Autor Wątek: Plac Zbawiciela  (Przeczytany 18180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sie 2011, 11:46:32 »
Toć przecież mówiłem, byście spojrzeli na stronę Zielonego Mazowsza. Tam to wszystko jest napisane.
Tak. Ale jak się mówi jednocześnie, to nic nie słychać  ;)
Dzięki za link.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Sie 2011, 21:33:40 »
A wracając do meritum: Jak takie rozwiązanie funkcjonuje w PoRD? Na DDR mogą jeździć tylko rowery
Ok, postudiowałem i sam znalazłem odpowiedź. Znaki nakazu nie dotyczą pojazdów szynowych poruszających się zgodnie z wytyczoną trasą. To tak jakby kogoś jeszcze nurtowała ta kwestia.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Sie 2011, 18:33:49 »
Pisemko napisałem.
 
Wylewka/podjazd ma wyglądać tak. . .

 
Zresztą pewnie to było w planach tylko tego jeszcze nie zrobili, albo zapomnieli.
 
Zastanawiałem się czy jeszcze nie napisać żeby elementami z prefabrykatów nie uniemożliwić tam zastawiania wjazdu przez samochody . . .
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Sie 2011, 20:35:53 »
Gratuluję słusznej inicjatywy, czekając na odpowiedź i ew. działanie. Obrazek śliczny, podjazd ma tak szczery uśmiech  :D

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Sie 2011, 23:20:54 »
Dzięki już zagłosowałem na TAK :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sie 2011, 09:47:47 »
Dla równowagi, artykuł na stronie ZM: http://www.zm.org.pl/?a=szwajcaria-114-tram_rower
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Sie 2011, 14:35:06 »
@Raffi, czy Ty chcesz żeby nasz Galas dostał zawału serca?! jak możesz takie teksty... i zdjęcia...! To straszne! Przecież nasze wspólne bezpieczeństwo wymaga odseparowania wszystkiego i wszystkich od siebie! W kaftan każdego trzeba zakuwać, żeby sobie krzywdy nie zrobił! O!


BP,NMSP ;)


@qwerJA - takie rzeczy to powinny być ad hoc, OOTB. A nie dorabiane "doróbkami". To tak jakby ktoś zamiast 2 szyn tramwajowych połozył jedną, a drugą...... Aaaa, jak będą jeździły tramwaje to się połozy, nie? Pytanie do projektanta - widziałeś pan kiedykolwiek autostradę dla samochodów z krawężnikiem 15cm pośrodku niej? Nie????? To po kiego montujesz krawężnik na środku DDR dla rowerów?!


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Sie 2011, 16:14:40 »
@Raffi, czy Ty chcesz żeby nasz Galas dostał zawału serca?! jak możesz takie teksty... i zdjęcia...! To straszne! Przecież nasze wspólne bezpieczeństwo wymaga odseparowania wszystkiego i wszystkich od siebie!

No właśnie dlatego śmieszą mnie głosy tramwajarzy. Nie dość, że sami mają zwykle dość mgliste pojęcie o jeżdżeniu rowerem, a wypowiadają się o tym jakby byli nie wiadomo jakimi fachowcami. Nie dość, że pisza bzdury o tym, że tramwaj nie wyhamuje doskonale wiedząc z jak niską prędkością jeździ się tramwajem po Nowowiejskiej gdzie jest zakręt, 40m, przystanek, 30m, światła, koniec pasa i rozpędzić nijak się tramwajem nie da. Ale jeszcze mają marne pojęcie, że tramwaje z rowerami jeżdżą lub jeździły wspólnie w wielu miejscach w Warszawie (trasa WZ, Stalowa, Młynarska, Kawęczyńska, 11 listopada...), a swoje torowiska przecież powinni znać jak własną kieszeń ;)

Generalnie to nawet byłbym skłonny pozwolić tramwajarzom zabrać te tory z jezdni, skoro tak bardzo nie chcą jeździć między innymi pojazdami (w tym rowerami), ale nie bardzo jest gdzie je przełożyć :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Sie 2011, 16:51:51 »
mnie tam szczerze mówiąc trochę te szyny przerażają. Samo rozwiązanie w sumie ciekawe, ale łatwo się zakleszczyć.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Sie 2011, 17:55:22 »
mnie tam szczerze mówiąc trochę te szyny przerażają. Samo rozwiązanie w sumie ciekawe, ale łatwo się zakleszczyć.

Dobrze, że przerażają, bo dzięki temu będziesz uważał. Tak samo jak uważam tam ja i inni rowerzyści. I tramwajarze, bo nie ma co się bujać - rowerzyści tym torowiskiem jeżdżą od lat, nawet gdy nie było wolno.

Tak samo i kierowców przerażają wąskie ulice, progi spowalniające i inne rozwiązania cholernie bezpieczne i praktykowane na całym świecie.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Sie 2011, 20:51:18 »
@Raffi, jeszcze jest kwestia tego CO nazywasz torami, co nazywasz przejazdem przez nie czym dla Ciebie są spowolnienia... Osobiście jak widzę asfalt-JEBUT_RÓW-szyna_JEBUT_RÓW-asfalt i za moment to samo x3 to..... wolę wybrać inną drogę. Zresztą wybacz, ale opodal masz skrzyżowanie Chałubińskiego X Nowowiejska, gdzie torowisko wcale nie jest takie idealne.....
Co do spowolnień... Takie jak np to na Rostafińskich gdzie masz asfalt_JEBUDUBUDU_RÓW_wzniesienie_spadek_JEBUDUDUBU!_RÓW!!!_RÓW!!!_asfalt  nadaje się IMHO tylko do likwidacji, bo jedyne co robi to rozpieprza koła... A jeśli mamy spowalniać to chyba ma to dotyczyć szybszych pojazdów niż rower, prawda?
O progach typu 30cm szerokości, 20cm wysokości z bolachy pisał nie będę, bo pomysłodawca tego czegoś chyba uciekł z Tworek...


O tramwajach - nie mam nic przeciwko temu, aby dzielić torowisko, ale przypominam, zwłaszcza Tobie, że w takich sytuacjach lepiej mieć oczy dookoła głowy i nie przestraszyć się tramwaja za sobą... Czyli mieć lusterko i w nie czasami zerkać ;P


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Sie 2011, 21:48:00 »

O tramwajach - nie mam nic przeciwko temu, aby dzielić torowisko, ale przypominam, zwłaszcza Tobie, że w takich sytuacjach lepiej mieć oczy dookoła głowy i nie przestraszyć się tramwaja za sobą... Czyli mieć lusterko i w nie czasami zerkać ;P

Nie trzeba tam mieć lusterka, wystarczy wpuścić tramwaj który za chwilę wjedzie na rondo.
Zresztą żeby dojechać do tego miejsca, gdzie się wjeżdża na kontrapas trzeba wcześniej przejechać przez torowisko, i powypatrywać wielkich i żółtych.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Sie 2011, 10:46:24 »
Cytuj
Dobrze, że przerażają, bo dzięki temu będziesz uważał. Tak samo jak uważam tam ja i inni rowerzyści. I tramwajarze, bo nie ma co się bujać - rowerzyści tym torowiskiem jeżdżą od lat, nawet gdy nie było wolno.

Tak samo i kierowców przerażają wąskie ulice, progi spowalniające i inne rozwiązania cholernie bezpieczne i praktykowane na całym świecie.

Dla tego na razie się nie wypowiadam, do puki nie sprawdzę, ale zdjęcia ze szwajcarii są przekonujące. A skoro od lat tak robią tam rowerzyści, to jestem za. Coś mi świta że kiedyś wyciąłem taki numer z jazda torowiskiem w korku ale to chyba w Łodzi było.

storm

  • Gość
Odp: Plac Zbawiciela
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Sie 2011, 13:19:53 »
Swego czasu jeździłem Mostem Śląsko-Dąbrowskim prawie po torowisku - z jego prawej strony, nie wjeżdżając między tory, dosyć defensywnie, aby mieć jak zwiać sprzed tramwaja.