Autor Wątek: ul. Orszady łącznik Ursynowa z Wilanowem otwarta  (Przeczytany 13551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ul. Orszady łącznik Ursynowa z Wilanowem otwarta
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Wrz 2012, 23:27:15 »
Trochę to szokujące    :o   .

Codziennie (z wyjątkiem niedzieli) podjeżdżam Tą ulicą do pracy. Zawsze wiedziałem że jest niebezpiecznie na tym podjeździe.
 
Dobrze że kierowcy się nic nie stało.
 
Moim zdaniem wypadek z udziałem rowerzysty lub pieszego, to tylko kwestia czasu.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ul. Orszady łącznik Ursynowa z Wilanowem otwarta
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Lis 2012, 17:47:56 »
Jeżeli chodzi o ul. Orszady to Nasz rowerowy kontrapas się troszkę zwęził. Bo od strony samej skarpy zalegają tam liście które mają to do siebie że wystarczy jeszcze trochę wody i bakterii gnilnych i robi się już ślisko, a przez to już jest niebezpiecznie na zjeździe np nocą wtedy gdy jest się oślepianym przez silne przednie światła samochodów podjeżdżających z naprzeciwka.
 
Wiem, wiem ze nie mam co się łudzić. Że nikt tych liści nie sprzątnie.

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ul. Orszady łącznik Ursynowa z Wilanowem otwarta
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Lis 2012, 17:58:11 »
Wiem, wiem ze nie mam co się łudzić. Że nikt tych liści nie sprzątnie.

Nikt na pewno nie sprzątnie, ale zarządca drogi (urząd dzielnicy Wilanów?) już ma spore szanse to zrobić ;) Może warto mu o tym przypomnieć?

Pozdrawiam,
Maciek

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ul. Orszady łącznik Ursynowa z Wilanowem otwarta
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Maj 2013, 11:06:52 »
Cześć...
We wtorek 7maja - byłem świadkiem  dość ciekawej i niecodziennej sytuacji na podjeździe ul.Orszady - jak zawsze ''grzecznie'' podjeżdżałem sobie środeczkiem tej ulicy na górę i co widzę? Samochód jadący pod prąd - zjeżdżający na dół po kontrapasie rowerowym! Troszkę mnie to zaskoczyło nie powiem... Nie chciałem puścić młodego kierowcy więc ''zataranowałem'' mu przejazd rowerem i tak się przez dłuższy czas przepychaliśmy... Kierowca ten był mocno nieogarnięty - bo nie można mu było wytłumaczyć (także i kierowcy podjeżdżający do góry zatrzymywali i próbowali z nim rozmawiać ale ten ''młotek''  ;)   jakoś dalej nic nie kojarzył!) Powtarzał w kółko, że chce tyło zjechać na dół - zaczynał być coraz bardziej agresywny - szkoda że nie zadzwoniłem do straży miejskiej, lub na policję ciekawe, po ilu minutach by przyjechali... Wszystkiego rodzaju ''wydarzenia na naszych drogach i ulicach są możliwe - i dobrze jak wszystko dobrze się kończy - (czyli że bez żadnych wypadków czy ofiar w ludziach...)
Pozdro - fionotron 

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ul. Orszady łącznik Ursynowa z Wilanowem otwarta
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Maj 2013, 14:56:04 »
Może zatem pora kupić kamerkę sportową, zamontować na kasku i wszystko nagrywać a potem napisać pisemko do Policji z odpowiednim załącznikiem.  Koleś by zgłupiał gdyby na komisariacie zobaczył ów filmik a pocztą pantoflową szybko by się rozeszło jacy to rowerzyści są bezwzględni w egzekwowaniu PORD

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ul. Orszady łącznik Ursynowa z Wilanowem otwarta
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Maj 2013, 17:52:56 »
@robertrobert1
 
A to jest bardzo dobry pomysł   :)    -
Była by dokumentacja wyczynu tego niesamowicie miernego kierowcy...
ul.Orszady podjeżdżam i zjeżdżam dosyć często ale czegoś takiego do tej pory nigdy nie widziałem... 
No i żeby to był już taki ostatni incydent na zjeździe ul.Orszady...
Pozdro...

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ul. Orszady łącznik Ursynowa z Wilanowem otwarta
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Cze 2013, 13:15:37 »
Wczoraj po raz pierwszy jechałem Orszady (nie samym kontrapsem, bo pod górę) i najpierw zupełnie niepotrzebnie próbował wyprzedzić mnie samochód dostawczy, tzn. zrównał się ze mną w odległości daleko mniejszej niż 1 metr, ale zwolnił  bardzo przed progiem zwalniającym, nie chcąc kontynuować tak jazdy przyhamowałem i jechałem za nim tempem znacznie wolniejszym, niż bez niego, i wtedy natrąbił na mnie kierowca osobówki, najwyraźniej nie rozumiejący idei kontrpasa. Jadąc za nimi widziałęm, jak dostawczy zjeżdża na kontr pas żeby lewymi kołami omijać progi. Słowem: normalka.
« Ostatnia zmiana: 19 Cze 2013, 13:18:21 wysłana przez em c »

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ul. Orszady łącznik Ursynowa z Wilanowem otwarta
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Cze 2013, 13:16:37 »
edit: do jassssnej znowu podwójny wpis bo kliknąłem "cytuj" zamiast "modyfikuj". dodajcie możliwość kasowania własnych wpisów, błagam

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ul. Orszady łącznik Ursynowa z Wilanowem otwarta
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Wrz 2013, 11:02:17 »
Jakoś całkiem niedawno pojawiła się na Orszadach, u samej góry koło kościoła pod znakiem zakazu wjazdu tabliczka 'nie dotyczy rowerów', więc już można w dół śmigać do kontrapasa całkowicie legalnie.

Mała  rzecz - a cieszy.