Autor Wątek: Plac Zbawiciela  (Przeczytany 18179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Sie 2011, 19:52:05 »
zdjęcia ze szwajcarii są przekonujące. A skoro od lat tak robią tam rowerzyści, to jestem za. Coś mi świta że kiedyś wyciąłem taki numer z jazda torowiskiem w korku ale to chyba w Łodzi było.

Zdjęcia ze Szwajcarii, Niemiec, Bratysławy, czy Wrocławia to pikuś. Wrażenie robi dopiero to, co na torowiskach wyrabiają w Amsterdamie. Nasi tramwajarze padliby na zawał:







---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Sie 2011, 19:57:03 »
I jeszcze mrożący krew w żyłach filmik:

Amsterdam Tram 5 2007 pt1
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Sie 2011, 20:26:58 »
@Raffi...
To jest absoluitnie nie do pomyślenia!!! Żeby tramwaj nie mógł na prostej się rozpędzić do minimum tych 60 km/h w ramach wyścigu z autobusem jadącym obok?! To okropieństwo!!!

I ci przechodnie! Skasować ich! Gdzie oni się tam pod kołami pętają!!! ;)


Gdyby u nas pieszy tak wlazł jak w kilku momentach tego filmu to by motorniczy wysiadł z pałą chyba i jeszcze po SM/policję dzwonił...


Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Sie 2011, 20:52:27 »
raczej by doszło do rękoczynów ;)  u nas się na policje nie dzwoni, "to dla mięczaków" by wysiadł i wymierzył sprawiedliwość, dopiero gdyby sprawiedliwość została wymierzona mu, to by zadzwonił na policję :P
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Sie 2011, 10:43:30 »
tramwaju to ja się akurat najmniej obawiam. Najwyżej sobie w nerwach podzwoni. Tylko na tych cholernych szynach orła cień już zobaczyłem, bo u nas torowiska buduje się często tak, że wystają ponad asfalt. A że było wszystko jeszcze oblodzone to już pikuś.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Sie 2011, 12:20:49 »
u nas torowiska buduje się często tak, że wystają ponad asfalt. A że było wszystko jeszcze oblodzone to już pikuś.

Zerknij na te foty co pokazywałem z Amsterdamu. Tam to dopiero jest nierówno i w dodatku po śliskiej kostce.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Sie 2011, 15:37:54 »
nie pocieszyłeś mnie :0)

ale po zwrotnicach nawet zdemolowanych nieco to się jeszcze jakoś jedzie. Ja wyglebiłem na przejeździe przy Bronka - tam idą szyny bez takiej rozbiegówki jakiś 1,5 cm nad jezdnią i zimą nawet osobówki tam zarzuca.
Z tąd moja niechęc do szyn.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Sie 2011, 16:37:12 »
http://www.gazeta.tv/plej/0,0.html#film=84172_10167293

Temat podchwyciła Gaztea.tv. Widać ciekawą tendencje. Teoretycy, piesi, generalnie uważają ten pas za niebezpieczny. Praktycy faktycznie jeżdżący twierdzą że jest ok i że sami od dawna tak jeździli :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Sie 2011, 21:15:44 »
Jak ktoś się boi Nowowiejskiej, może poćwiczyć na Śniadeckich. Tor lekko szerszy bo 1524mm, za to w bruku  :P
Na Nowowiejskiej jedzie się bez problemów, choć krawężnik na starcie jest za wysoki.
Na razie tylko oznakowanie jest do poprawki, bo pod jednym z zakazów wjazdu brakuje tabliczki dopuszczającej ruch rowerów.


Wątpliwości motorowych rozumiem o tyle, że ZTM układa rozkłady jazdy tak, jakby tramwaje w Warszawie jeździły po CMK, a nie po ulicach z odpowiednio spowalniającą je sygnalizacją.

Krzysztof
« Ostatnia zmiana: 24 Sie 2011, 21:22:01 wysłana przez oelka »
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Sie 2011, 09:34:29 »
Wątpliwości motorowych rozumiem o tyle, że ZTM układa rozkłady jazdy tak, jakby tramwaje w Warszawie jeździły po CMK, a nie po ulicach z odpowiednio spowalniającą je sygnalizacją.

Masz rację z tymi rozkładami, ale akurat na tym odcinku choćby nie wiem jak dusić nastawnik i grzać opory/tyrystory, to i tak się szybciej niż rower tramwajem nie pojedzie.

Najpierw masz zakręt, który tramwaje pokonują w okolicach 10km/h by nie wypaść z szyn. Tak powoli jeżdżą na zwrotnicach w całym mieście, company orders. Później, gdy już cały, liczący 30m skład opuści zakręt i mógłby dać w palnik, nie może sobie za bardzo przyśpieszyć, bo od razu ma przystanek. Z przystanku rusza i po może 20m ma sygnalizację. Nawet jeżeli byłoby akurat zielone, to na tych 20m się nie rozpędzi 40-tonowej maszyny do prędkości rowerzysty. A dalej kontrapas rowerowy się kończy i rowerzysta jedzie już równolegle do tramwaju, z boku, nie "blokując" drogi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)