Autor Wątek: Rowerzyści (nie bez winy) są częstymi ofiarami wypadków  (Przeczytany 3977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Rowerzyści (nie bez winy) są częstymi ofiarami wypadków

Rowerzyści (nie bez winy) są częstymi ofiarami wypadkó

26-02-2012 Kurier Mazowiecki
Policja apeluje o zdrowy rozsądek do prowadzących jednoślady.

I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści (nie bez winy) są częstymi ofiarami wypadków
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwi 2012, 14:00:08 »
Jak zwykle pieprzą trzy po trzy, jakby własnych statystyk nie znali.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści (nie bez winy) są częstymi ofiarami wypadków
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwi 2012, 15:48:46 »
Raffi ale przyznasz, że jazda po 0,4 i więcej we krwi, a także bez świateł, to jest spore zagrożenie dla ruchu.
Chciałbym, żeby na każdej imprezie masowej kontrolowali właśnie rowerzystów (przykład Góraszka).


Nie twierdzę, że pominęli bardzo wiele i materiał jest bardzo okrojony ale akurat za walkę z alkoholem będę ich popierał i stawał murem.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści (nie bez winy) są częstymi ofiarami wypadków
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwi 2012, 16:13:19 »
Raffi ale przyznasz, że jazda po 0,4 i więcej we krwi, a także bez świateł, to jest spore zagrożenie dla ruchu.

Potencjalne, ale czy realne?

Statystyki wypadków tego nie potwierdzają. Nie moje statystyki, tylko Policyjne. Czyli te, które akurat Pan Władza powinien znać jak własną kieszeń i wielbić jak własna matkę. Chyba, że Pan Policjant podważa wiarygodność własnej firmy i twierdzi, że Policja się nie zna, a jej badania przyczyn wypadków są o kant dupy potłuc ;)

Pytanie tylko skoro Pan Policjant statystyki i własną firmę (czyli także siebie) uważa za niepoważną, dlaczego ja mam uznać jego za poważnego? ;)


Chciałbym, żeby na każdej imprezie masowej kontrolowali właśnie rowerzystów (przykład Góraszka).

Wiem, że trudno to powiedzieć głośno, bo w kraju panuje psychoza i tabu, ale ponad 95% wypadków nie jest powodowane przez pijanych rowerzystów, a w większości przez trzeźwych jak Ksiądz w Boże Ciało kierowców :P


Nie twierdzę, że pominęli bardzo wiele i materiał jest bardzo okrojony ale akurat za walkę z alkoholem będę ich popierał i stawał murem.

Ja bym poszedł dalej i rzekł: Materiał nie tyle pomija bardzo wiele, co pomija istotę problemu zajmując się jakimiś pierdołami, które dotyczą kilku procent wypadków. Jeżeli takie pojęcie o przyczynach wypadków ma Policja, to źle się dzieje, trzeba robić kategorię C i przesiąść się  na Kamaza, bo lepiej nie będzie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
ZDM organizuje kampanię w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwi 2012, 18:44:21 »
ZDM organizuje kampanię w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych

ZDM organizuje kampanię w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych.

26-04-2012 Telewizyjny Kurier Warszawski
ZDM rozpoczął kampanie społeczną w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym

Ponad milion osób ginie rocznie w wypadkach drogowych na całym świecie... a piesi to niemal połowa. Jak się ma ta liczba osób do Polski?

----------------
Wrzucę tutaj, bo choć głównie do pieszych to podejście podobne jak w materiale powyżej.

PS. Jeśli jednak moderator zdecyduje inaczej to proszę o przeniesienie w inne miejsce.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi 2012, 18:46:23 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Rowerzyści (nie bez winy) są częstymi ofiarami wypadków
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Kwi 2012, 21:29:57 »
Cytat: Raport za rok 2011 KGP
W większości poszkodowanymi byli sami piesi 1 408 zabitych i 10 319 rannych, którzy swoim zachowaniem często powodowali duże zagrożenie. W omawianym roku spowodowali oni 10,9% zdarzeń z ofiarami w ludziach.

Czekam na akcję "Czerwone - stój, zielone - jedź".

"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Rowerzyści (nie bez winy) są częstymi ofiarami wypadków
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwi 2012, 21:56:36 »
Cytat: Raport za rok 2011 KGP
W większości poszkodowanymi byli sami piesi 1 408 zabitych i 10 319 rannych, którzy swoim zachowaniem często powodowali duże zagrożenie. W omawianym roku spowodowali oni 10,9% zdarzeń z ofiarami w ludziach.
http://w450.wrzuta.pl/audio/0Uc4KTfyCRt/11_-_traktor_-_zenon_laskowik_bohdan_smolen_rudi_schubert
Ale trzy są przecież dobre  ;)
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany