Autor Wątek: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej  (Przeczytany 25214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Lut 2012, 09:27:34 »


http://puu.sh/iQLk
Cytat: myslacy
Ile rowerów jedzie na godzinę? 10, 20? bez jaj, mogły być dwa pasy na stałe w jedną stronę. W jedną stronę byłyby mniejsze korki (dwa razy) i po prostu raz na jakiś czas jechałby rower po ulicy. Straszne... kto odpowiada za takie debilizmy, ja pytam kto?
Ciekawy tok myślenia :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Lut 2012, 12:13:06 »
Cytat: myslacy
Ile rowerów jedzie na godzinę? 10, 20? bez jaj, mogły być dwa pasy na stałe w jedną stronę. W jedną stronę byłyby mniejsze korki (dwa razy) i po prostu raz na jakiś czas jechałby rower po ulicy. Straszne... kto odpowiada za takie debilizmy, ja pytam kto?
Ciekawy tok myślenia :D

Pójdźmy tym tokiem myślenia dalej:
Ile osób jeździ dziś metrem na drugiej linii? No właśnie, nikt. To po co to budować?
A most Północny? Bez sensu, przecież teraz nikt nie przeprawia się tam teraz przez Wisłę samochodem.
Rower miejski? O tu też można zaoszczędzić, bo przecież nie ma popytu, nikt nim dziś nie jeździ.
Ile osób jeździ dziś tramwajem na Wilanów, albo na Tarchomin? Kolejne oszczędności.
Nowolazurowa? Zbędna.
Obwodnica? Przecież przez te chaszcze nikt nie jeździ!
Kolej na lotnisko? Wszyscy dziś wolą autobusy.
Ile osób mieszka w niewybudowanych budynkach? No to też są zapewne niepotrzebne :D

Nom, zaiste ciekawy ten tok rozumowania. Zwłaszcza, że komentujący podpisuje się jako "myślący" :P To chyba dla zmyły ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Lut 2012, 12:14:57 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Lut 2012, 12:54:12 »
zwłaszcza że rowerzyści już tamtędy jeżdżą, i po prostu przybędzie linii na jezdni. Ale jak ktoś kojarzy "ścieżkę rowerową" tylko z lasem i szlakiem turystycznym, to mentalnie przez to nie przebrnie.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Lut 2012, 18:13:07 »
Gdy juz wreszcie otworzą jezdnię Dźwigowej to dzięki pasom rowerowym ruch rowerowy wzrośnie! Przecież to oczywiste... dla nas. Najzwyczajniej w świecie osoby które tamtędy nie jeździły z różnych obaw, teraz będą mogły spokojnie to robić, gdyż powstaną pasy specjalnie dla nich. Koniec z przeciskaniem się między krawężnikiem a lusterkami! Jeśli odwodnienie się spisze oznacza to również koniec z brnięciem w kałużach. Także ja widzę same plusy.
Jedno mnie tylko zastanawia, a nie znalazłem na to odpowiedzi. Co z pieszymi?! Gdzie Oni mają się podziać?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Lut 2012, 18:50:47 »
Co z pieszymi?! Gdzie Oni mają się podziać?

Gdy nie ma chodnika, pieszemu wolno chodzić po drodze rowerowej lub jezdni. Choć nie sądzę by było wielu chętnych.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Lut 2012, 18:58:03 »
Jedno mnie tylko zastanawia, a nie znalazłem na to odpowiedzi. Co z pieszymi?! Gdzie Oni mają się podziać?
I to jest problem, trudny do przeskoczenia, bo to miejsce od początku było zaprojektowane tylko pod samochody.
W takim miejscu, kobiety z wózkiem bym się nie spodziewał, więc będzie dobrze jeśli zrobią coś ponad metr chodnika z jednej strony. Inna sprawa, że nikt nie będzie się chciał tam użerać ze swoim sąsiadem, więc awantur pomiędzy słabszymi uczestnikami ruchu raczej nie będzie.

Jeszcze inna sprawa że przynajmniej na czas remontu nie zrobili tam prowizorycznego przejścia dla pieszych górą, wystarczyło dobudować drewniane schody, albo usypać zejście od strony Bemowa.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Lut 2012, 19:29:30 »
I to jest problem, trudny do przeskoczenia, bo to miejsce od początku było zaprojektowane tylko pod samochody.

Nie zupełnie. Po bokach tunelu były chodniki z płyt. Tylko były w takim stanie, że piesi i tak z nich nie korzystali. Pozapadane, dziury, kałuże, klawiszujące płyty. Do tego wąsko, ciemno, smród i hałas. Po tym się nie dało chodzić, ale formalnie to były chodniki. Gdyby chodniki były normalnej jakości, może i znaleźliby się chętni by po nich chodzić. To mogłoby być szybsze niż jazda samochodem tym tunelem ;)

Niestety przestrzeń nie jest z gumy, tunel ma 10m szerokości, z czego ponad 7m zajmuje jezdnia i odwodnienie. Więc jak zrobili pasy rowerowe, to na chodnik już miejsca nie było. Coś za coś. Po pasie rowerowym pieszy pójść może, rowerzysta po chodniku jechać nie za bardzo.
To co zrobili to pewien zgniły kompromis, ale moim zdaniem wycisnęli z tego tunelu max co się dało, bez jego poszerzania (finansowo i logistycznie nierealne) lub wywalenia z niego aut (politycznie nierealne).

Oczywiście MOGLI zrobić dwa chodniki po 1,5m po obu stronach, albo wtedy nici z pasów rowerowych lub czegokolwiek dla rowerów. Mogli zrobić też ciąg pieszo-rowerowy z jednej strony jezdni i nic po drugiej, ale po totalnej przebudowie kanalizacji, a to nie wchodziło w grę. Nie mogli zrobić i drogi rowerowej i chodnika - za mała szerokość tunelu.
« Ostatnia zmiana: 29 Lut 2012, 19:36:09 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Cze 2012, 19:51:19 »
Trzy zdjęcia z "nowej" Dźwigowej.


Widok ogólny w stronę Połczyńskiej


Rynsztok i linie nie wchodzą w szerokość pasów rowerowych.


Linie wystarczająco "odsuwają" od rynsztoka. Nie sprawdzałem czy pokrywy są zaryglowane.

Nawierzchnia jest gładziutka ;D
I jestem tatą po raz drugi!

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Cze 2012, 20:46:51 »
Byłem widziałem, spotkałem także innych cyklistów, którzy wówczas tamtędy jechali, także kolesia z przyczepką dziecięcą, który przez tymczasowe wygrodzenie z plastikowych separatorów jechał tam razem z samochodami.

A więc pasy rowerowe już przejezdne i dało się je zrobić  ;) ;D

Na oficjalne oddanie do użytku pewnie sobie jeszcze poczekamy, na razie to jeszcze nie są nawet pasy ruchu, tylko jakaś część wyłączona z jezdni.

P.S.

Wszystkim którzy na różnych forach komentowali to jako '' głupi i niepoważny pomysł '' polecam żeby następnym razem gdy będą tam jechać rowerem głośno krzyknęli że korzystają z '' z bardzo głupiego i niepoważnego rozwiązania''    :D :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Cze 2012, 22:16:13 »
qwerJA, przestań pitolić.
Jeżdżę dźwigową codziennie (komunikacją miejską) i widzę jak z samego rana te pasy są wygrodzone. To rowerzyści codziennie odgradzają pasy...
Kontrola policji rowerzystów w tunelach też już była. Widziałem na własne oczy.

Zatem do pełnego otwarcia ZALECAM jazdę pasem jezdni a nie pasem rowerowym!

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Cze 2012, 22:59:45 »
qwerJA, przestań pitolić.
Jeżdżę dźwigową codziennie (komunikacją miejską) i widzę jak z samego rana te pasy są wygrodzone. To rowerzyści codziennie odgradzają pasy...
Kontrola policji rowerzystów w tunelach też już była. Widziałem na własne oczy.

Zatem do pełnego otwarcia ZALECAM jazdę pasem jezdni a nie pasem rowerowym!

Domyśliłem się że jeszcze muszą tam wiele elementów prefabrykowanych ponakładać, i odnowić ścianę tunelu.

P.S.

Ojejku, ktoś tam naprawdę już regularnie jeździ na rowerze i to z rana, było pisane że to margines, że niepotrzebne, że utrudni ruch  ;) :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Cze 2012, 23:05:51 »
Jeżdżę dźwigową codziennie (komunikacją miejską) i widzę jak z samego rana te pasy są wygrodzone. To rowerzyści codziennie odgradzają pasy...

Zatem do pełnego otwarcia ZALECAM jazdę pasem jezdni a nie pasem rowerowym!

Nie dziwię się takiemu postępowaniu. Skoro coś wygląda na zdatne do użytku to dlaczego nie jest formalnie zdatne do użytku zwłaszcza jak korzystanie z tego jest bezpieczniejsze... :o

W galeriach handlowych stoiska oddaje się do użytku jak tylko farba wyschnie, bo czas to pieniądz. tymczasem na oddanie inwestycji drogowych czeka się tygodniami. Czy tu pieniądz sie nie liczy... :o A może inna zasada działa...im pożniej dany odcinek drogi oddamy tym póżniej bedziemy musieli go remontować. Więc oszczędności są, nieprawdaż...

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Cze 2012, 01:03:54 »
A że się zapytam w dzień powszedni coś tam się dzieje ?!!
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Cze 2012, 01:07:13 »
Oni mają chyba jakimiś płytkami ściany tunelu wykładać :)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Sąsiedzkie Włochy chcą ścieżki przy Dźwigowej
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Cze 2012, 09:02:49 »
Niewiele się dzieje. Umacniają skarpy pomiędzy tunelami.
Pewnie po Euro zamkną znowu na dwa lata. :(
Mnie też drażni to, że na oddanie inwestycji drogowej czeka się tygodniami...
Ja nie zamierzam jeździć tamtędy inaczej niż po pasie drogi i tak samo proponuję innym, żeby wreszcie ruszyli tyłki i otworzyli ten przejazd od A do Z w pełni funkcjonalny.