Autor Wątek: [Moje Miasto] Wrocławski Rower Miejski nie działa  (Przeczytany 4496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
[Moje Miasto] Wrocławski Rower Miejski nie działa
« dnia: 19 Lip 2011, 09:29:26 »
Bo to Polska właśnie. Tylko taki komentarz mi się do tego nasuwa.

Cytuj
18 lipca nie wypożyczymy roweru miejskiego we Wrocławiu. Powód? Część jednośladów nie została zwrócona przez użytkowników i firma Nextbike zamknęła wszystkie stacje.

http://www.mmwroclaw.pl/379478/2011/7/18/wroclawski-rower-miejski-nie-dziala?category=naSygnale

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Moje Miasto] Wrocławski Rower Miejski nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lip 2011, 12:19:30 »
Oni się tam z różnymi problemami technicznymi bujają non stop, od początku. Wydaje się, że coś przekombinowali w tym systemie, bo złe wpięcie roweru, przypięcie go nie tą linką (co istotne jak się naraz pożycza 3 sztuki i zamieni) i inne błędy ludzkie powodują, że system sobie nie radzi. Muszą jeszcze nad nim sporo popracować.

Mimo to jednak pierwsze dane pokazują niesamowity sukces wrocławskiego roweru miejskiego.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: [Moje Miasto] Wrocławski Rower Miejski nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lip 2011, 12:31:45 »
Tylko masz podany jasny powód: 20 osób poleciało w kulki a cierpią wszyscy chętni do skorzystania z rowerów. Najwyraźniej firma sobie nie radzi nie tyle z problemami technicznymi, co z obsługą klienta.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Moje Miasto] Wrocławski Rower Miejski nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lip 2011, 16:10:19 »
Tylko masz podany jasny powód: 20 osób poleciało w kulki

Nie koniecznie poleciało w kulki. System jest bardzo podatny na błędy użytkownika. Pożyczając dwa rowery na przykład trzeba uważać, by nie zamienić linek do nich. Bywa też, że źle wpięty w stojak rower system traktuje jako nieoddany i nalicza słone opłaty. Albo że nie daje zabrać roweru ze stojaka.
Ogólnie bardzo niedopracowane to jeszcze jest... taka BETA po prostu i to nawet nie RC ;)

Najwyraźniej firma sobie nie radzi nie tyle z problemami technicznymi, co z obsługą klienta.

Z obiema firma ma problemy z wdrożeniem. Wiem, bo obserwuje to od pewnego czasu i to nie tylko czytając co piszą media, ale też zaglądając "za kurtynę".
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: [Moje Miasto] Wrocławski Rower Miejski nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lip 2011, 17:51:06 »
Z tym, że napisano: 20 rowerów nie oddanych, reszta poszła do serwisu. Nie doliczyli się w serwisie?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Moje Miasto] Wrocławski Rower Miejski nie działa
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lip 2011, 18:00:35 »
Z tym, że napisano: 20 rowerów nie oddanych, reszta poszła do serwisu. Nie doliczyli się w serwisie?

Skoro wiedzą, że dwudziestu brakuje, to chyba się jednak doliczyli ;)

Choć jak wspominałem, system jest w wersji BETA i bardzo prawdopodobne, że stąd np wysyłka sprawnych rowerów do serwisu lub nie zliczenie rowerów, które faktycznie stoją gdzieś w stojakach.

A że napisano... wiele rzeczy już w mediach napisano. Wierzysz w każdą? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: [Moje Miasto] Wrocławski Rower Miejski nie działa
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lip 2011, 19:04:53 »
Akurat w tę jestem w stanie uwierzyć.