Autor Wątek: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.  (Przeczytany 12726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Kwi 2012, 11:17:44 »
Tak, dokładnie tak. ;)
Z obśmiewaniem argumentów typu:
Cytuj
W odpowiedzi na pismo z dnia 27 marca 2012 r. uprzejmie informuję, że w Wydziale

Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji dokonano analizy złożonych przez Pana
wniosków do Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy w sprawie dopuszczenia ruchu rowerowego
na pasach BUS ulic Grójeckiej, Marszałkowskiej i Mostu Poniatowskiego.
Na jej podstawie należy stwierdzić, że proponowane przez Pana rozwiązania
komunikacyjne, stoją w sprzeczności z ideą przyświecającą zastosowaniu w Warszawie
pasów BUS, których wyznaczenie usprawnia komunikację zbiorową, a więc sprzyja
szybkiemu przemieszczaniu się dużej liczby osób. Taka polityka transportowa, zakłada
również zachęcanie podróżnych do korzystania z komunikacji publicznej, co w konsekwencji
skutkuje zmniejszeniem liczby pojazdów indywidualnych, a tym samym zmniejsza natężenie
ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych stolicy.
Albo:
Cytuj
Ponadto, dopuszczenie rowerzystów do poruszania się po pasach BUS, a w związku
z tym wyrażenie zgody na występowanie wyżej wymienionych sytuacji powstawania
utrudnień w ruchu komunikacji publicznej, stoi w sprzeczności z założeniami Strategii
Zrównoważonego Rozwoju Systemu Transportowego Warszawy do roku 2015 i na lata
kolejne, w tym Zrównoważonym Planem Rozwoju Transportu Publicznego Warszawy,
stanowiącym załącznik do uchwały Rady m.st. Warszawy, nr LVIII/1749/2009 z dnia 9 lipca
2009 roku.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Kwi 2012, 13:59:19 »
Niech pokażą Ci jakieś badania na ten temat, że rowerzyści na buspasach spowalnialiby autobusy i ze dziś tego nie robią ;-) Przyciśnij ich.

Przypomnij tez, że w strategii jest też promocja, dyskryminowanego obecnie na tych ciągach, ruchu rowerowego.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Kwi 2012, 00:14:35 »

Dostałem odpowiedź od IR! :D



Cytuj
Stanowisko Policji wypowiadającej się w kwestiach bezpieczeństwa jest istotne ze względu na jej codzienny kontakt z ruchem drogowym, zdarzającymi się wytuacjami (czasami tragicznymi) oraz wykonającym stąd doświadczeniem.
Powyżej jest mój nowy ulubiony cytat :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Kwi 2012, 18:13:04 »
Oj ten cytat jest wart propagowania. Ja bym się powołal nań i znowu - niech pokażą te statystyki jakoby cykliści ginęli na buspasach z dopuszczonym ruchem rowerowym. Kilka ich w WAW było ;-)

I wyśmiałbym to doświadczenie - Policja praktycznie nie jeździ na rowerach i ma o tym mgliste pojęcie. Ponadto bała się pojawić, gdy proponowaliśmy im aby pokazali jak legalnie jechać Królewską, czy Marszałkowską. To raczej przeczy tezie jakoby byli fachowcami w tej dziedzinie.

Zapytałbym też, czy w BDiK panuje jakaś schizofrenia, albo rozdwojenie jaźni, bo BDiK kiedyś wypowiadał się w tym temacie nieco inaczej :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Maj 2012, 19:20:37 »
W Krakowie chcą załatwić problem hurtowo drogą poselskiej interpelacji, więc może sytuacja zostanie poprawiona "odgórnie":
http://ibikekrakow.com/2012/05/14/poselskie-interpelacje-ws-wpuszczenia-rowerzystow-na-buspasy/

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Maj 2012, 22:22:54 »
może sytuacja zostanie poprawiona "odgórnie":
W najbliższym czasie wystosuję odpowiedź na pismo, które otrzymałem. Jednak jestem strasznie zarobiony studiami, zbyt bardzo abym robił przy rowerze coś a co dopiero pisał...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Cze 2012, 22:03:37 »
Oj ten cytat jest wart propagowania. Ja bym się powołal nań i znowu - niech pokażą te statystyki jakoby cykliści ginęli na buspasach z dopuszczonym ruchem rowerowym. Kilka ich w WAW było ;-)

I wyśmiałbym to doświadczenie - Policja praktycznie nie jeździ na rowerach i ma o tym mgliste pojęcie. Ponadto bała się pojawić, gdy proponowaliśmy im aby pokazali jak legalnie jechać Królewską, czy Marszałkowską. To raczej przeczy tezie jakoby byli fachowcami w tej dziedzinie.

Obecnie wytyczono i na Poniatowskim BUS-pas do Stadionu więc aby jeżdzić zgodnie z przepisami należałoby jechać lewym pasem. Szukam odważnego do wystąpienia w roli testera.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Cze 2012, 22:08:32 »
Obecnie wytyczono i na Poniatowskim BUS-pas do Stadionu więc aby jeżdzić zgodnie z przepisami należałoby jechać lewym pasem. Szukam odważnego do wystąpienia w roli testera.

Jak mi się nudzi, i chcę pow.....ać kierowców to zawsze jeżdżę obok tego normalnego buspasa lewym pasem :P
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Cze 2012, 09:10:11 »
Aż takim desperatem nie jestem. Mi w zupełności wystarcza jazda środkiem BUS-pasa.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Paź 2012, 10:44:07 »
Jest sens pisać do inżyniera ruchu coś o tych buspasach, żeby dopuścił ruch rowerowy? Wczoraj kierowca autobusu mnie wyganiał na Radzymińskiej na lewy pas, ale jak mu krzyknęłam, że buspas to tu był do 19:00, to zdążył już zamknąć swoje okienko.

Czy kierowcy w ogóle mają świadomość, że nie wszystkie buspasy są całodobowe?

GFM

  • Gość
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Paź 2012, 13:47:05 »
Szybciutko napisz skargę do ZTMu.
Drugi raz tego nie zrobi.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Paź 2012, 14:42:41 »
Czy kierowcy w ogóle mają świadomość, że nie wszystkie buspasy są całodobowe?

@uasic
Tak, znikomy procent kierowców( i to nie tylko tych zawodowych - autobusów) się pewnie orientuje w tej kwestii ale mocno  przeważająca większość kierowców nie ma o tym zielonego pojęcia   ???   .
No bo w sumie to i po co? Jak ich to zupełnie nie  interesuje    ;)   .
 
A co do mnie to po buspasach to i tak jeździłem i nadal będę jeździł i nikt nie zmusi mnie do jeżdżenia środkowym pasem.
Pewnie że to jest mój świadomy wybór    :)    .

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Paź 2012, 14:57:17 »
Nie spisałam numerów tego autobusu:/ Z resztą na tamtym odcinku mogę sobie ominąć buspas równoległymi uliczkami, tyle, że tamtędy będzie wolniej. Przy Wileńskim (" Do tej pory nikt nam nie zgłaszał, że są problemy z przejazdem na rowerze w tym miejscu. Przyjrzymy się temu.") już nie, dlatego się zastanawiam czy coś wysmarować do Galasa i zobaczyć co on na to.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,12488940,O_rowerach_przy_Wilenskim_zapomniano__Nie_bylo_miejsca_.html

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Paź 2012, 17:42:34 »
Przeważnie odpuszczam sobie czytanie komentarzy pod artykułami w internecie, ale teraz, z racji, ze siedzę 'zasmarkana' w domu i się nudzę, zajrzałam, i po raz kolejny przekonałam się, że jednak ludzka wyobraźnia nie zna granic...  Cyt:
Cytuj
"przepisy, to łamała ta paniusia, bo żal jej było przeprowadzić 30 m rower (w domyśle, po chodniku) (...) tą babę ukarałbym zakazem jazdy na rowerze; kierowca powinien ją zrównać z błotem, niezależnie od tuszy i wieku, bo polskie prawo jest takie a nie inne i powinna się dostosować, a jeśli nie umie przejechać niestandardowego odcinka trasy używając mózgu, to niech jeździ autobusami, albo chodzi na piechotę"
O mamo, ile żółci jest w ludziach. :/
A Galas jak zwykle- tylko patrzy i się przygląda, ech.. :x
« Ostatnia zmiana: 23 Paź 2012, 17:56:07 wysłana przez Olexy »
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści na buspasy - Wyborcza zaczęła.
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Paź 2012, 18:03:11 »
Tak, To jest taka skończona i doskonała nienawiść     ::)     .

Bo najłatwiej to komuś nawymyślać. To kolejny przykład na to że niektórzy kierowcy - (bo uważam bardzo prawdopodobnym jest to, że jest to cytat kierowcy - oszołoma!) po prostu nienawidzą rowerzystów.

Pewnie że nie należy Tak myśleć o wszystkich kierowcach    :)   .