Autor Wątek: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!  (Przeczytany 93242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Sty 2013, 15:33:07 »
w dniu dzisiejszym otrzymałem z ZOM odpowiedź na moje pismo w sprawie odśnieżania chodników oraz ddr przy trasie siekierkowskiej.

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Sty 2013, 18:33:09 »
Jak złamię nogę na ich nieodśnieżonym chodniku to co? Albo czy Straż Miejska będzie wystawiać mandaty ZOM-owi tak jak szarym obywatelom?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Sty 2013, 11:21:29 »
Mnie też parę dni temu odpisali (tylko w sprawie odśnieżania chodników przy Modlińskiej), że oszczędzają, że tam prawie nikt nie chodzi, a Oni są biedni i nie mają kasy. Co uroczo kontrastuje z zapowiedzią wielkich oszczędności na odśnieżaniu jakie pojawiają się w mediach.

Właśnie sam kombinuję jak ich podejść. Na pewno jakimś argumentem jest to, że może i rowerzystów jest niewielu, ale jak jadą jezdnią jakiej Modlińskiej czy Siekierkowskiej to mogą być utrudnieniem dla sporej grupy kierowców jadących tą trasą. A ja tam nie mam żadnych wyrzutów sumienia, by dmuchać jezdnią, gdy DDR nieodśnieżony.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Sty 2013, 13:45:12 »
Ja do nich pisałem w sprawie nieodśnieżonych chodników wzdłuż Wisłostrady pomiędzy mostami Gdańskim i Północnym. Dostałem taką samą odpowiedź jak Wy - brak środków.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Sty 2013, 02:18:17 »
Mnie też parę dni temu odpisali (tylko w sprawie odśnieżania chodników przy Modlińskiej), że oszczędzają, że tam prawie nikt nie chodzi, a Oni są biedni i nie mają kasy.

A skąd oni wiedzą, że prawie nikt nie chodzi? Mają badania z konkretnymi liczbami, czy tak z głowy piszą? Niech pokażą źródło swojej wiedzy. Inaczej można łatwo podważyć ich opinię.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Sty 2013, 10:17:58 »
[...] Na pewno jakimś argumentem jest to, że może i rowerzystów jest niewielu, ale jak jadą jezdnią jakiej Modlińskiej czy Siekierkowskiej to mogą być utrudnieniem dla sporej grupy kierowców jadących tą trasą. A ja tam nie mam żadnych wyrzutów sumienia, by dmuchać jezdnią, gdy DDR nieodśnieżony.

jeśli ddr nieodśnieżony i ja zazwyczaj zasuwam ulicą, ale na trasę siekierkowską na bajku nie odważyłbym się wjechać nigdy w życiu... co innego Sobieskiego, Ujazdowskie czy nawet Modlińska - na siekierkowskiej, jeśli nie ma akurat korka, same kubice i hołki za kółkiem siedzą.

z tego wszystkiego zacząłem jeździć Grochowską - Waszyngtona - Poniatowski - Jerozolimskie - Towarowa - Kolejowa i okazało się, że jest prawie 2 km bliżej niż jazda ddr'ami ;-)
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Sty 2013, 18:53:25 »
A ja kręcę nawet zaśnieżonymi ścieżkami rowerowymi. Do długiej listy tych nieodśnieżonych dodałbym jeszcze DDR biegnący przy al. Wilanowskiej od "Dolinki Służewieckiej"' w kierunku Wilanowa tą jeszcze - biegnącą tuż przy al. Rzeczypospolitej Wczoraj jechało się nimi koszmarnie w zalegającym rozmokniętym śniegu.
Ciekawie jak będzie dziś??

Pozdro. 

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Sty 2013, 03:44:35 »
Do kogo skarga na ZOM za nieudzielenie odpowiedzi? Pisałem z pytaniem o wykorzystanie środków z zeszłego i obecnego sezonu.  Jakoś zawsze zostaje parę milionów...

Było to 09.12.2013. Czy wyłącza się z tego okresu święta? Termin już minął?

« Ostatnia zmiana: 13 Sty 2013, 03:46:05 wysłana przez mateyko »

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Sty 2013, 14:18:02 »
Oni mają czas. Pewnie Ci odpowiedzą, ale musisz mieć cierpliwość. Ogólnie to szkoda nerwów na kopanie się z koniem. Owszem warto pisać, ale nie liczyłbym na zbyt wiele.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Sty 2013, 10:47:05 »
A ja kręcę nawet zaśnieżonymi ścieżkami rowerowymi.

w piątek wbiłem się na ddr przy trasie siekierkowskiej na wysokości Sanktuarium i miałem zamiar jechać do domu, czyli do samego końca ddr'a (węzeł Marsa). jechać się nie dało się i nie chodzi o śnieg, bo przez ten przebijałem się przed świętami. tym razem był lód i rower musiałem prowadzić (kawałek, przed mostem, przejechałem po trawniku) później poprowadziłem i od gocławia pojechałem ulicą. w każdym razie to co się działo woła o pomstę do nieba. skoro uznali, że nie odśnieżają i chodnik oraz ddr są de facto sezonowe powinni walnąć jakiś znak - ''uwaga wejście/wjazd bez łyżew lub nart biegowych wyłącznie na własną odpowiedzialność''.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Sty 2013, 11:06:04 »
To jest Kapucyńska wczoraj. Przesadzają z tym nieodśnieżaniem tak dla zasady.


Rano1

  • Gość
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Sty 2013, 12:45:36 »
Co ciekawe, na kontrapasie pojawili się też piesi. Może to Straż Miejska  ;)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Sty 2013, 13:09:05 »
Ale że Na Kontrapasie na ul. Kapcyńskiej zalega tylko cienka warstwa śniegu?? A nie ma lodu??

A ŚcieŻki rowerowe Dolnego Mokotowa - nie to że zaśnieżone, ale pod nimi jest lód. Zrobiło się na tyle niebezpiecznie, że w piątek musiałem robić odwrót z kostkowego zaśnieżonego zalodzonego chodnika bo - To nim chciałem jechać DDR biegnący tuż przy alei Wilanowskiej był zupełnie nieprzejezdny!!!
Po ujechaniu niecałych 500m zawróciłem i wjechałem na ''dolno mokotowskie ulice'' -  gdzie poczułem się trochę pewniej.

Na ten lodzik to oponki z kolcami  by się sprawdziły. W niedzielę szwagier właśnie takowe testował i jest z nich zadowolony     :)    .
Pozdro.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Sty 2013, 19:15:07 »
Jako ciekawostkę z wczoraj mogę podać DDR przy ulicy Hoene-Wrońskiego od Myśliwieckiej do Górnośląskiej oraz fragment tego samego ciągu przy Topiel od Tamki do Zajęczej. Oba były dokładnie odśnieżone.
I nic więcej. Na mostach Łazienkowskim i Świętokrzyskim w ciągu 12 godzin od zakończenia opadów nikt się nie pofatygował z łopatą. Śladów pieszych i rowerów było bardzo dużo.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Sty 2013, 23:30:49 »
W ciągu Radzymińska- Al. Solidarności tej zimy jeszcze ani razu nikt się z łopatą nie pofatygował. Wracałam niewiele szybciej niż pieszo, bo wyłożyłam się na przejeździe przez tory:/