Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 6 7 8 9 [10]
91
Porady / Odp: Wypadki i potrącenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mp0011 dnia 03 Paź 2017, 16:45:16 »
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zjezdzalem-ze-skrzyzowania-rower-pojawil-sie-nagle,242632.html

Kolejny nieśmiertelny rowerzysta uzurpuje sobie prawo do zakłócania św. przepustowości narażając kierowcę mandat... Przecież mógł poczekać aż wszyscy zjadą, na kolejny cykl świateł i sobie przejechać...

Kierowca, pomimo mandatu, nadal czuje się moralnie niewinny.
92
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła / Tramwaj na Gocław i droga rowerowa wzdłuż torów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jolajola1 dnia 03 Paź 2017, 14:10:00 »
praskich i nie tylko praskich rowerzystów zachęcam do udziału w terenowych konsultacjach, trzeba zadbać o infrastrukturę rowerową wzdłuż torów tramwaju na Gocław

cyt:
Szanowni Państwo,

Tramwaje Warszawskie sp. z o.o. zapraszają na spacer badawczy związany z zagospodarowaniem trasy tramwajowej na Gocław wzdłuż Kanału Wystawowego na Pradze Południe. Przedstawiciele Spółki odpowiedzialni za projekt chcą wysłuchać opinii przyszłych użytkowników terenu wzdłuż torów tramwajowych. Pragniemy bowiem stworzyć wspólnie zieloną przestrzeń przyjazną wszystkim użytkownikom i mieszkańcom. Podczas spotkania będą również przedstawiciele m.in. Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, Zarząd Dróg Miejskich i Urzędu Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, którzy biorą udział w pracach nad koncepcją tramwaju na Gocław.

Jaki jest cel spotkania? Przed przedstawieniem możliwych rozwiązań koncepcyjnych chcemy porozmawiać o możliwych rozwiązaniach i pokazać na miejscu gdzie mogłyby się one znaleźć. Liczą się dla nas opinie mieszkańców i przyszłych użytkowników.

Zapraszamy do punktu spotkań na skwerze przy ul. Zwycięzców 63A ? rejon wejścia na teren ROD ?Energetyk-Górnik-Nauczyciel?. Będziemy czekać w dniach 7-8 października, w godz. 11:00 ? 13:00 ? lokalizacja: https://goo.gl/maps/9Y2E1vXtK1L2

Z poważaniem
Zespół konsultacyjny
Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
93
O rowerach w mediach / Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vit dnia 03 Paź 2017, 08:17:35 »
94
Sprzęt / Zintegrowane klamki hamulcowe IMK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Franc dnia 02 Paź 2017, 09:41:01 »
Zamontowałem :D teraz muszę się przyzwyczaić i poprawić ustawienia kierownicy (niepotrzebnie podnosiłem i do tego jest skręcona). Zaobserwowałem, że hamulec przedni i tylna przerzutka działają jakby lepiej - tu jednak nakładają się 2 rzeczy: nowe klamki wyeliminowały załamania pancerza i trochę może być krótszy ale przy okazji rozbierania nalałem do pancerza oliwki. Zrobił się fajny porządek z linkami na kierownicy (plus dodatni)

Pierwsze wnioski:
  • Łopatki muszą być krótsze! Tak z 10~15mm i mocniej zaokrąglone na końcach
  • Można też skrócić trochę ramię - siła jest aż nadto (tak z 10~20mm)
  • Przydałoby się wydłużenie w następnych sztukach promienia zaczepienia linki o 4mm (do pełnej szerokości płaskownika)
  • Obowiązkowo, też trzeba poprawić średnicę gniazda na linkę
95
Lojalnie ostrzegam, że odcinek od LaPlaya do mostu Śląsko-Dąbrowskiego (i podobno także dalej, w stronę Świętokrzyskiego) jest nieprzejezdny z powodu wysokiego stanu Wisły.

Na trasie są przynajmniej dwa spore rozlewiska, które, choć z pozoru wyglądają na przejezdne kałuże, sięgają bez problemu do połowy koła, i mają spokojnie 10-15m długości.

Jedno z rozlewisk znajduje się pomiędzy górkami, więc jak ktoś jedzie po ciemku od strony mostu, może nieźle... wtopić ;)

P.S.
Mogło by to być jakoś wcześniej oznakowane i przekierowane na objazd koło Zoo...
96
Sprzęt / płyn w hamulcu tarczowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zielona dnia 27 Wrz 2017, 13:27:53 »
Witam,

Najprawdopodobniej zmniejszyła mi się ilość płynu w hydraulicznym hamulcu tarczowym. Objawy są takie że hamulec zaczyna działać po wciśnięciu całej dźwigni. I teraz m pytanie gdzie na bemowie/woli jest dobry serwis który może mi taki hamulec naprawić. Nie próbowałam ich regulować wiec nie mam pojęcia dlaczego płyn uciekł.
97
Inicjatywy rowerzystów i inne imprezy rowerowe / Odp: 39 Maraton Warszawski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jerzy1234 dnia 26 Wrz 2017, 17:00:38 »
Witam , na Maratonie było parę osób z Masy więc wstawiam i tutaj swoje zdjęcia https://photos.app.goo.gl/LbQqqFGga6dcD0A52
98
Hydepark / Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 26 Wrz 2017, 09:35:54 »
Sąd Panu wytłumaczył, że artykuł w gazecie nie jest źródłem prawa?
99
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mp0011 dnia 25 Wrz 2017, 15:10:26 »
...w sprawę zaangażowany był nawet psychiatra  ;D

Po tym, jak się facet zachowywał w sądzie i po zdarzeniu - wcale się nie dziwię ;)

Na rozprawę poprzynosił jakieś wycinki gazet sprzed nastu lat (i mówię tu o czasopismach typu "Pani Domu"), z których wynikało, że miejsce rowerzysty jest na chodniku, więc to w sumie moja wina że mnie zahaczył. Sąd miał to włączyć jako materiał dowodowy. Był to fragment artykułu, nie całość, bo z całości można by się dowiedzieć, KIEDY rowerzysta może jechać chodnikiem...
100
« Ostatnia wiadomość wysłana przez em c dnia 25 Wrz 2017, 10:36:29 »
Fajnie, że tak się skończyło. Lektura uzasadnienia pokazuje, że w sprawę zaangażowany był nawet psychiatra  ;D
Strony: 1 ... 6 7 8 9 [10]