Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 10
21
Porady / Odp: Wypadki i potrącenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gregorius dnia 04 Gru 2017, 09:22:35 »
No to gratulacje.
22
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wildzi dnia 03 Gru 2017, 23:56:54 »
Rowerzysta startował z pozycji między sygnalizatorem z czerwonym światłem, a linią warunkowego zatrzymania (gdy nie działa sygnalizacja tzw."zęby rekina"). Gdy dostał zielone on już był o długość samochodu przed pierwszym ruszającym samochodem. W momencie kolizji pierwszy samochód za rowerzystą dopiero przeciął linię sygnalizatora.

Po prostu rowerzysta startował z pozycji bliższej tarczy skrzyżowania niż samochody, a i przyspieszenie miał zdrowe. Facet kawał chłopa, lat 40, policjant jadący na popołudniową zmianę. Zapewne tą trasą jeździł od lat. I to mogło uśpić jego czujność.
23
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gregorius dnia 03 Gru 2017, 17:07:01 »
Tak wiem - i ponowne rozejrzenie się po okolicy.
Mnie tu dziwi taka rzecz: skoro są dwa pasy po lewo od pasa rowerowego to dlaczego
Porsche nie trafiło w samochód? Jeśli nie było samochodów to rowerzysta oślepł.
Jeżeli samochody zdążyły wyhamować na obu pasach, to rowerzysta całkiem
nieogarnięty.
Ale wiem kto nam to wyjaśni.
@Łukasz - objaśnij proszę, bo gubimy się w domysłach i spać nie możemy.
24
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mp0011 dnia 02 Gru 2017, 22:36:02 »
Instynkt samozachowawczy jest funkcją mózgu.  Więc z mózgu trzeba korzystać.
A jeśli ktoś tego nie uważa za stosowne, ma znacznie większą szansę na eutanazję w trybie przyspieszonym.

Instynkt instynktem, ale popatrz na mapę, organizację ruchu oraz opis sytuacji (ewentualnie to, czego w nim nie ma).

Koszykowa ma dwa pasy w tamtym kierunku, Porsche wyjechało z Chałubińskiego, która jest pod sporym kątem. Nie ma możliwości zobaczyć samochodu odpowiednio wcześniej stojąc na sporo oddalonej linii P-14. Zasłania budynek oraz samochody na sąsiednim pasie. Samochód wyjechał 7 sekund po czerwonym, czyli pojazdy z Koszykowej, z pasa środkowego mogły zdążyć już ruszyć, a rowerzysta, startując wolniej, miał zasłonięty przez nie widok. Samochody mogły awaryjnie zahamować, a rowerzysta wyjechał nie widząc go...

Dlatego też czasem dobrym pomysłem jest dojechanie rowerem do jezdni drogi poprzecznej...
25
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gregorius dnia 02 Gru 2017, 19:25:48 »
Instynkt samozachowawczy jest funkcją mózgu.
Więc z mózgu trzeba korzystać.
A jeśli ktoś tego nie uważa za stosowne, ma znacznie
większą szansę na eutanazję w trybie przyspieszonym.

Ostatnio zwiększa się ilość gadżetów mogących pozornie zastąpić pracę mózgu.
Ale to tylko pozory. Słyszeliście historie o tych, którym GPS kazał ..... .
26
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 01 Gru 2017, 10:04:04 »
Od zawsze to robię. Nawet nie z uwagi na dżygitów, ale kiedyś ruszałem na Dmowskiego, a przede mnie na zablokowanych kołach wpadł autobus, jeden z tych trupów jeżdżących do Karczewa. Wpadł nie bezpośrednio- tylko przez 2 osobówki, które grzecznie stały na światłach. Kierowca autobusu odniósł wtedy drobne obrażenia, bo osobówka  miała przyczepe kempingową, która po uderzeniu rozpadła się, a elementy drewniane i poszycie aluminiowe przebiło się przez szybę autobusu. Powiem szczerze, że jak wpadłem do autobusu przez tylne drzwi, to widząc przednią szybę myślałem, że kierowca będzie ciężko ranny. Miał jednak fart i tylko prawą rękę mu pokaleczyło.

Od tej pory dokładnie się rozglądam wjeżdżając nawet na zielonym ;-)
27
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wildzi dnia 30 Lis 2017, 16:53:48 »
28.11.2017 po godz.19. na skrzyżowaniu Al.Niepodległości z Koszykową doszło do potrącenia rowerzysty.

Kierowca czarnego Porsche, jadąc Chałubińskiego od Centrum w stronę Mokotowa, wjechał na skrzyżowanie 7 sekund po czerwonym świetle!
Rowerzysta jechał Koszykową w stronę Pl.Konstytucji. Ruszył z zielonego światła jako pierwszy przed samochodami. Już na boki się nie rozglądał. Kierowca "wleciał" na skrzyżowanie środkowym pasem, z prędkością większą od 50 km/h. W ostatniej sekundzie wykonał unik w lewo, tak że rowerzysta wjechał przednim kołem w prawe przednie koło samochodu. Rowerzystę zabrała karetka z ogólnymi potłuczeniami i stłuczonym barkiem.

Wszystko "pięknie" się nagrało. Więcej szczegółów nie znam.

Jaki z tego morał... Wjeżdżając jako pierwsi na skrzyżowanie, nawet na zielonym, patrzmy na boki!
28
Warszawska Masa Krytyczna / Smutna uroczystość 23.11.2017
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vit dnia 18 Lis 2017, 11:03:45 »
Po chorobie odeszła nasza koleżanka Ania - Electra.

Informujemy, że pogrzeb odbędzie się 23.11.2017 o godz. 9:00 na cmentarzu Bródnowskim.
Zacznie się mszą w kościele  od św. Wincentego (murowany, żółty).
Kwiaty od Warszawskiej Masy Krytycznej zostaną zakupione - nie robimy zrzutki.

Aniu, Odpoczywaj w pokoju!
29
Jerzy i Pafka, dzięki za foto
w tej pelerynie anty deszczowej wyglądam ja Buka :-)
30
Dziękuję przybyłym i zapraszam jak zwykle za miesiąc -https://photos.app.goo.gl/Q95BPMRkzbIIEQTu1
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 10