Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10
41
Stawiam sie Prezesie  :P
42
O rowerach w mediach / Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Franc dnia 11 Paź 2017, 10:30:05 »
Mógłby ktoś  treść całego artykułu wkleić (Teleporty znikają zbyt wolno z Wybiórczej) bo ja mam ograniczenia?

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22495106,rowerzysci-teleporty-znikaja-zbyt-wolno-73-takie-punkty-w.html#BoxLokWawLinkImg
43
Sprzęt / Odp: Zintegrowane klamki hamulcowe IMK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 11 Paź 2017, 08:42:32 »
Pamiętasz te Flevo LowRacer w Szczecinie?

Szczerze mówiąc to nie, musiałbym zdjęcia odkopać, a teraz nie mam jak.

Poza tym - mniej pancerza tym lepiej.

Oj nie koniecznie. Jeździłem na pionowcach, gdzie było mało pancerza, linka przerzutki (odkryta) była prowadzona dołem, pod suportem, bo ślizgu. To był jakiś koszmar, syfu łapało, korodowało, potem za cholerę nie chciało sensownie działać.

U siebie w poziomie mam 100% linek w pancerzu od początku do końca i to działa świetnie, choć mam kierownicę USS i jeżdżąc cały rok dostaje to wszystko błotem i solą pewnie 100x bardziej niż u Ciebie w ASS. Jest tylko jedno ALE - pancerze nie mogą się za mocno zaginać, bo to nie służy ich długowieczności. Tylko tyle i aż tyle.
44
Znowu zbliża się drugi piątek miesiąca- 13 października  o godz 18 .00 zapraszam na przejażdżkę (pomimo  daty) chyba nie jesteście przesądni i przybędzie parę odważnych osób ?
45
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Franc dnia 07 Paź 2017, 20:13:02 »
Pamiętasz te Flevo LowRacer w Szczecinie?
Poza tym - mniej pancerza tym lepiej.
46
O rowerach w mediach / Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 07 Paź 2017, 19:14:17 »
Ten system zarządzania ruchem to w ogóle jest potrzebny jak krowie siodło. Przez dekadę już jest, cuda zapowiadali, gdy go wprowadzali - a moim zdaniem nie rozwiązał żadnych problemów i generalnie jest kasą wywaloną z grubsza w błoto. Tramwaje dalej stoją w korkach i się opóźniają, piesi mają nawet gorzej, bo przyciski dostali, dla rowerów jest nic, w większości miejsc objętych systemem nie wykorzystano okazji by stworzyć cokolwiek dla rowerów, korki samochodowe też nie zniknęły. Do tego jak jakieś skrzyżowanie system dostało, to potem był problem, gdy trzeba było tam cokolwiek zmienić (np. dodać przejazd rowerowy, zmienić program), bo to wszystko jest zsynchronizowane, trzeba przeliczać programy na sąsiednich skrzyżowaniach aż do Szczecina i koszty skaczą pod sufit. Samo zarządzanie systemem jest zdaje się tylko 8-16, bo później w centrali w ZDM nie ma już żadnego pracownika - z czego zresztą nieraz nabijały się media.
Jedno co się udało, to separować lewoskręty na dużych skrzyżowaniach, więc jest nieco bezpieczniej - ale to nie zasługa systemu, tego teraz zwyczajnie wymagają obecne przepisy.

Generalnie za tą kasę lepiej byłoby wybudować 100km dróg rowerowych - zysk dla miasta, odkorkowanie Warszawy, zmniejszenie zanieczyszczenia itp byłoby prawdopodobnie większe.
47
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 07 Paź 2017, 19:06:37 »
Fajny patent do ASS, tam zawsze prowadzenie linek to jest koszmar, który psuje pracę przerzutek.

Obawiałbym się jednak tych odkrytych linek tuż przed manetką. Czy w ten sposób nie dostanie się do manetki syf i szlag jej szybciej nie trafi? Osobiście spróbowałbym dac tam jakąś gumkę czy coś - ta odległość się nie zmienia, powinno się dać czymś to przykryć na stałe.
48
O rowerach w mediach / Odp: Rolki, hulajnogi, segwaye - na drogi rowerowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rowerozof dnia 05 Paź 2017, 18:40:46 »
To projekt ustawy, a każda ustawę musi przeglosowac sejm, senat i podpisać prezydent.
49
O rowerach w mediach / Odp: Rolki, hulajnogi, segwaye - na drogi rowerowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mp0011 dnia 05 Paź 2017, 14:34:34 »
Czy wiadomo coś konkretnie o tej nowelizacji, dopuszczającej hulajnogi, rolki na DdR? Z tego co wiem, ma obowiązywać już od maja... To prawda? Nie udało się tego jakoś cofnąć?

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12290511/12382571/12382572/dokument247777.pdf

Z tego co rozumiem, pieszy jadący UTO nadal ma obowiązek ustępować miejsca rowerowi na DdR...

Czy pięciolatek na hulajnodze ma obowiązek korzystania z DdR? W końcu JEST pieszym korzystającym z UTO, a dla takiego wyjątku nie przewidzieli...

P.S.
Czy Silnik 300W, uruchamiany naciskiem na pedał musi być fizycznie połączony z bateriami i przekazywać napęd na koła żeby nie musieć korzystać z DdR, czy starczy że po prostu będzie w rowerze?
50
Hydepark / Odp: "Dynamiczne oparcie się o szybę wyprzedzającego pojazdu...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mp0011 dnia 04 Paź 2017, 22:43:52 »
Też miewałem takie sytuacje, raz mnie koleś trzepnął na przejeździe na Sobieskiego/Kostrzewskiego.
Zerwany łańcuch, zgięta korba i rozwalony suport.

Kierowca machnął ręką że "nic mu się nie stało, nie ma do mnie pretensji" i tyle go widziałem.

Byli świadkowie, była policja, były też pewnie nagrania z kamer na skrzyżowaniu na Sobieskiego, ale sprawcy nie wykryto...

Potem kupiłem kamerkę i zwróciła mi się już 50-krotnie. Polecam.
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10