Autor Wątek: Brak Zabezpieczenia  (Przeczytany 13989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skałbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Brak Zabezpieczenia
« dnia: 27 Lis 2011, 19:23:27 »
Witam na ostatniej masie (LISTOPAD) jechaliśmy wazką lecz 2 kierunkową ulicą gdzieś w centrum i jechaliśmy całą szerokością . Ja też i dopiero pod koniec uliczki  samochód ktury jedzie w kierunku masy . To ewidentny Błąd takrze mój , lecz co dało się zaówarzyć to brak zabezpieczenia dopiero pod koniec ulicy stał gość i darł się by zjechać na prawidłowy pas . i tu moje pytanie  . czemu nie było widać  tam zabezpieczenia ( tak na przyszłość bo było tylko 380 osób a potrafi być 1500)

Raffi Nie mam bladego pojęcia, czemu ten wątek znajdował się w dziale Białołęka, Targówek. Wątek przeniesiony do bardziej właściwego działu
« Ostatnia zmiana: 28 Lis 2011, 10:21:22 wysłana przez Raffi »

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lis 2011, 19:56:07 »
jezus maria!!! a zasady ortografii, gramatyki, to gdzie? w lesie?

Rano1

  • Gość
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lis 2011, 19:57:37 »
Temat na spotkania organizacyjne Zabezpieczenia WMK.
Od siebie dodam, jako zwykłego "użytkownika" WMK, że czasem nie wiem, czy mamy całą szerokość jezdni czy też nie. Czasem po prostu ktoś krzyknie "nie blokujmy lewego pasa", czy coś w tym stylu.

Nie będę się tu wypowiadał "głębiej" w temacie, bo nie należę do ekipy Zabezpieczenia.

Moge tylko dodać, że co do ulic jednojezdniowych głównie tych, co mają po 1 pasie w każdym kierunku, wydaje mi się, że lepiej już po prostu całą jezdnię wyłączyć dla kolumny WMK - i tak trzeba zabezpieczać skrzyżowania a ryzyko ew. kolizji jest mniejsze oraz WMK się mniej rozciąga. Ostateczna decyzja i tak pewnie należy wyłącznie do służb miejskich.

(Do modów - prośba o przeniesienie tematu do właściwego działu)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lis 2011, 21:02:14 »
Z tego co pamiętam ulica z jednokierunkowej zmieniła się dość nagle w dwukierunkową, i takie coś wyszło.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lis 2011, 21:04:09 »
bo tak było. a radiolki z przodu jechały i tak środkiem.


Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lis 2011, 21:31:53 »
ale jeśli chodzi o Kazimierzowską to potem radiolki zjechały na jeden pas, ale niektórzy pomimo wrzasków jechali pod prąd... wszystko przez to że nagle ulica zrobiła się dwukierunkowa...
Najlepiej jeśli jest ulica jednopasmowa dwukierunkowa to lepiej jechać swoim pasem - nawet jeśli mamy całą szerokość policji może nie udać się dokładnie zabezpieczyć drugiego końca ulicy i mogą się jakieś pojedyncze samochody trafić ...
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Skałbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lis 2011, 21:37:58 »
jezus maria!!! a zasady ortografii, gramatyki, to gdzie? w lesie?
  Sory za te błędy lecz pochodzę z Finlandji i Polskiego ucze się 2 rok a do ortografi narazie nie przyjmuję wielkiej uwagi a zapomniałem o sprawdzeniu błędów

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lis 2011, 22:56:20 »
Trudno mieć pretensje do zabezpieczenia, że się jechało pod prąd. Po prostu nie należy jeździć pod prąd, to nie będzie problemów z autami jadącymi z naprzeciwka :P A jak nie masz pewności, czy jezdnia jest jedno- czy dwukierunkowa, to po prostu zjedź na prawo.

Niezależnie od kraju pochodzenia, znaki w Europie są wszędzie mniej więcej takie same. Podwójna ciągła oznacza że jezdnia jest dwukierunkowa. Auto jadące z naprzeciwka oznacza to samo!

A nawet jak nie oznacza, to i tak zawsze lepiej zjechać takiemu z drogi. Waży 10x więcej niż cyklista i może zrobić krzywdę :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lis 2011, 23:07:37 »
To ewidentny Błąd takrze mój , lecz co dało się zaówarzyć to brak zabezpieczenia dopiero pod koniec ulicy stał gość i darł się by zjechać na prawidłowy pas . i tu moje pytanie  . czemu nie było widać  tam zabezpieczenia

Trzeba myśleć jak się jedzie i słuchać co się mówi, od początku krzyczałem żeby nie jechać pod prąd, gdyby to zadziałało nie musiał bym stać i spychać ludzi na właściwy pas.
No cóż ciężko nie zauważyć ustawionego w poprzek rowerzysty w kamizelce  ;)
 
Z tego co pamiętam ulica z jednokierunkowej zmieniła się dość nagle w dwukierunkową, i takie coś wyszło.
Tak, wyszło że ktoś potrącił mnie przyczepką masową  :P
« Ostatnia zmiana: 27 Lis 2011, 23:14:17 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lis 2011, 10:25:23 »
Trzeba myśleć jak się jedzie 

Dokładnie. Nawet najlepsze Zabezpieczenie nic nie poradzi jak uczestnicy nie będą po prostu myśleć i patrzyć, gdzie jadą. Jest nas za mało, by każdemu Masowiczowi palcem pokazywać każdy znak, podwójną ciągłą i auto jadące z naprzeciwka.

Myślenie obowiązuje. Także na Masie!!


Z tego co pamiętam ulica z jednokierunkowej zmieniła się dość nagle w dwukierunkową, i takie coś wyszło.
Tak, wyszło że ktoś potrącił mnie przyczepką masową  :P

Dobrze rozumiem, że przyczepka jechała pod prąd i to tam zostałeś nią trącony? To faktycznie będzie temat na najbliższą Przedmasówkę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lis 2011, 11:00:23 »

Dobrze rozumiem, że przyczepka jechała pod prąd i to tam zostałeś nią trącony? To faktycznie będzie temat na najbliższą Przedmasówkę.

Pytaj się mojej przedniej obręczy i opony, raczej się nie skarżyły, więc nie ciągnąłem z nimi tego tematu, wogle mój rower i tak ma ciężki żywot, nawet bez tego  :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lis 2011, 11:43:00 »
Pytaj się mojej przedniej obręczy i opony

Zwykłem nie rozmawiać do części rowerowych i innych rzeczy, które nie mogą mi odpowiedzieć. Dlatego zapytałem Ciebie :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Lis 2011, 13:10:15 »
jezus maria!!! a zasady ortografii, gramatyki, to gdzie? w lesie?

Właśnie? Jezus Maria pisze się wielkimi literami.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Lis 2011, 13:42:17 »
Właśnie? Jezus Maria pisze się wielkimi literami.

akurat te słowa nie w każdym kontekście wymagają dużych liter. tu były one niepotrzebne.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lis 2011, 15:30:14 »
Wiem, co mówię - w końcu z tego żyję ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Lis 2011, 15:40:44 »
akurat te słowa nie w każdym kontekście wymagają dużych liter. tu były one niepotrzebne.


A nie boisz się, że możesz urażać czyjeś odczucia religijne?


Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lis 2011, 15:43:17 »
A nie boisz się, że możesz urażać czyjeś odczucia religijne?

nie.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lis 2011, 15:51:39 »
Administrator Comment Proszę zakończyć dyskusję [OT] na temat religii.

Drex

  • Gość
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lis 2011, 15:54:54 »
Ale o pisowni dalej mozna rozmawiac? ^.^

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lis 2011, 16:35:19 »
Mnie akurat nie chodziło o uczucia religijne - ja tam się za takie rzeczy nie urażam ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lis 2011, 17:02:13 »
ale jeśli chodzi o Kazimierzowską to potem radiolki zjechały na jeden pas, ale niektórzy pomimo wrzasków jechali pod prąd... wszystko przez to że nagle ulica zrobiła się dwukierunkowa...

A nie chodziło może o tą ulicę dochodzącą do pl. Trzech Krzyży?
AdrianSocho

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lis 2011, 17:11:28 »
Z tego co pamiętam ulica z jednokierunkowej zmieniła się dość nagle w dwukierunkową, i takie coś wyszło.
Tak, wyszło że ktoś potrącił mnie przyczepką masową  :P

Dobrze rozumiem, że przyczepka jechała pod prąd i to tam zostałeś nią trącony? To faktycznie będzie temat na najbliższą Przedmasówkę.
Żeśmy właśnie wjeżdżali z jednokierunkowej (wąskiej) w dwukierunkową (tak samo wąską i do tego dwukierunkową) a ja nieobeznany jeszcze z obsługą przyczepki miałem trochę problem z opanowaniem ustrojstwa i niepozabijaniem ludzi z prawej strony. Potem problem ustąpił. :)
Po prostu zjazd na właściwą stronę jezdni zajął mi odrobinkę więcej czasu niż zazwyczaj. :/


PS. Bardzo chętnie omówię to na przedmasówce. :)
« Ostatnia zmiana: 28 Lis 2011, 20:23:45 wysłana przez Mhrok »

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak Zabezpieczenia
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Gru 2011, 15:26:42 »
Zdaje sie, ze chodzi o skrzyzowanie Kazimierzowska/Narbutta. Tam rzeczywiscie tak jest, ze ul. Kazimierzowska, idaca od polnocy, jest jednokierunkowa. Dalej, ku poludniu, zaczyna sie juz dwukierunkowa jezdnia, tak wiec pojazdy jadace w kier. polnocnym zmuszone sa skrecic w prawo w ul. Narbutta, by dalej potem podazac ul. Wisniowa.

Ale do sedna.

Tak sie sklada, ze zabezpieczalem to skrzyzowanie. Dodam, ze sam, poniewaz nikt nie chcial sie osobiscie pofatygowac na prawa strone, by stopowac ewentualne samochody. Obserwujac jadacy peleton masowy odnioslem wrazenie, ze ludziom zabraklo chyba troche rozeznania w miejskiej topografii; prawie wszyscy na slepo pchali sie pod prad. Az pojazdy jadace ul Kazimierzowska od str. polnocnej musialy stanac, inaczej kilku cyklistow mialoby swoje wehikuly rozjechane. Nie pozostalo nic innego, jak tylko zaczac zdzierac gardlo, by wszyscy zjezdzali na prawa strone, gdyz dalej ulica miala juz charakter dwukierunkowy. Na szczescie szare komorki ludziom jeszcze uchowaly sie i wszyscy zaczeli poslusznie zjezdzac.
Malo tego, ktos jadacy lewa wolna zatrzymal wspomniane wczesniej pojazdy, by dalej nie pchaly sie. Nie wiem, kto to byl z naszego zabezpieczenia; bylo zbyt ciemno juz. Jesli wiec to czytasz, to wiedz, ze zrobiles to zle co najmniej z jednego powodu - wbrew przepisom. Nie mozna zatrzymywac samochodow, jesli te jada po swoim pasie, w prawidlowym kierunku i maja do tego pelne prawo.

A kolega, ktory rozpoczal ten temat, niech nie pisze, ze nie bylo zabezpieczenia, skoro bylo, z moim udzialem. :) Widocznie przejezdzal jeszcze w momencie, gdy nikogo nie bylo w tym miejscu...
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))