Autor Wątek: [JAJA JAK BERETY] Politycy vs. rowery? Przy Belwederze koszą rowerzystów!  (Przeczytany 6177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Właśnie dotarły do mnie strzępki informacji, że dzisiaj o 8 rano w okolicach Belwederu jadąca tamtędy rowerem żona naszego rednacza dostała mandat - jeszcze nie wiem, za co, ponoć ma to jakiś związek z kampanią wyborczą ;) Ale jaja! Jak się skończy zebranie redakcyjne, zapytam o szczegóły i uzupełnię wątek :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Za przekroczenie prędkości? ;-) O ile wiem to jest tam DDR, chociaż zawsze wolalem pomykać po jezdni. Chyba trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia... :(

Offline Stan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Niedawno złapali i mnie.
Jednak mogli mieć powód, gdyż jechałem po stronie gdzie jest chodnik. Było to jednak dziwne bo jeździłem tamtędy przez 3 lata do szkoły i nigdy ale to nigdy policjant nawet nie mrugną okiem, ba nawet pamiętałem niektórych z nich na pamięć.
A tu takie zaskoczenie, jadę pod górkę i hop, lizakiem do mnie pan umundurowany macha :) . Na szczęście dał mi tylko pouczenie gdyż chyba sam rozumiał, że raczej nie jest to często karane wykroczenie. Najlepsze było to, że gdy dawał mi pouczenie i mnie spisywał, obok przejechało 2 innych rowerzystów, (tak po chodniku tak jak ja) którzy oczywiście nie zostali spisani.
Gdy się go w końcu się go zapytałem skąd taka zmiana obyczajów on mi odpowiedział, że wpłynęło w ostatnim czasie dużo skarg na rowerzystów jeżdżących po chodniku z nadmierną prędkością (co jest rzeczywiście poważnym problemem i głupim zachowaniem). Chyba nie miałem nadmiernej prędkości pod górkę?
bike's not dead

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Za co KONKRETNIE koszą? Jak dla mnie słaba miejscówka. O ile pod górę po zachodniej stronie jest nienajgorszej jakości DDR z kostki to na górze już kulturalnie asfalcik. Nie widzę problemu.

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Może warto w takim razie napisać do ZDM, by wytyczył drogę dla rowerów  od Ujazdowskich do Dolnej po wschodniej stronie? Wtedy nie byłoby problemu ze zjeżdżaniem po chodniku, a przy okazji możliwe byłoby dojechanie od Trzech Krzyży do Wilanowa bez slalomowania.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Może warto w takim razie napisać do ZDM, by wytyczył drogę dla rowerów  od Ujazdowskich do Dolnej po wschodniej stronie? Wtedy nie byłoby problemu ze zjeżdżaniem po chodniku, a przy okazji możliwe byłoby dojechanie od Trzech Krzyży do Wilanowa bez slalomowania.

Osoby jedzące tam ulicom bardzo podziękują za kolejny biały pasek na chodniku vide niegdysiejsza Banacha, szybciej o DDRiP wnioskować.
Jeśli mam być szczery, to o ja nie rozumiem osób nachalnie jadących po chodnikach, mi samemu nigdy nie zdarza się przejechać więcej niż 50 metrów po chodniku i robię to w sposób jak najbardziej oględny.
 
Jadąc jezdnią pokazujemy innym że się da, pokazujemy kierowcą że jest w stolicy jeszcze jeden rowerzysta który nie da się zepchnąć do kanałów, poprawiamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, zmieniamy statystyki wypadków i zachowań się kierowców. 
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
ulicom bardzo podziękują
nie powinno być czasem "ulicą bardzo podzienkujom"?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
ulicom bardzo podziękują
nie powinno być czasem "ulicą bardzo podzienkujom"?

Od dłuższego czasu analizuje tą kwestie i sam się gubię...
Szczerze mówiąc przestało mnie obchodzić która wersja jest poprawna . . .
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz 2011, 20:52:32 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Poprawnie jest: "osoby jeżdżące tam ulicą bardzo podziękują (...)" oraz "pokazujemy kierowcom" :)
A wracając do tematu, to jajowatość tegoż robi się coraz bardziej jajowata ;) Szykuje się artykuł na ten temat. Jutro ok. 8.00 rano ma tam polować fotoreporter. Podejrzewam, że żona rednacza dostała mandat za jazdę ulicą, podczas gdy powinna jechać ścieżką rowerową, ale znając życie, znów będzie na Tuska & Co. ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
ok. 8.00 rano ma tam polować fotoreporter. Podejrzewam, że żona rednacza dostała mandat za jazdę ulicą, podczas gdy powinna jechać ścieżką rowerową, ale znając życie, znów będzie na Tuska & Co. ;)

Czy możesz sprawdzić za co ten mandat?

Mandat za jazdę ulicą gdy powinna jechać ścieżką rowerową to brzmi trochę jak scenariusz z Misia (>>"Matka siedzi z tyłu!" Tak powiedział!<<) 
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Przeczytam w piątek :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Podejrzewam, że żona rednacza dostała mandat za jazdę ulicą, podczas gdy powinna jechać ścieżką rowerową

Ścieżka rowerowa jest po lewej, nas obowiązują znaki po prawej. Ja bym tego mandatu nie przyjął.

No chyba, że jechała chodnikiem po wsch stronie, wtedy to jest już inne wykroczenie i tym samym nie da się tak bronić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)