wszelkie sklepy rowerowe i warsztaty, plus całe mnóstwo knajp przyjaznych rowerom, plus tablice ogłoszeń w wielu miejscach jak akademiki, czy nawet supermarkety. Na prawdę nie trzeba zaśmiecac miasta.

Podejmujesz się? Plakaty znajdują się w siedzibie Zielonego Mazowsza w świetlicy.

Jako masa zrobimy co możemy ale nie będziemy stać nad każdym kto wziął plakat i nie będziemy go pilnować 24/7/365 aby tylko nie przyczepił go do drzewa.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz 2012, 15:19:47 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline cyrkiel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Wrz 2012, 15:22:02 »
Jeśli coś organizujecie to bierzecie za to odpowiedzialnośc. Ja nie jestem i nie zamierzam byc członkiem Masy. Jestem za to członkiem stowarzyszenia Misto Moje A W Nim, którego celem jest poprawa jakości estetyki i przestrzeni publicznej i zapewniam Was, że kiedy tylko będę mógł to będę usuwał Wasze śmieci. Myślę, że zależy wam na opinii publicznej więc weźcie się i zróbcie.


Kiedy ja organizuję jakąś imprezę rowerową to często jeżdżę, od knajpy do knajpy i rozklejam plakaty.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz 2012, 15:25:53 wysłana przez cyrkiel »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Wrz 2012, 16:37:17 »
Widać Twoje imprezy rowerowe są dla wtajemniczonych  z knajp ,bo o żadnej nie słyszałem .

Offline cyrkiel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Wrz 2012, 17:01:11 »
Widać Twoje imprezy rowerowe są dla wtajemniczonych  z knajp ,bo o żadnej nie słyszałem .

co prawda nie ja organizowałem, tylko moi znajomi (coś tam pomagałem), ale np. w zeszły weekend był Festiwal Filmów Rowerowych i sporo plakatów i ulotek było, przede wszystkim w kinie Muranów. Jednak faktycznie na ogół nie nastawiamy się na masowego, przypadkowego odbiorcę, za którego musielibyśmy się później wstydzic i tłumaczyc, że przecież wszystkich nie upilnujemy (chociaż oczywiście selekcji też nie ma).

W ten weekend jest taka zabwa: http://www.polishbikepolo.pl/blog/?page_id=366
Też nie ja organizuję i nawet niestety mnie nie będzie.

Kolejny raz nie wiem jednak, co to ma wspólnego z tematem?
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz 2012, 17:05:22 wysłana przez cyrkiel »

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Wrz 2012, 17:27:52 »
Może warto by przy plakatach w siedzibie ZM zostawić rzucającą się w oczy kartkę z informacją gdzie nie wolno tych plakatów rozwieszać. Wtedy dotarła by ona do ludzi nie bywających na przedmasówkach.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Wrz 2012, 23:29:44 »
Proszę proszę pełen szacunek dla gościa co to nawet wymyśli jakieś nawet stowarzyszenie od rzeczy niepotrzebnych  aby zaistnieć i pouczać innych jak ich wychodek ma wyglądać. Wymyśla garstce ludzi potrzebne imprezy i nawet nie szanuje języka Polskiego bo nazwy dla podniesienia rangi imprezy są obcojęzyczne . No cóż tylko żal otoczenia b o taki pieniacz każdemu "przysłuży " się ,jak już kolega pisał -weźcie ,zróbcie , powinniście , po co wam, i inne bzdury. Najlepiej jakbyśmy zajęli się nauką języków (włącznie z jidisz) i tańcem na rurze coby Pan właściciel (Jedyny) tego miasta a w nim jego wizja  jedyna słuszna była obowiązującym kanonem . Niestety mamy demokrację i tacy też muszą ..............................

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Wrz 2012, 16:30:28 »
i nawet nie szanuje języka Polskiego

przyganiał kocioł garnkowi. Pisze się: "języka polskiego".
« Ostatnia zmiana: 30 Wrz 2012, 00:24:58 wysłana przez Drottnar »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Wrz 2012, 22:32:30 »
Przepraszam rzeczywiście" okaleczyłem język "- ale jak to się ma  do Warsaw Bike? Przepraszam ja mieszkam w Warszawie czy  w  Warsaw, jeżdżę rowerem czy bike?Dzięki takim niuansom nie trzeba ojczyzny sprzedawać - niektórzy darmo oddadzą.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Wrz 2012, 23:27:01 »
Odnośnie jednego punktu - zszywki wchodzą w korę drzewa, nie w gładką część pnia, więc go nie niszczą. Coś jak nasz zrogowaciały naskórek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Wrz 2012, 09:03:17 »
Może warto by przy plakatach w siedzibie ZM zostawić rzucającą się w oczy kartkę z informacją gdzie nie wolno tych plakatów rozwieszać. Wtedy dotarła by ona do ludzi nie bywających na przedmasówkach.

Tak będzie.

I na Przedmasówce też powiem ludziom, by rozważniej wybierali miejsca na plakaty.


Proszę proszę pełen szacunek dla gościa co to nawet wymyśli jakieś nawet stowarzyszenie od rzeczy niepotrzebnych  aby zaistnieć i pouczać innych jak ich wychodek ma wyglądać.

Jerzy - Nie wiem co to ma do rzeczy. Facet ma rację, że nie powinno się syfu z miasta robić i drzew niszczyć. Przynajmniej mnie przekonuje, a to jakiej polszczyzny używa, czy jakie imprezy sam robił - nie ma tu nic do rzeczy. Samo Stowarzyszenie "Miasto moje a w nim" też szanuję. Nie mam ambicji decydować o tym co mają w mieście robić stowarzyszenia, a czego im nie wolno.

Jedno co mnie dziwi, to z jednej strony pisanie o kodeksie wykroczeń za wieszanie plakatów, a z drugiej strony organizowanie w ramach FFR Alleycata, który przecież niemal z założenia polega na łamaniu prawa o ruchu drogowym (mandaty z tego samego KW są). To hipokryzja.
Ale nie umniejszająca oczywiście tego, że niszczenie drzew jest złe i nie powinniśmy tego robić.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrz 2012, 09:04:22 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline cyrkiel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Paź 2012, 14:37:28 »
Proszę proszę pełen szacunek dla gościa co to nawet wymyśli jakieś nawet stowarzyszenie od rzeczy niepotrzebnych  aby zaistnieć i pouczać innych jak ich wychodek ma wyglądać.
Dziękujemy za Pana zdanie:

A do Pańskiego wychodka nic nie mamy, o ile nie traktuje Pan całego miasta jako własny wychodek.

Cytuj
Wymyśla garstce ludzi potrzebne imprezy i nawet nie szanuje języka Polskiego bo nazwy dla podniesienia rangi imprezy są obcojęzyczne
Widac, że szeroko pojętym językiem się Pan jednak na co dzień nie interesuje, a etymologią to już w szczególności. Nie słyszał Pan również najwidoczniej o tym jakie funkcję powinien spęłniac język, ani o takich terminach, jak "globalizacja", "język uniwersalny", czy "globish". ciekawy jest też pomysł stworzenia sztucznego języka polskiego bez zapożyczeń. http://www.conlanger.fora.pl/conlangi,2/jezyk-wysokopolski,2775.html

czasem nie da się zastąpic obcego słowa, bo albo jest nie przetłumaczalne, albo traci swój sens (alleycat - kot alejkowy, wyścig uliczny?). czasem jest to też nie praktycznie: "Bike Polo Warsaw Open", ani tego sensownie nie przetłumaczy, ani nie ma po co wszędzie drukowac kilku wersji językowych, bo impreza jest międzynarodowa.

Masa - łac. massa 'bryła'
Krytyczny - gr. kriti-kos 'rozsądzający'
Rower - od angielskiego producenta Rover, od ang. rover 'wędrowiec'
Jerzy - gr. geórgós 'rolnik'

EOT  ;D

PS: Mam problemy z klawiaturą, dlatego brak wielkiego "c" i "ć", ekspertem od języka nie jestem, pewnie zrobiłem sporo błędów i nie zamierzam nikogo pouczac. Zresztą nawet nie chcę mi się liczyc ile błędów zrobił jerzy1234 w swoim krótkim poście o języku polskim.

Odnośnie jednego punktu - zszywki wchodzą w korę drzewa, nie w gładką część pnia, więc go nie niszczą. Coś jak nasz zrogowaciały naskórek.
Dendrologiem (dla Pana Jerzego - znawcą drzew) nie jestem, ale wiele razy słyszałem, że niszczenie kory, chocby przez wbijanie zszywek nie jest dobre dla drzewa. Tak jak nasz naskórek nas chroni, tak kora chroni drzewa. Na ogół od zwykłego skaleczenia nic się nam nie dzieje, ale np łatwiej wniknąc drobnoustrojom. Kora i naskórek są martwe, co nie znaczy, że niepotrzebne. Poza tym to zwyczajnie chamskie. Drzewa zasługują na szacunek. Na prawdę zadziwiające jest, że ludzie biorący udział w akcjach prorowerowych tego nie rozumieją.

Może warto by przy plakatach w siedzibie ZM zostawić rzucającą się w oczy kartkę z informacją gdzie nie wolno tych plakatów rozwieszać. Wtedy dotarła by ona do ludzi nie bywających na przedmasówkach.

Tak będzie.

I na Przedmasówce też powiem ludziom, by rozważniej wybierali miejsca na plakaty.
Dzięki :)
Mam nadzieję, że zwrócicie uwagę, nie tylko na niszczenie drzew, ale też ładu przestrzeni publicznej.


Cytuj
Jedno co mnie dziwi, to z jednej strony pisanie o kodeksie wykroczeń za wieszanie plakatów, a z drugiej strony organizowanie w ramach FFR Alleycata, który przecież niemal z założenia polega na łamaniu prawa o ruchu drogowym (mandaty z tego samego KW są). To hipokryzja.
Ale nie umniejszająca oczywiście tego, że niszczenie drzew jest złe i nie powinniśmy tego robić.

Artykuł podałem ponieważ wiele osób jest bardzo przywiązanych do prawa i co innego, kiedy jakiś koleś z internetu mówi im, że mają czegoś nie robic, a co innego kiedy ustawodawca, a Masa często zwraca uwagę na aspekty prawne. Ja nie jestem przesadnym legalistą (anarchistą też jednak nie). Nie wszystko co nielegalne jest złe i nie wszystko co legalne jest dobre. Alleycaty to w ogóle co innego ;) Trzeba by się wgłębic w ideę buntu, walki jednostki itd.
« Ostatnia zmiana: 01 Paź 2012, 14:51:30 wysłana przez cyrkiel »

MarekJ

  • Gość
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Paź 2012, 14:52:08 »
Juz wole zszywki w drzewie niz debila na OK zapieprzajacego miedzy samochodami.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Paź 2012, 16:37:00 »
Juz wole zszywki w drzewie niz debila na OK zapieprzajacego miedzy samochodami.

Popieram Cię w 100% zszywka ma około 5 mm wejdzie na 4 a kora ma grubość różną ale od 8 mm do 40 mm około.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #73 dnia: 01 Paź 2012, 19:01:40 »
Może warto by przy plakatach w siedzibie ZM zostawić rzucającą się w oczy kartkę z informacją gdzie nie wolno tych plakatów rozwieszać. Wtedy dotarła by ona do ludzi nie bywających na przedmasówkach.

Tak będzie.

I na Przedmasówce też powiem ludziom, by rozważniej wybierali miejsca na plakaty.
Dzięki :)
Mam nadzieję, że zwrócicie uwagę, nie tylko na niszczenie drzew, ale też ładu przestrzeni publicznej.

Postaram się. Sam czasem zrywam ogłoszenia, zbieram ulotki spod drzwi sąsiadów na piętrze, usuwam nalepki reklamowe z windy w bloku, zgłaszam nielegalne tablice reklamowe w pasie drogowym itp śmiecie. Z założenia staram się sprawić, by reklama taka w mojej okolicy była nieskuteczna i nieefektywna finansowo do tego stopnia, by firmy po prostu sobie ją odpuściły.

Na razie udało mi się wygrać wojnę o windy w bloku - każda nalepka z nich usuwana była szybko i dokładnie, zaczynając od nazwy firmy i numeru kontaktowego. Nowe od pewnego czasu już się nie pojawiają, ludzie nauczyli się, że kolejnego dnia nalepki są nieczytelne, a później z czasem znikają całkowicie (nie poświęcam na to czasu, ale gdy jadę windą, zawsze kawałek usunę (7 pięter daje chwilę na to), więc po jakimś czasie znika całkowicie).

Mam świadomość, że legalnych miejsc na plakaty w mieście praktycznie nie ma, a ja nie mam bezgranicznego wpływu na to co robią ludzie z Masy, więc nie chcę obiecywać, że na pewno uda mi się plakatowanie dla Masy wyeliminować całkowicie i od jutra. Ale postaram się znaleźć rozwiązanie i to możliwie szybko.


Cytuj
Jedno co mnie dziwi, to z jednej strony pisanie o kodeksie wykroczeń za wieszanie plakatów, a z drugiej strony organizowanie w ramach FFR Alleycata, który przecież niemal z założenia polega na łamaniu prawa o ruchu drogowym (mandaty z tego samego KW są). To hipokryzja.
Ale nie umniejszająca oczywiście tego, że niszczenie drzew jest złe i nie powinniśmy tego robić.

Artykuł podałem ponieważ wiele osób jest bardzo przywiązanych do prawa i co innego, kiedy jakiś koleś z internetu mówi im, że mają czegoś nie robic, a co innego kiedy ustawodawca, a Masa często zwraca uwagę na aspekty prawne. Ja nie jestem przesadnym legalistą (anarchistą też jednak nie). Nie wszystko co nielegalne jest złe i nie wszystko co legalne jest dobre. Alleycaty to w ogóle co innego ;) Trzeba by się wgłębic w ideę buntu, walki jednostki itd.

Do mnie akurat lepiej trafiają argumenty niż paragrafy. Za dużo w życiu nałamałem paragrafów, także na Alleycatach, by w nie bezgranicznie wierzyć ;)

Idei buntu mi tłumaczyć nie musisz, przez środowiska robiące Alleye (i dawne Masy) czy tego mieszkającego na squotach przewędrowałem parę razy w różne strony. Nie powiem, że tam należę, że mnie tam doskonale znają, ani że wszystko tam mi się podoba, ale miałem okazję liznąć ten temat ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apelosugestia - niech Masa będzie skuteczna, nie szkodliwa
« Odpowiedź #74 dnia: 01 Paź 2012, 19:15:09 »
Panowie i Panie wydaje mi się że przydałby nam się wykład kogoś z zewnątrz na kolejnej przedmasówce i proponuję zaprosić Pana "Cyrkiel" i mimo tego że jestem w wieku 50+ to chciałbym o ile Pan się zgodzi podzielić swoim doświadczeniem i wiedzą na tematy reklamy i spraw związanych z celowością naszej działalności  i oczywiście jak nas będzie stać (finansowo- wiedza kosztuje). Na naukę i nowe spojrzenie nigdy nie jest za późno.