Autor Wątek: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy  (Przeczytany 184609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #255 dnia: 05 Sty 2012, 22:46:02 »
Ktoś chętny na jutro? Planuję zrealizować długo odkładaną trasę.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #256 dnia: 06 Sty 2012, 03:10:33 »
Lajt Rower v25 z 5 na 6 stycznia, w sile trzech jeźdźców, wyruszył na północ.
Pierwszym celem była powstająca droga rowerowa na Marymonckiej między wjazdem do AWF-u a ul.Dewajtis. Niestety to co pisze Marcin Jackowski w relacjach na stronie ZM jest prawdą. Owszem nawierzchnia asfaltowa, ale geometria do bani.

Następnie przez nowopowstałą ddr po południowej stronie Trasy Mostu Północnego dotarliśmy do węzła Młociny.

I tu na minus brak chodnika wzdłuż ddr i narazie brak połączenia ze ścieżką rowerową na Nocznickiego. Za to  geometria bardzo dobra.

Dalej udalismy się Nocznickiego, Wólczyńską, Arkuszową, Estrady i Radiową do Lazurowej by przy Połczyńskiej  przejechać drogą techniczną PKP do Popularnej. A tam ddr mimo że nowa to z mnóstwem kałuż i poprzerywana  kostkowymi odcinkami.

Dotarwszy do Al.Jerozolimskich skręciliśmy w kierunku Węzła Łopuszańska. Jechaliśmy stroną północną. Stary odcinek mimo że kostkowy był prosty i równy. Nowy jest asfaltowy, za to geometria to porażka. Pewien odcinek zamienia się w ciąg pieszo-rowerowy który w najwęższym miejscu ma 2 m! Mimo że obok jest jezdnia serwisowa. Jakby było mało, to ta jezdnie przecina przez dwa zakręty 90st i wysoki krawężnik! Koszmar. Ekrany akustyczne praktycznie wszędzie bez zachowania skrajni ddr. Natomiast przejazdy rowerowe przez Kleszczową, Al.Jerozolimskie są na gładko.
Po przejechaniu na Łopuszańską (strona zachodnia) włączyliśmy się do ruchu i "obwodnicą" śmigneliśmy w kierunku Wilanowa. Ja się odłączyłęm przy Żwirki i Wigury, Maciek pojechał dalej Marynarską.

Warto odwiedzić te miejsca (przejechać nowymi drogami rowerowymi) dobrze widać i czuć że nawet dobre  projekty można zabić kiepskim wykonaniem, brakiem dbałości o detale... Ech. Każdej z tych ddr daleko do  Nowoursynowskiej (rodzynek 2011 roku).
Przejechany dystans to ok. 50 km. Bylo ciepło i tylko momentami kropiło.
« Ostatnia zmiana: 06 Sty 2012, 03:11:52 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #257 dnia: 06 Sty 2012, 15:16:01 »
Cześć.
W sumie, to nawet nie musiałem zbytnio przekonywać kolegów rowerzystów, do tak wczesnego rozpoczęcia sezonu 2012-Naszych przejazdów lajtowych...
Po prostu umówiliśmy się i pojechaliśmy...
Z tego przejazdu najbardziej podobał mi się odcinek krótki odcinek naszej rowerowej drogi trochę za śmieciową górką- w okolicach niestrzeżonego przejazdu kolejowego-jechaliśmy tam asfaltem w całkowitej ciemności wśród lasu z włączonymi lampkami dobrze oświetlającymi drogę...Złapał nas tam mały opad śniegu z deszczem ale i tak było fajnie...
Pokonując węzeł kolejowy Warszawa-Odolany wjechaliśmy w ciekawy teren, biegnący przy pryzmach żwiru przechodzących w pojedyńczy zarośnięty tor- jechaliśmy tam z wildzim tuz przy tym torze,na skraju podkładów i trochę nas wytrzęsło...
Kierowaliśmy się do płytowego przejścia przez tory, do którego zresztą dojechaliśmy...
Kończyliśmy tą inauguracyjną lajtówkę jak zawsze z uśmiechem na ustach zadowoleni z urozmaiconego wariantu i przejechanego dystansu...
Pozdrawiam...

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #258 dnia: 07 Sty 2012, 02:29:27 »
Ktoś chętny na teraz lub rano zanim się rozjaśni?  :D

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #259 dnia: 09 Sty 2012, 00:10:58 »
Cześć.
Mam dwa dni wolne poniedziałek i wtorek-
Proponuję moim Szanownym Kolegom Rowerowym- poniedżiałek DLR, albo z poniedziełku na wtorek NLR,albo wtorek DLR- wybierzcie którąś z opcji przejażdzki rowerowej i ODPISZCIE-
Mogę się jakoś do Was dostosować...
Pozdrawiam-Fionotron...

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #260 dnia: 09 Sty 2012, 01:31:11 »
Osobiście preferuję wieczór / noc z poniedziałku na wtorek.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #261 dnia: 10 Sty 2012, 10:11:58 »
Nocny Lajt Rower z 9-10 stycznie pojechał, w liczbie 4 osób, stroną praską na południe. Przez Rondo Starzyńskiego, Jagiellońską, Al.Zieleniecką i Francuzką do Trasy Łazienkowskiej, którą  przejechaliśmy na stronę lewą dotarliśmy do Kopca Czerniakowskiego. Na górę a później w dół jechaliśmy po bocznej ścieżce do down hill-u. Kolejnym odwiedzonym miejscem było Jeziorko Czerniakowskie od strony zachodniej skąd ul.Gołkowską, Idzikowskiego do Królikarni. Pokręciliśmy trochę po Parku Arkadia. Wzdłuż Sobieskiego i Al.Rzeczypospolitej dotarliśmy do Klimczaka skąd przez Orszady wjechaliśmy na Rosoła. Odwiedziliśmy tunel pod Puławską, w którym przepływa Potok Służewiecki. Tam faktycznie da się przejechać. Ławy fundamentowe wzdłuż ścian mają po 65-70 cm szerokości. Od Pętli Wyścigi już we trzech, przez Rzymowskiego i Wołoską dojechaliśmy do Odyńca. Tu dwóch ruszyło prosto ja w Racławicką do domu.

Przejechany dystans ok. 51 km
I jestem tatą po raz drugi!

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #262 dnia: 11 Sty 2012, 00:14:37 »
Cześć.
Pewnie, że było FAJNIE z kolegami rowerzystami nocką sobie kręcić...
Może była to dosyć krótka, ale jakże ciekawa lajtóweczka...
Pewnie, że o to sam zadbałem, bo oprócz odcinków typowo ulicznych, pokonywaliśmy też i odcinki typowo terenowe- które mi się bardzo podobały- i nigdy mi się ONE nie znudzą...
Poprowadziłem kolegów moim ulubionym wariantem przywiślanym- Przejechaliśmy niepełną pętlę, zaczynającą się od murów oporowych usytuowanych pod wrotami na porciku Czerniakowskim, chroniących przed powodzią. Dalej szutrówką jechaliśmy w kierunku mostu Łazienkowskiego, pod którym zresztą przejechaliśmy i po delikatnym podjeżdzie skręciliśmy w prawo kierując się w stronę porciku Czerniakowskiego, objechaliśmy go (od strony Wisły) drogą pokryta dużymi płytami....
Bardzo też ciekawy był sam podjazd- (i to typowo terenowy)- pod kopiec Powstańczy na Czerniakowie-w sumie to wjechałem na całkowitym luzie-nawet się zbytnio nie męcząc... Zjazd z tej górki dostarczył mi dodatkowych terenowych atrakcji...
Królikarnia do której dojechaliśmy już po północy przywitała NAS ciszą i spokojem- (taką JĄ zdecydowanie najbardziej lubię)-
Poprowadziłem kolegów wokół stawów i podjechaliśmy z dolnej części przy Idzikowskiego na górną przy Puławskiej-krótkim, ale za to sztywnym i wymagającym asfaltowym podjazdem-(można na nim przetestować swoją rowerową kondycję) a i zjazd był dosyć szybki i emocjonujący...Wariant na Królikarni zakończyliśmy dwoma rundkami wokół największego stawu...
Już się nie mogę doczekać następnej naszej kolejnej wspólnej lajtóweczki-może będzie nam dane tym razem pojechać na dzienną lajtóweczkę-bardzo na TO liczę...
Z Rowerowym Pozdrowieniem-Fionotron

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #263 dnia: 11 Sty 2012, 02:54:06 »
Czytam, czytam. . . .
 
Cholera, chyba przyjadę na Lajt Rower  ;)
 
A po trasie wychylę browara NA POCHYBEL  . . . (wiadomo komu)  .  .    .
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #264 dnia: 11 Sty 2012, 15:29:49 »
O LajtRowerze piszemy tu. Dyskusja o przepisach ma wydzielony wątek i o nich dyskutujemy tam.

Savil 20. Przestrzegamy poleceń moderatora. Regulamin

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #265 dnia: 13 Sty 2012, 00:29:36 »
Zabawne, że uczestnicy są zadowoleni, a krytyka pochodzi wyłącznie od niejeżdżących, których temat w najmniejszym stopniu nie dotyczy.
LajtRowerze, okażcie wyrozumiałość, niektórzy naprawdę nie mają większych przyjemności w życiu, niż tylko was krytykować bez powodu. To bardzo smutne dzieci ;)

wtf?
kolejny dobry żart. Tym razem Tobie Savil się udał.

Potwierdzam -  udał się :) Savil - gratuluję trafności ;)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #266 dnia: 15 Sty 2012, 19:15:46 »
Cześć.
Pewnie że się dobrze bawimy i jesteśmy nieustannie zadowoleni robiąc kolejne-ciekawe trasy z LAJT Rowerem...
TEN cytat Savil jest rzeczywiście bardzo trafny...
A co do naszych lajtowych przejazdów, to mam wielką ochotę na następne nasze wspólne (na pewno równie ciekawe) Lajtowe przejazdy...
I nie mogę się już na nie doczekać.
Z rowerowym pozdrowieniem... Fionotron   

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #267 dnia: 18 Sty 2012, 22:56:33 »
Dziś? Jutro?

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #268 dnia: 21 Sty 2012, 21:38:05 »
Jestem chętny w poniedziałek gdzieś wyskoczyć.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #269 dnia: 09 Mar 2012, 20:17:16 »
No ja w sumie tez ale kiedy podajcie dokladna date moze co to bym wiedział przynajmniej.