Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858559 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2550 dnia: 07 Paź 2013, 00:32:52 »
O ile obiecacie mi, że nie będziemy jechać po jakiś ulicach, gdzie jest spora szansa na trafienie na wariata, jak  ostatnio, to ja tez będę! :>
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2551 dnia: 07 Paź 2013, 00:39:39 »
O ile obiecacie mi, że nie będziemy jechać po jakiś ulicach, gdzie jest spora szansa na trafienie na wariata, jak  ostatnio, to ja tez będę! :>
Wychodząc z takiego założenia, to w ogóle powinniśmy zacząć jeździć po chodnikach, albo nie - najlepiej zostać w domu i pić piwo oglądając TV. Na wariata można trafić zawsze i wszędzie. Obojętne czy to Wał Miedzeszyński, Krakowskie Przedmieście, A2, jakiś boczny DDR. Ba, na takowych można też trafić na spacerze z psem czy jadąc komunikacją miejską.

To, że wtedy stało się co się stało nie oznacza, że od teraz należy unikać większych ulic niż Nowy Świat czy Senatorska. Pamiętajmy o oświetleniu, zasadach poruszania się w peletonie, zdrowym rozsądku, ale nie popadajmy w żadne strachy i paranoje. :)

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2552 dnia: 07 Paź 2013, 00:51:17 »
Prawdą jest, że jeżdżenie głównymi arteriami naszego miasta jest po prostu nudne. Ja też postuluję swoisty powrót do korzeni i jednojezdniowych dróg :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2553 dnia: 07 Paź 2013, 03:25:40 »
O ile obiecacie mi, że nie będziemy jechać po jakiś ulicach, gdzie jest spora szansa na trafienie na wariata, jak  ostatnio, to ja tez będę! :>
Wariaci są wszędzie. W sobotę wieczorem na Dzieci Warszawy skrzyżowanie Sławka złotówa wyprzedził mnie lewym pasem co najmniej 70-tką i poleciał radośnie przez skrzyżowanie na głębokim czerwonym. Mamy zatem jeździć drogami polnymi? Albo półmetrowymi ścieżkami leśnymi, bo na polnych drogach są quadowcy? Nie dajmy się zwariować.

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2554 dnia: 07 Paź 2013, 12:45:15 »
Albo półmetrowymi ścieżkami leśnymi, bo na polnych drogach są quadowcy? Nie dajmy się zwariować.

Panie, co pan, taka półmetrowa ścieżka to pure evil :P

http://www.youtube.com/watch?v=txuKW7T47QE
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2555 dnia: 07 Paź 2013, 15:04:29 »
Nie mówiąc o wariatach spotkanych na drodze, możemy jeździć po głównych alteriach - ale po co? Jak Remi zauważył to jest po prostu już nudne. Zostawmy te trasy na masy dzienne. Dla mnie i pewnie dla innych wyjadaczy, najwspanialsze masy były za czasów Skelera i Patryka B. To była magia, nie wiedziałeś gdzie jesteś, zdany na prowadzącego jeżeli się zgubiłeś była to następna przygoda heheh. Poznawało się fajne ukryte miejsca, sprytne skróty przez osiedla i mało znane innym zakamarki. Do dziś nie zapomnę miny osób na pewnym odludziu (chyba na Odolanach) jak na ich oczach przejechało 200 rowerzystów. To były czasy :)

Potem komuś się to nie podobało, zniszczył tą atmosferę i przybrała ona obecną formę.

Jeżeli już prowadzicie te nocne masy to wymyślcie coś naprawdę fajnego, co dorówna tamtym przejazdom, przypomni z lekka tamte czasy i nie będzie to już po raz drugi czy trzeci jeziorko Gocławskie :)

« Ostatnia zmiana: 07 Paź 2013, 15:35:36 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2556 dnia: 07 Paź 2013, 15:53:44 »
Nudne czy nienudne (niektórzy wolą jeździć głównymi z jakąś rozsądną, stałą prędkością i po zazwyczaj lepszej nawierzchni oraz przy mniejszej ilości sygnalizacji świetlnej), jak będzie taka potrzeba to i ochota to będziemy jeździć także tymi największymi, bez względu na to co się stało.

Petro, przypominam, że każda NMK jest prowadzona z założenia przez wszystkich uczestników i każdy ma prawo głosu. Następnym razem jak będziesz mógł się pojawić przedstaw swoje propozycje. Jeżeli spotkają się one z aprobatą większości z pewnością nocna pojedzie tam, gdzie chcesz.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2557 dnia: 07 Paź 2013, 16:04:25 »
Pierwsze słyszę, aby na NMK trasa była planowana i wybierana demokratycznie.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2558 dnia: 07 Paź 2013, 16:25:18 »
Nudne czy nienudne (niektórzy wolą jeździć głównymi z jakąś rozsądną, stałą prędkością i po zazwyczaj lepszej nawierzchni oraz przy mniejszej ilości sygnalizacji świetlnej)

Chyba takich ludzi jest bardzo mało i nie jeżdżą z nocną masą tylko z Nocnym Rowerem. Nocna masa odkąd pamiętam, była prowadzona właśnie różnorodnie a prowadzący starali się znaleźć alternatywną ulice dla wielopasmowej alterii która przebiegała zwykle równolegle.

Odkąd nocna masa zaczęła być schematycznie prowadzona, ludzie przestawali stopniowo przyjeżdżać. Rekordy padały do 2009 - 2010 roku a potem nagle lipa.

Podobno każdy ma prawo głosu na nocnej masie? Demokracja hehe, mi to bardziej przypomina dyktaturę. Ja już nigdy nie będę proponował nic na nocnej masie, bo są inni co lepiej wiedzą i cię potem objadą na forum.

« Ostatnia zmiana: 07 Paź 2013, 16:35:16 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2559 dnia: 07 Paź 2013, 23:56:40 »
Ależ ja nie mam zamiaru zmuszać uczestników NMK do tego, żeby robić trasę w postaci jeżdżenia w pętli po Armii Krajowej! :D

Po prostu nie widzę powodu, żeby - jeśli zajdzie potrzeba przejazdu większą ulicą - nie jechać nią. A oprócz tego można jeździć sobie, czym tylko się chce. Oby kół nie zgubić, bo to żadna przyjemność ;).

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2560 dnia: 08 Paź 2013, 15:21:55 »
Biały ma racje można jeździć czym się tylko chce i kiedy chce to wasz wybór dokąd pojedziemy i gdzie tylko wszędzie gdzie dusza zapragnie.

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2561 dnia: 09 Paź 2013, 12:17:51 »
Mbaran ,a może my ,którejś pięknej "np. najbliższej soboty"poprowadzimy? Ostatnio ...jak pamiętasz kluczyliśmy po Mokotowie nawet,jak to ująłeś cyt" fajnymi uliczkami".

Sprawdzę pewne uliczki i z mapy odczytam. Potem się zgadamy na fb i ustalimy jakąś trasę z grubsza . Spróbujemy przywrócić świetność NMK o jakiej wspominali tu Petro4_ i Remitent

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2562 dnia: 09 Paź 2013, 15:31:44 »
Jaknajbardziej. I z tego co pamiętam to i wesoło było "to teraz w prawo, o! o! w lewo, tutaj też, a potem w prawo(...)" :D

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2563 dnia: 10 Paź 2013, 20:07:49 »
W ta sobotę to i tak nikt nie przyjedzie tylko my z moim kolega petro.Tak podejrzewam.

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2564 dnia: 10 Paź 2013, 22:04:44 »
haha ŁAPA W GÓRĘ dla cb JURO za ten pomysł  ;D
Ps. czy mi sie wydaje czy kilku rowerzystów po zdarzeniu na Wale Międzyszyńskim się za przeproszeniem "zesr*ło"  i teraz boi sie wyjść na większa drogę? Może błędnie wywnioskowałem ale jak czyta się te wszystkie posty to tak to wygląda.
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3