Autor Wątek: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!  (Przeczytany 93237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #165 dnia: 09 Sty 2015, 16:35:23 »
Tyle tylko że na ulicach akcje są i kilka razy dziennie. Na ddr-ach wystarczyła by jedna ale skuteczna, a nie tor łyżwiarski na Świętokrzyskiej i Bukowińskiej. Ani iść ani jechać. Dobrze że mieli wsparcie od natury. I problem się sam  rozwiązał :)
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #166 dnia: 09 Sty 2015, 18:12:26 »
Dobrze że mieli wsparcie od natury. I problem się sam  rozwiązał :)

Ten rok z zimą to ogólnie jakaś złośliwość losu względem tego odśnieżania. Najpierw Pełnomocnik chwali się, że ma kasę i przez cały grudzień nie było śladu zimy, a momentami temperatura przekraczała +10 stopni. Potem w końcu spadł śnieg, ale jak tylko poszła informacja, że odśnieżają i tego samego dnia wszystko się w cholerę stopiło.

Zima tak czy sial zaskoczy drogowców - jak nie nagłym przyjściem, to letnią pogodą w grudniu lub śniegiem w lipcu. To już taka tradycja świecka :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #167 dnia: 09 Sty 2015, 18:52:47 »
Odśnieżanie DDRów w tym roku idzie tak, że gdybym o aukcji nie słyszał, to bym nie zauważył, że coś się zmieniło.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #168 dnia: 09 Sty 2015, 21:26:26 »
Odśnieżanie DDRów w tym roku idzie tak, że gdybym o aukcji nie słyszał, to bym nie zauważył, że coś się zmieniło.

Idzie z grubsza tak spektakularnie jak zasypywanie ddr przez śnieg. Jedno i drugie łatwo było tej zimy przeoczyć ;)

Ja akurat mam w drodze do roboty i kawałki odśnieżane i nieodśnieżane. Dzień zanim odśnieżali jechałem po obu i była to jazda niemal normalna, bo śniegu było tak mało, że nawet slick dawał radę "dogryźć się" do asfaltu. Dzień po jechałem po obu (jeszcze zanim się stopiło) - prędkości i przyczepność miałem podobne jak dzień wcześniej.

W sumie najgorzej mi się jechało dzisiaj rano, teoretycznie już po roztopach i przy dodatniej temperaturze. Lód na ddr na Modlińskiej, zaliczyłem dwa poślizgi, niemal nie zaliczyłęm gleby, potem jeszcze się ślizgałem na odśnieżonej ddr na Solidarności i na uliczce lokalnej już pod samą robotą.

Ale to już nie ważne. Dzisiejszy deszcz zmył lód, który sie został i o 17 wracało się jak w lato.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #169 dnia: 10 Lut 2015, 10:58:12 »
Trochę widziałam tej zimy odśnieżania, trochę nieodśnieżania, trochę przerzucania śniegu z chodników na ddr-y. Ale ilości piachu w niektórych miejscach to jakaś zgroza :o

A wczoraj to już było jakieś apogeum. Przyszła kolejna mini odwilż i zrobiła wielkie błoto z sypanego piachu i topiącego się śniegu. Oblepiło mi totalnie napęd, oblazło łańcuch, rower to był jeden wielki skrzek, pisk, przerzutki nie wchodziły "i w ogóle". Uciekałabym może z tego błota i na jezdnię, ale 1. ddr jest, więc jest i obowiązek jazdy, 2. chlapanie się z autami w kałużach też mi się średnio podoba.

To są jakieś odgórne wytyczne, żeby piaskować?
Ja już sól wolę... Przynajmniej się ją zmyje, a pozbycie się tego piaskowego syfu...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #170 dnia: 10 Lut 2015, 11:06:13 »
To jest "ekologia" i mydlenie oczu, że się nie soli ale robi coś innego żeby nie było ślisko. Piach którym sypia i tak jest mieszany z solą ( domieszka od kilku do kilkunastu %) inaczej by zamarzł na składzie. A co do samej idei sypania piachem to już się wyżej wypowiadałem-jedyne skuteczne rozwiązanie na śliskość ( jeżeli chcemy być już tacy ekologiczni) to łamany żwir.
życie nie znosi próżni...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #171 dnia: 10 Lut 2015, 12:17:22 »
Tej soli chyba jednak dużo w warszawskim piachu nie ma? Bo wcześniej leżał spokojnie na śniegu. Chyba że nie przyjrzałam się uważniej. A łamanym żwirem gdzieś u nas sypią?

Swoje piaskowe żale wylałam na rowery@... Wczorajszy powrót do domu był dobijający. Pucowanie (szczotki/szczoteczki/szmaty) pomogło o tyle o ile. Piachu na podłodze masa, a pacjent dalej straszy.  Wywlokłam dziś na miasto rower z biegami w piaście, też go lubię, ale może trochę mniej nałapie świństwa. Blech.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #172 dnia: 10 Lut 2015, 12:36:00 »
Ubierz się mniej wyjściowo ( czyli w łachy których ci nie szkoda ), pojedź na Grochowską (kierunek węzeł Marsa) koło ul. Męcinskiej ( kawałek za) masz nowo otwartą myjnię samoobsługową. Zainwestuj ze dwa złote w program gorąca woda z detergentem i baw się dobrze  :) przy myciu łańcucha i całej reszty. Potem wróć do domu  jak wyschnie to nasmaruj i po kłopocie. Jak  drugim rowerem jeździsz dalej bez osłony łańcucha to zaraz będzie to samo tylko tam mycie wysokociśnieniowe jest niewskazane z uwagi na piastę biegową.
Co do soli to jest jej tyle żeby się piach nie zbrylał. Lodu to to za dobrze nie rozpuszcza ale roślinkom szkodzi. Żwiru w Polsce sie nie używa natomiast w krajach bardziej cywilizowanych np. u Niemca a i owszem. Przy okazji rozwiązuje to problem rolkarzy wczesną wiosną na DDR-ach :)
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2015, 12:40:03 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #173 dnia: 10 Lut 2015, 16:58:08 »
Wywlokłam dziś na miasto rower z biegami w piaście, też go lubię, ale może trochę mniej nałapie świństwa. Blech.

Jeżdżę od początku "zimy" i choć chłopaki w pracy rżą ze śmiechu, że brakuje mi jedynie koszyka i wystającej naci od marchwi, to bardzo sobie chwalę  :P
Przerzutka zasłonięta, łańcuch zasłonięty, hamulce rolkowe bezobsługowe a do tego hamują tak samo niezależnie od pogody.   
Naprawdę polecam
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #174 dnia: 10 Lut 2015, 18:22:17 »
No akurat u Klary to trochę inna półka i to nawet nie cenowa ale wiekowa ( mam na myśli jej rower oczywiście)
życie nie znosi próżni...