Autor Wątek: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!  (Przeczytany 93234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #120 dnia: 10 Mar 2013, 10:41:09 »
Dobra, Dziś po obfitych opadach śniegu - niech zgadnę - wszystkie ścieżki rowerowe - te główne ''Dolnego Mokotowa'' np. od ul. Chełmskiej do Wilanowa  -biegnące z obu stron ul. Sobieskiego czy od ''Dolinki Służewieckiej'' biegnąca tuż przy al. Wilanowskiej, czy wreszcie DDR-y w M.W. Wszystkie będą już zaśnieżone...Sprawdzę to i opiszę...

Do Moderatorów - proszę o wydzielenie osobnego wątku na temat zalegania psich odchodów na ścieżkach rowerowych, aby nie było żadnych podstaw co do offtopu.
Uważam że ten temat wcale nie jest błahy i też nas przynajmniej w pośredni sposób dotyczy...
Pozdro.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Gru 2013, 15:48:20 »
Może się zrzucimy na odśnieżenie głównych traktów... ;]
http://www.ciachoodsniezacze.pl/cennik.html
Albo od razu na taką maszynkę :)

http://youtu.be/PRiCj_7-N44

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Gru 2013, 17:33:15 »
Ciekawy pomysł ,ale tylko w jednym przypadku :D

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Gru 2013, 21:50:13 »
Pragnę zauważyć, że już raz się zrzuciliśmy. Mamy nawet papierek, który to potwierdza - z nadrukowanymi literkami "PIT".

(tzn. akurat mój dotyczy Pruszkowa, ale w 2014 moje podatki spłyną prawdopodobnie do stolicy)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #124 dnia: 08 Gru 2013, 18:41:08 »
a to NIESPODZIANKA !!
ścieżka na koronie Wału Miedzeszyńskiego od mostu Siekierkowskiego na południe do końca jest odśnieżona, łącznie z podjazdami i zjazdami bocznymi

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #125 dnia: 08 Gru 2013, 20:12:17 »
To faktycznie wielka niespodzianka. O ile ścieżka na koronie ma małe znaczenie komunikacyjne o tyle droga ruchu lokalnego wzdłuż Wału to podstawa. A jakby ZOM odśnieżał wszystkie dojazdy do Mostu Siekierkowskiego to byłbym w pełni szczęśliwy by więcej taka sytuacja się nie powtarzała...


Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #126 dnia: 08 Gru 2013, 20:21:35 »
Ja miałam dziś (nie)przyjemność jechać trasą Powstańców Śl. -> Górczewska -> Prymasa -> Al.Jerozolimskie i jestem pod wrażeniem- zarówno ten kikut DDR na Powstańców jak i Bemowski odcinek Górczewskiej były odśnieżone!
Niestety potem było juz tylko gorzej- na Górczewskiej (od Wola Parku do Prymasa) nie było odsniezone nic poza jezdnia, zarówno na DDR jak i chodniku była gruba warstwa lodu, a do tego na samym środku DDR zalegały czapy sniegu, ech.
Na Prymasa i Jerozolimskich to samo. Na miejscu pieszych byłabym mocno wkurzona- teraz gdy ten lód został przykryty przez świeży śnieg to naprawdę nie trzeba dużo żeby się połamać.
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #127 dnia: 08 Gru 2013, 20:42:00 »
ZOM nie odśnieża ,ale Dyrekcja autostrad tak. To jest mało zabawne że w jednym państwie -jedni mają obowiązki a drudzy wszystko w d..... . Brak konsekwencji i odpowiedzialności.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #128 dnia: 27 Sty 2014, 16:15:05 »
Kolejna zima.. niewiele się zmieniło. Może zastanówmy się co możemy zrobić żeby zmienić tę sytuację?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #129 dnia: 27 Sty 2014, 18:40:46 »
Ja mam jedną radę którą stosuję - jeżdżę po ulicy i nie zwracam uwagi na to że może by się jakoś udało kawałek bokiem przejechać , a wręcz przeciwnie 1 pas mój , jakby więcej znalazło się odważnych to by miasto po pretensjach kierowców na pewno by znalazło parę groszy na posypanie choć piachem . Niestety takich jak ja widzę że jest tyle , jak wygranych w totka. Kilku ludzi nie zmieni podejścia urzędników , to tak jak chętni na godzinę dla rowerów niby by przyjechali  ALE.....  Tak więc bądźmy dalej jak zaścianek i zazdrośćmy innym  że mogą jeździć  cały rok.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #130 dnia: 05 Lut 2014, 11:30:50 »
Weiss się zajął tematem odśnieżania DDRów.
http://www.polskieradio.pl/7/3086/Artykul/1037226,Rowerzysci-w-sniegu-Sciezki-nadal-beda-biale

Iwona Fryczyńska z ZOM:
Cytuj
"Jeżeli mamy do wyboru chodnik czy ścieżkę rowerową, to pieniędzy starczy nam tylko na chodnik. Jednak z chodników korzysta o wiele więcej osób niż ze ścieżek rowerowych. No natomiast w wysokim standardzie utrzymujemy jezdnie. Te 40% stołecznych ulic, którymi się zajmujemy utrzymywanych jest w najwyższym w Polsce standardzie."

"Tereny dla pieszych, które powinniśmy oczyszczać w stałym cyklicznym oczyszczaniu też nie są odśnieżane..."

Czy ktoś widział choć jedną jezdnię, która byłaby nieprzejezdna jak każda DDR w naszym mieście? Najlepsze, że ZOM się przyznaje otwarcie, że olewa politykę transportową miasta, bo jak inaczej nazwać ustawienie najwyższego priorytetu na jezdnie, a zaniedbywanie nawet chodników? A może o nie słyszeli o strategii?

Cytuj
W: -A jeżeli rowerzysta posiadający kask ulegnie wypadkowi na ścieżce rowerowej, to kogo ma skarżyć?
F: - To wnioskuje do zarządcy terenu.
- Do zarządcy... Czyli na przykład do Was? Też?
- Na przykład

Jak donoszą media, liczba poszkodowanych NUR jest duża:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-tlok-na-urazowkach-pacjenci-czekaja-w-dlugich-kolejkach,nId,1099521
Drodzy poszkodowani, do dzieła! Może seria pozrów pozwoli ciut przesunąc priorytety?

Zastępca rzecznika prasowego UM m.st. Warszawa Agnieszka Kłąb:
Cytuj
"Ja mogę obiecać jedno - sprawdzimy, w jakim zakresie moglibyśmy wygospodarować dodatkowe pieniądze. Sprawdzimy, czy byłaby możliwość odśnieżania przynajmniej tych ścieżek najczęściej uczęszczanych przez rowerzystów... Sprawdzimy, przeanalizujemy taką możliwość."

No tak, rzeczywiście środek lutego to czas na analizy. Hahaha. Trzeba słać pismo, by udostępnili ich efekty. :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #131 dnia: 05 Lut 2014, 12:34:02 »
Iwona Fryczyńska z ZOM:
Cytuj
"Jeżeli mamy do wyboru chodnik czy ścieżkę rowerową, to pieniędzy starczy nam tylko na chodnik. Jednak z chodników korzysta o wiele więcej osób niż ze ścieżek rowerowych.

Ciekawe czy mają jakieś badania na ten temat czy tylko sobie radośnie zgadują. Bo obawiam się, że na takiej np. Prymasa 1000-lecia, Modlińskiej, Sobieskiego, czy KEN to rowerzystów może być jednak więcej niż pieszych :P


Iwona Fryczyńska z ZOM:
Cytuj
No natomiast w wysokim standardzie utrzymujemy jezdnie. Te 40% stołecznych ulic, którymi się zajmujemy utrzymywanych jest w najwyższym w Polsce standardzie."

No, to ZOM ma z czego ciąć by lepiej odśnieżać chodniki i DDRy :P


Zastępca rzecznika prasowego UM m.st. Warszawa Agnieszka Kłąb:
Cytuj
"Ja mogę obiecać jedno - sprawdzimy, w jakim zakresie moglibyśmy wygospodarować dodatkowe pieniądze. Sprawdzimy, czy byłaby możliwość odśnieżania przynajmniej tych ścieżek najczęściej uczęszczanych przez rowerzystów... Sprawdzimy, przeanalizujemy taką możliwość."

No tak, rzeczywiście środek lutego to czas na analizy. Hahaha. Trzeba słać pismo, by udostępnili ich efekty. :D

Wbrew pozorom, to świetny okres. W maju są przetargi na odśnieżanie i solenie na kolejną zimę. Luty i marzec to świetny moment by właśnie teraz coś zmienić w latach kolejnych. Owszem, pisma mogą być przydatne.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #132 dnia: 11 Lut 2014, 19:26:29 »
Póki co problem sam się rozpuścił, ale jeszcze na pewno wróci. A wtedy i tak nici z odśnieżania: https://db.tt/LySPgaPS

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #133 dnia: 11 Lut 2014, 22:39:48 »
Ciekawe czy mają sprzęt do mechanicznego odśnieżania chodników i/lub DDR czy dalej wyrzucają pieniądze na ludzką siłę roboczą - która, jak mi się wydaje jest potrzebna w mniejszości przypadków.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #134 dnia: 13 Lut 2014, 13:31:37 »
Ja zastanawiam się czy aby nie można uzyskać zwrotu z podatków gdyż miasto nie wywiązywało się ze swoich obowiązków. O ile kierowcy w okresie zimowym nic nie tracą to rowerzyści wyrażnie są dyskryminowani przez wszystkie służby miejskie.