Autor Wątek: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!  (Przeczytany 93240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Wrz 2012, 16:34:21 »
Robert - ale przecież możemy jeździć po tych 60 i innych. Chyba, że jest zakaz poruszania się rowerem. I to bym postulowała zdjąć - te zakazy. I wprowadzić przepis, że rowerzysta może jechać jezdnią w przypadku nieprzejezdnej DDR. Czyli na przykład Górczewską przy nieodśnieżeniu ścieżki.

Wiem, że możemy jeżdzić ale jak będzie 50 tka to będzie zdecydowanie lepiej i nikt nie będzie się czepiał. Po za tym w okresie zimy i tak należy dostosowywać prędkość jazdy do warunków panujących na drodze więc normalnie się jeżdzi wolniej.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Wrz 2012, 02:17:39 »


Wiem, że możemy jeżdzić ale jak będzie 50 tka to będzie zdecydowanie lepiej i nikt nie będzie się czepiał. Po za tym w okresie zimy i tak należy dostosowywać prędkość jazdy do warunków panujących na drodze więc normalnie się jeżdzi wolniej.

 ??? ??? ??? ??? ???

Dla kogo? Chyba dla straży biznesowo miejskiej dzięki której nasze miasto łata budżet.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Wrz 2012, 09:23:52 »


Wiem, że możemy jeżdzić ale jak będzie 50 tka to będzie zdecydowanie lepiej i nikt nie będzie się czepiał. Po za tym w okresie zimy i tak należy dostosowywać prędkość jazdy do warunków panujących na drodze więc normalnie się jeżdzi wolniej.

A jeśli nawet to pieniądze z 2-3 dniowej akcji wystarczą na odśnieżenie biegnącej wzdluż DDR.

 ??? ??? ??? ??? ???

Dla kogo? Chyba dla straży biznesowo miejskiej dzięki której nasze miasto łata budżet.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Gru 2012, 18:02:27 »


Wiem, że możemy jeżdzić ale jak będzie 50 tka to będzie zdecydowanie lepiej i nikt nie będzie się czepiał. Po za tym w okresie zimy i tak należy dostosowywać prędkość jazdy do warunków panujących na drodze więc normalnie się jeżdzi wolniej.

A jeśli nawet to pieniądze z 2-3 dniowej akcji wystarczą na odśnieżenie biegnącej wzdluż DDR.

 ??? ??? ??? ??? ???


Dla kogo? Chyba dla straży biznesowo miejskiej dzięki której nasze miasto łata budżet.

"Wystarczą" to nie to samo co "zostaną przeznaczone" ;]

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Gru 2012, 09:08:25 »
Czy ktoś orientuje się czy teraz spamując ZOM lub jednostkę nadrzędną możemy mieć wpływ na budżet na najbliższą zimę? Myslę że dobrze byłoby ich przycisnąć zawczasu.

O ile zrobisz to w kwietniu, bo wtedy właśnie decydują się takie sprawy.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Gru 2012, 12:00:31 »
A na DDR zarządzanych przez ZTP śniegu brak (przynajmniej wzdłuż Karmelickiej i przez park). Po opadach można tam spotkać panów z maszynami z obrotowymi szczotami.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Gru 2012, 13:29:16 »
A na DDR zarządzanych przez ZTP śniegu brak (przynajmniej wzdłuż Karmelickiej i przez park). Po opadach można tam spotkać panów z maszynami z obrotowymi szczotami.

A to jest bardzo ciekawa informacja. Musze przyłapać ich jak odśnieżają maszynowo i nakręcić, to może się uda ZOM zmusić.

Plus przypadkowo okazuje się, że moje i Gromanika działania sprzed kilku lat spowodowały jakieś zmiany w odśnieżaniu. Minimalne, ale jednak!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Gru 2012, 17:27:59 »
Coś jest na rzeczy, ponieważ DDR w Parku Rydza-Śmigłego przy Książęcej też jest odgarnięty.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Gru 2012, 17:31:12 »
Bo Park Rydza Śmigłego jest w zarządzie ZTP  ;)
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Gru 2012, 08:54:28 »
ciekawym pod czyją kuratelą jest trasa siekierkowska - droga rowerowa nie odśnieżona po całości - od węzła marsa aż po beethovena. w ubiegłym roku tez był z tym problem, ale przynajmniej chodnik był w miarę porządnym stanie, a w tym roku nic. nie wiem, może to ukłon w stronę fanów narciarstwa biegowego? co ciekawe most siekierkowski odśnieżony śliczny, przy czym zasypany jest absurdalną ilością soli, aż w oczy szczypie. gdzie tu logika - cała trasa w śniegu a ogryzek w postaci mostu ślicznie wysprzątany... teraz przejechanie tym ddr'em to mordęga, jak jadę 17 km/h to się cieszę, że szybko.
dalej nie lepiej - sobieskiego i ujazdowskie też w śniegu, tylko belwederska oczyszczona.

dziś zmieniłem trasę i po przejechaniu wisły zjechałem na ul. gościniec, później bartycką i dalej ku woli. dzięki temu udało mi się po raz pierwszy w tym tygodniu być przed ósmą w pracy ;-)
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Gru 2012, 10:15:43 »
Kiedyś wybrałem się zimową porą na wycieczkę Piaseczno => Góra Kalwaria => Most => Otwock => Wałem do Mostu Siekierkowskiego => ddr wzdłuż TS => Dolinka => Puławska => Piaseczno. Całą drogę jechało mi się bardzo fajnie z wyjątkiem odcinka DDR wzdłuż TS, gdzie rower musiałem pchać przez śnieg (w klikach) i to na tym odcinku najbardziej zmarzłem szczególnie w nogi. Dlatego, jak później potrzebowałem dojechać rowerem do pracy, żeby prosto z pracy jechać na styczniową albo lutową WMK, to jechałem jezdnią - jechało mi się dobrze i bez kłopotów*.

* Co nie zmienia faktu, że wolę za bardzo tego doświadczenia nie powtarzać i zimą ograniczam jeżdżenie po tej DDR.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Gru 2012, 12:21:18 »
ciekawym pod czyją kuratelą jest trasa siekierkowska - droga rowerowa nie odśnieżona po całości - od węzła marsa aż po beethovena.
Należy do ZDM-u.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Gru 2012, 13:00:11 »
ciekawym pod czyją kuratelą jest trasa siekierkowska - droga rowerowa nie odśnieżona po całości - od węzła marsa aż po beethovena.
Należy do ZDM-u.

Czyli powinien ZOM odśnieżać, a właściwie zlecać to komuś.

Jak chcesz to wal do Nich maila: zom@zom.waw.pl W najlepszym wypadku zmusisz ich do pracy, a firma, która nie odśnieżyła na czas, dostanie po kieszeni.

Tu masz gotowiec:

Cytuj
Dzień dobry,

proszę o odśnieżenie chodników przy ulicy ULICA. Mija ponad doba
od czasu ostatnich opadów śniegu, a chodniki te (przynajmniej na odcinku
ULICA1-ULICA2, ale pewnie na
innych fragmentach także) nie są odśnieżone ani posypane.

Proszę także o wyciągnięcie konsekwencji finansowych wobec firmy
odpowiedzialnej za ten teren z powodu niewywiązywania się z
obowiązków.

Pozdrawiam
IMIĘ i NAZWISKO
ADRES POCZTOWY (jest niezbędny!!!)
ADRES MAIL
« Ostatnia zmiana: 13 Gru 2012, 13:08:02 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Gru 2012, 14:14:01 »
dzięki za info - przed chwilką puściłem im maila.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Gru 2012, 15:21:03 »
Na wiadukcie Andersa [tym, który swego czasu otwieraliśmy :)] DDR jest odśnieżona od połowy. Od przystanku na górze do końca w stronę Bankowego - czysta. Od wjazdu do góry - śnieg leży, tylko chodnik obok odśnieżony.
o.0

Za to urząd Żoliborza ma ładnie odśnieżony stojak. Przypięty nie mój rower, bo swój przypięłam do innego stojaka, nie zauważywszy wcześniej tego XD
« Ostatnia zmiana: 13 Gru 2012, 16:01:36 wysłana przez Savil »