Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858918 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2415 dnia: 15 Kwi 2013, 21:37:17 »
Nie ma to jak rzetelna wypowiedź Dżerala :P

Nie mogłem odłączyć się po 30 minutach, bo ze 30 minut, to czekaliśmy na Zamkowym na spóźnialskich, w tymi Dżerala :P

Potem jechaliśmy na Okęcie, i to też nie trwało 15 minut.

Nie ma chyba jakiejś specjalnej zasady, że prowadzący jest do końca. Na Okęciu przekazałem pałeczkę Petrowi, ponieważ  z uwagi na złe samopoczucie nie chciałem jeździć do rana.

Ale nawet zakładając, że jest taka zasada "prowadzący jeździ do końca" zdumieć się tylko należy, dlaczego w zeszłym sezonie do tejże zasady nie stosował się sam głoszący ją, hę?

" po 200m zobaczył że żeczywiście sie mylił" - nie poznaje kolegów, nadrobienie 200m, czy kilometra, to taki problem?

"Ostatnia masa była totalną porażką. " - a jakieś konkrety? Tak, co by na przyszłość lepiej było? Albo co by wiedzieć, na co zwracać uwagę przy kręceniu z Kolegą :)
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi 2013, 21:39:57 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2416 dnia: 16 Kwi 2013, 00:49:22 »
A Petro to, a Petro tamto...

Jeralu, wiesz...? daj se siana  >:(, nie podobała się cywilizowana Nowolazurowa to pojechaliśmy w ciemnice w którą wpędziliście się sami na własne życzenie. Sami zaczęliście przeszkadzać w przeprowadzeniu tej trasy. Bo już było, bo to, bo się kukułka zes**ła... bo się powtarza, bo już tam jechałeś 3 razy tego dnia... Co z tego, ważne, że masa jeszcze nigdy tam nie była, a nadarzyła się okazja by przejechała właśnie tą ulicą.

Poza tym wypraszam sobie... Ja nie byłem inicjatorem tego genialnego pomysłu by Ryżową do Jerozolimskich się cofać, w tą ciemną p**** jak to nazwałeś. Przyznaje się jednak, że skręciłem na Alejach w złym kierunku.
Jak to Remitent zauważył; korona spadła z głowy po nadrobieniu 200m, że aż trzeba wyolbrzymiać to na forum?
Nie ściemniaj też, że to po tym incydencie się odłączyła połowa ludzi bo to nieprawda, odłączyli się parę minut przed incydentem.  Jak ktoś powiedział - pojechali sobie w swoją stronę nie mówiąc nic nawet o tym.

Od początku swej przygody z nocną masą, byłem świadkiem wielu wpadek pozostałych prowadzących, mimo to, że czasem byłem zły na prowadzącego, który na prawdę w pewnym momencie przegiął, nie jestem na tyle mściwy by potem komuś na forum wypowiadać błędy a tym bardziej proste błędy lub jeszcze na deser przedstawiać w złym świetle osobę, którą znam dobrze i jeżdżę z nią na inne mniejsze eventy poza masą pfff

Jeżdżę bo lubię i żadne nieprzewidziane zmiany trasy lub wpadki prowadzących jak dotąd mocno mi nie przeszkadzały a czasem były też dodatkowym urozmaiceniem niekiedy nudnej trasy, prowadzonej schematycznie głównymi alteriami które wszyscy znają. Niektórzy naprawdę przyjeżdżają już na tą masę chyba z łaski (nocną czy też piatkową) bądź traktują ją jako natręctwo lub zło konieczne, które trzeba najszybciej odwalić i do domu pojechać. Nie tędy droga prowadzi.

@ Remitent, co się z Tobą stało, że nie pojechałeś w kierunku Żoliborza?
« Ostatnia zmiana: 16 Kwi 2013, 03:32:29 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2417 dnia: 16 Kwi 2013, 10:53:04 »
Nie ma chyba jakiejś specjalnej zasady, że prowadzący jest do końca. Na Okęciu przekazałem pałeczkę Petrowi, ponieważ  z uwagi na złe samopoczucie nie chciałem jeździć do rana.

W innych tematach się nie wypowiem, bo mnie nie było, ale zasady, że prowadzący musi być do końca, to na pewno nie było nigdy. Każdy ma prawo się źle poczuć i naprawdę nie rozumiem jak można wymagać by ktokolwiek w takiej sytuacji jechał do momentu aż padnie na twarz na asfalt. Nikt nie olał Masowiczy, nie odłączył się cichaczem, ani nie poprowadził masy do swojego domu, lecz przekazał prowadzenie i się odłączył. IMO w 100% prawidłowo i poważnie się zachował. Mnie się zdarzyło parę razy robić dokładnie tak samo na Masie dziennej, gdy miałem np awarię roweru uniemożliwiającą jazdę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2418 dnia: 16 Kwi 2013, 19:49:01 »
Najgorsze na Nocnej Masie jest to, że wszyscy znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.
Na poprzednich Nocnych Masach też się to zdarzało, ale na tej naprawdę kilka razy nie było wiadomo czy czekać na te osoby, czy jechać. :x
Może jednak warto jeszcze na Zamkowym, przed startem powiedzieć, że gdy ktoś się odłącza lub chce zrobić sobie postój to niech GŁOŚNO i WYRAŹNIE to zakomunikuje. Bo potem są problemy i rozkminki- czy człowiek się odłączył bo miał dość, czy się zgubił lub stanął na chwilkę i dogoni resztę, czy może nie nadążał za grupą.

Pewnie z racji, że jest coraz cieplej to nowych/przypadkowych osób na Nocnych Masach będzie coraz więcej i chyba warto też ogarnąć temat tempa- nie wiem, ustalić przed startem ile km/h wszystkim pasuje, bo teraz mimo, że grupa była raczej nieduża to były z dwie osoby, które jechały wyraźnie z tyłu, i z dwie kolejne, które jechały naprawdę daleko przed wszystkimi.
Więc chyba trzeba się zdecydować- albo jedziemy wszyscy razem jako grupa i dochodzimy do jakiegoś konsensusu, albo "każdy sobie", ale myślę, że jeśli ktoś chciałby jeździć np. sam, kilometr przed/za grupą, to w ogóle na NM by się nie wybierał.
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2419 dnia: 18 Kwi 2013, 00:44:33 »
Starczy tych kłótni. Dyskusje merytoryczne [jak prośba o jasne zgłaszanie odłączenia się] są mile widziane.
Wszelkie kłótnie nie. Od teraz koniec wzajemnego zarzucania sobie nieznajomości przepisów i pojechania ciemniejszą drogą.
Dalsze wycieczki osobiste będą pacane, ich sprawcy również. 

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2420 dnia: 20 Kwi 2013, 20:58:39 »
Trzymajcie za mnie kciuki, jest szansa że przyjadę dziś szosą :)

Light live for fun

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2421 dnia: 21 Kwi 2013, 05:36:15 »
I po nocnej.

Pod kolumną pojawiło się 5 osób, po pewnym czasie ostały się 2. Z racji tego, że po krótkim błądzeniu po mieście znaleźliśmy się na Grochowskiej wpadliśmy na pomysł odwiedzenia Sulejówka i Okuniewa. Następnie przez las (poligon) przedostaliśmy się na obszar powiatu wołomińskiego. Do Warszawy wjechaliśmy od strony Marek. Przejechany dystans 101 km.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi 2013, 05:40:37 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2422 dnia: 21 Kwi 2013, 07:16:43 »
Kim była na druga? :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2423 dnia: 11 Maj 2013, 23:52:14 »
I co, na nocną masę ktoś pojechał? Pada i pada...
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2424 dnia: 12 Maj 2013, 11:08:44 »
taka pogoda durna ale cos musi napadac :v

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2425 dnia: 12 Maj 2013, 12:07:07 »
Na Zamkowym było nas 7 osób, przy czym jedna osoba odłączyła się przy Palmie, więc na Mokotów i Ursynów pojechaliśmy w składzie 6-cio osobowym. Później nastąpił odwrót i kierunek został określony jako Młociny - od Belwederskiej róg Gagarina zmierzały w północną stronę 2 osoby, więc jeśli się tu pojawią mogą dokończyć relację :)

Początkowa ulewa jak widać obniżyła frekwencję, ale podziękowania i uznanie dla tych, którzy dotarli i się nie zniechęcili :) A warto było, bo ok. 0:30 padać już przestało (wtedy dopiero ruszyliśmy z Zamkowego) i w zasadzie reszta część przejazdu była już bez deszczu (najwyżej chwilami kropiło).
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2426 dnia: 14 Maj 2013, 11:01:29 »
To ja się odłączyłem, bo zachaczylem o zamkowy wracając z Pruszkowa, wpadłem jak to sie mówi "na plotki"
Light live for fun

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2427 dnia: 09 Cze 2013, 06:01:29 »
STARE CZASY POWRACAJĄ....
Na dzisiejszej masie spotkało sie 122 rowerzystów!!!!
Zostałem zachęcony do poprowadzenia tej że masy na której powiedziałem że jeździmy pod hasłem dzisiejszego święta cyklicznego rowerzyści zostali poinformowani o nadchodzącym wydarzeniu
zasadach podczas jazdy itp itd.
Nie wiem czemu i dlaczego ale zostałem podany jako główny oganizator nocnej masy( czegoś takiego na nocnej masie nie ma) po czym zostałem spisany przez policjanta na szczęście  trafiłem na uprzejmego człowieka który z czystej ciekawości zapytał  na czym to wszystko polega
Ruszyliśmy w kierunku  sadów żoliborskich następnie bemowo, (przystanek stacia Orlen jak zwykle :) ),Aleje Jerozolimskie, Centrum, Most Poniatowski, Gocław, Rondo Waszyngtona, Zieleniecka, Jagielońska, Most Śląsko-dombrowskim i kontra pasem pod kolumne w sumie 50 km z haczykiem
z tego co słyszałem wiele osób było zadowolonych.
Niestety Rano miał poważny wypadek po udzieleniu mu pierwszej pomocy przez Kristi pojechał do szpitala wraz z Tanawisem, teraz pytanie jeśli ktoś z was ma kontakt z Ranem niech napisze na forum tutaj w wątku nocnej masy co z nim
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2428 dnia: 09 Cze 2013, 11:07:34 »

Zdjęcie słabej jakości bo robione z telefonu. Ale obiecałam, że wrzucę, więc łapcie.
Moim zdaniem było całkiem fajnie, chociaż szkoda, że po drodze "zgubiliśmy" te pozostałe 100 osób. ;)
Też mam nadzieję, że Rano nic poważnego się nie stało- oby skończyło się na tej rozwalonej brodzie i kilku obtarciach.
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2429 dnia: 09 Cze 2013, 14:26:38 »
Dzięki za jazdę bo było super szkoda ze ludzie jeszcze tak nie znają przepisów ze nawet w nocy nie stajemy na ulicy jak robimy nieprzewidziany postój z powodu dętki..

Po za tym szkoda też tej osoby co została zajechana przez zabezpieczenie dziennie masy zacznij kolego myśleć o tym trochę by trzymać odstęp jak masz flagę z tyłu, bo koleś musiał jechać do szpitala na zszycie, a tym mogłeś normalnie uczestniczyć w masie..

I powiem wam ze ładnie mi sie wracało bo ja juz prosto poleciałem w stronę wiatracznej tempo ciągle 28-30 i pusto środkiem ulicy, ale u nas zimniej po ulewach sobotnich temperatura warszawy 17-20 a u nas 10-12, ale sie grzało ładnie ;)
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"