Autor Wątek: Paraliż Pragi - rowerzystów nie dotyczy :)  (Przeczytany 2269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Paraliż Pragi - rowerzystów nie dotyczy :)
« dnia: 16 Wrz 2011, 13:10:03 »
"Tramwajowe zmiany ruszą już 1 października. Wtedy tramwaje znikną z ul.   Targowej między Kijowską i Dworcem Wileńskim. Komunikacyjne trzęsienie   ziemi zacznie się dwa tygodnie później. W połowie października ul.   Targowa w poprzek al. Solidarności zostanie zamknięta. Przejazd na   wprost przez skrzyżowanie będzie możliwy tylko dla autobusów i ? to   nowość ? dla rowerzystów i motocyklistów."

http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/2,631048_Paraliz-Pragi-przesadzony.html

Tak, paraliż jest "przesadzony"  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

storm

  • Gość
Odp: Paraliż Pragi - rowerzystów nie dotyczy :)
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrz 2011, 13:35:26 »
Ej tam! Wreszcie da się szybko przejechać na Pragę rowerem :D Dla nas to będzie raj :D
A gdybym był złośliwy wobec kierowców, to..... zaproponowałbym trasę WMK właśnie tak przez Szwedzką-Radzymińską i Most Gdański ;P


Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Paraliż Pragi - rowerzystów nie dotyczy :)
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrz 2011, 14:33:46 »
Zaraz tam złośliwy... Warszawskie urzędy nie ogarniają koordynacji remontów to czy Masa musi? Można "przeoczyć" ;-)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paraliż Pragi - rowerzystów nie dotyczy :)
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrz 2011, 17:32:03 »
A gdybym był złośliwy wobec kierowców, to..... zaproponowałbym trasę WMK właśnie tak przez Szwedzką-Radzymińską i Most Gdański ;P

Po co być złośliwym? Kierowcy sami sobie doskonale poradzą z utrudnianiem sobie życia. Nie dalej jak wczoraj byłem na miejscu stłuczki. Na sugestię, że może by usunąć pojazdy ze środka skrzyżowania, skoro nie ma ofiar (wymaga tego prawo) i odblokować ruch tym wszystkim, co stoją w korku usłyszałem, że co mi to przeszkadza.

W sumie nic, ja przejadę. Ale jak kierowcy mają taką mentalność, to aż dziw bierze, że nasze miasta w ogóle bywają przejezdne.


A czeka nas jeszcze zima, śnieg i tradycyjne "paraliże komunikacyjne" gdy dojazd rowerem wydłuża się z 25 minut do 29, a samochodem z 30 minut do 2 godzin. Po co tu jeszcze być złośliwym dodatkowo? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Paraliż Pragi - rowerzystów nie dotyczy :)
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrz 2011, 19:11:12 »
@Raffi - na takich tzreba "bezczelnie" - "MNIE to przeszkadza. Utrudnia mi ruch, albo pan sam zjedzie, albo będzie policja i dostanie pan jeszcze mandat za utrudnianie ruchu innym." Kropka.
Jak się panu kierowcy nie podoba to niech sp...itala z drogi do komunikacji zbiorowej, albo zamknie się w toalecie w domu i tam planuje kolejne ruchy ;)


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paraliż Pragi - rowerzystów nie dotyczy :)
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrz 2011, 19:38:07 »
Rafii powiedziałby coś w stylu '' dziękuje że blokujecie ruch''  :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Rano1

  • Gość
Odp: Paraliż Pragi - rowerzystów nie dotyczy :)
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrz 2011, 20:04:43 »
No...już rok opóźnienia, na razie.
A miało być tak pięknie:

http://sites.google.com/site/gronkiewiczpl/projekt-integracji-komunikacji-miejskiej

W sumie, oglądając powyższe, nie wiem, czy się śmiać czy płakać.

« Ostatnia zmiana: 16 Wrz 2011, 20:07:38 wysłana przez Rano1 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paraliż Pragi - rowerzystów nie dotyczy :)
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrz 2011, 21:11:01 »
@Raffi - na takich tzreba "bezczelnie" - "MNIE to przeszkadza. Utrudnia mi ruch, albo pan sam zjedzie, albo będzie policja i dostanie pan jeszcze mandat za utrudnianie ruchu innym." Kropka.

Storm, Bogu a prawdą, to ja mam to w dupie. Zatrzymałem się, zaproponowałem pomoc, by tak wypada. A jak usłyszałem, że facet sobie jej nie życzy, to pojechałem. Nawet mi nieco ulżyło, bo się śpieszyłem i wcale nie miałem chęci spychać wraku na pobocze wysłuchując opowieści jak to "ten drugi jest winny, bo ja to jeżdżę już X lat i...(*). "

Poza tym już na moje pytania o to czy nic się nikomu nie stało, reagował nieco nerwowo. Na propozycję udrożnienia drogi wybuchł taką furią, że myślałem, że z miejsca pierdolnie mu jakaś żyłka i zejdzie na wylew. Po co mam w takiej sytuacji jeszcze zaogniać sytuację i narażać na fangę w nos? Po co mi to? Ja przejadę rowerem przez korek i miejsce zdarzenia, choćby nie wiem jak się zastawili tymi autami po stłuczce. Może je postawić nawet jeden na drugim ;)

Kierowcy stojący w ogonku wkurwieni jak 150 go naprostują dalece skuteczniej niż ja. A jak nie, to przyjedzie wezwana Policja i zacznie od premii za blokowanie ruchu i nie zepchnięcie aut. A jak nie, to widocznie się myliłem nikomu nie przeszkadza fakt, że jedno auto blokowało pół Targówka w godzinie popołudniowego szczytu. Wtedy to nawet lepiej, że nie przeszkadzam im cieszyć się z możliwości wspólnego spędzenia czasu w doborowym towarzystwie innych kierowców. Po co miałbym im psuć popołudnie :D

(*) - zależnie od humoru, wstaw jedno z wybranych: "umiem jeździć szybko i bezpiecznie", "nigdy wcześniej nie miałem wypadku", "wiem jak wygląda poślizg", "znam to skrzyżowanie na wylot", "nie popełniam błędów za kierownicą", "mam doświadczenie", "mam ABS i ESP"...
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz 2011, 21:15:51 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)