Autor Wątek: Mini Lampki na gumę.  (Przeczytany 18211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

beju

  • Gość
Mini Lampki na gumę.
« dnia: 03 Mar 2010, 19:29:30 »
gdzie w warszawie zakupić tak owe?
czy warto dawać więcej pieniędzy za authora czy kupić tańsze mactronic?
czy są wystarczające do "bycia widzianym" (nie mylić z widzieć, będą używane głównie na terenie miejskim a wiadomo - są latarnie)

dzięki za sugestie.

mplonski

  • Gość
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Mar 2010, 19:52:51 »
masz na myśli te lampki?

jak dla mnie to są za słabe jeśli chodzi o bycie widzianym. są dobre jeśli chcesz mieć argument przez policją / strażą miejską, że masz lampki ;>

są dostępne na nowowiejskiej w cyklopie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Mar 2010, 08:35:35 »
gdzie w warszawie zakupić tak owe?
czy warto dawać więcej pieniędzy za authora czy kupić tańsze mactronic?
czy są wystarczające do "bycia widzianym" (nie mylić z widzieć, będą używane głównie na terenie miejskim a wiadomo - są latarnie)

Nie są wystarczające do bycia widzianym. czego Ty się spodziewasz bo jednej małej diódce zasilanej z bateryjki pastylkowej. Aha - kupowanie do tego baterii to kicha - drogie, dostępne w niewielu miejscach, nie ma akumulatorków.

Ja bym brał Mactronic - jedno i drugie to ta sama technologia, za znaczek na chińskiej lampce nie ma co płacić.

Możesz kupić na Nowowiejskiej, pewnie w innych sklepach też są. No i na pewno można w sieci kupić - tan na stronie Mactronica, jak i na Alledrogo
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Midziu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Mar 2010, 15:03:58 »
Ja mogę Ci polecić Sigma Sport Micro W, sądzę, że jak na małe jedno-diodowe lampki całkiem dobrze świecą. Wiadomo, że im ciemniej tym są lepiej widoczne, aczkolwiek dla mnie (sporadycznie jeżdżę w nocy, głównie wracając z masy) są jak najbardziej wystarczające.

Mówię tu o lampce przedniej, używania z tyłu tylko Sigmy Sport Micro R bym nie ryzykował. Na tył polecam Cateye TL-LD610 R.
« Ostatnia zmiana: 04 Mar 2010, 15:07:21 wysłana przez Midziu »

mplonski

  • Gość
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Mar 2010, 15:50:40 »
jeśli chodzi o mnie to mam z przodu sigmę illux i sprawuje się dobrze jako przednie, pozycyjne światło. z tyłu mam właśnie Cateye'a TL-LD610 - bardzo fajna lampka.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Mar 2010, 00:03:30 »
masz na myśli te lampki?

jak dla mnie to są za słabe jeśli chodzi o bycie widzianym. są dobre jeśli chcesz mieć argument przez policją / strażą miejską, że masz lampki ;>

Jak dla mnie to te lampki Authora są pomyślane jako pomocnicze (dodatkowe).
Tak też je używam, obok podstawowych.

Te czerwone bardzo ładnie świecą na tylnim trójkącie ramy.

A z bateriami, jest tak jak napisano ::)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Mar 2010, 14:06:06 »
Akurat lampka Authora, ta która jest 2-diodowa, daje radę. Co prawda wypadałoby mieć przynajmniej 2 źródła światła... ale jednak lepsze takie niż żadne. Ja stosuję taką przymocowaną do kasku, druga lampka standardowo na kierownicy. Rozwiązanie z taką lampką jest też wygodne na przykład przy rowerkach grawitacyjnych, gdzie normalna lampka długo nie wytrzyma :P
Natomiast co do dostępności bateryjek CR2032 to się nie zgodzę. W dobie Internetu da się je znaleźć i w Warszawie i tanio...
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Mar 2010, 14:17:57 »
a co to są rowerki grawitacyjne?

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Mar 2010, 14:36:34 »
a co to są rowerki grawitacyjne?
Rowery służące do zjazdów/freeride'u/slope'u/dirt'u i tym podobnych dyscyplin grawitacyjnych
[przykładowo: Kona Stinky/Stab, Trek Session 88, Specialized Demo 8 II, Giant Glory DH]
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Mar 2010, 18:07:36 »
Natomiast co do dostępności bateryjek CR2032 to się nie zgodzę. W dobie Internetu da się je znaleźć i w Warszawie i tanio...

To się nie zgadzaj. Pójdź w dowolnym małym (albo i niemałym) miasteczku do dowolnego kiosku/sklepu i spróbuj kupić paluszki i CR2032. A później porównaj wyniki dostępności.

Ja nie mówiłem, że się w ogóle nie da kupić nigdzie. Tylko, że nie są dostępne tak jak normalne typy baterii, które możesz kupić o każdej porze dnia i nocy praktycznie wszędzie - w kioskach, marketach, spożywczakach, monopolowych, na stacjach benzynowych... także w sklepach czynnych 24/7. 

CR2032 kupisz natomiast tylko u zegarmistrza i czasem w sklepach elektrycznych. Po "skończeniu się" baterii w nocy, w trasie, możesz tylko siąść i płakać nad swoim losem :-P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline czubek92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Mar 2010, 21:24:19 »
w Auchanie można było kupić, bo szukałem bateri do licznika rowerowego , więc hipermarketach mozna kupic
« Ostatnia zmiana: 05 Mar 2010, 21:30:43 wysłana przez czubek92 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Mar 2010, 15:24:26 »
w Auchanie można było kupić, bo szukałem bateri do licznika rowerowego , więc hipermarketach mozna kupic

Więc w tym jednym, konkretnym hipermarkecie można kupić :-P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

beju

  • Gość
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Mar 2010, 11:40:23 »
lampki nie mają być super mocne oświetlające 50 metrów przede mną i widzialne z horyzontu. Mają starczyć do jazdy po zmroku po mieście - tylko po mieście.

Drugim wymogiem jest by nie szpeciły roweru. Rower jest utrzymany w minimalistycznym wykończeniu, lampki będą jeździły głównie w nerce.

Raffi chyba że masz inną propozycję na nieszpecące lampki montowane _szybko_ do roweru nie pozostawiające zaczepów/zatrzasków/obejm etc...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Mar 2010, 14:45:07 »
Raffi chyba że masz inną propozycję na nieszpecące lampki montowane _szybko_ do roweru nie pozostawiające zaczepów/zatrzasków/obejm etc...

Chodzi Ci o lampkę, która będzie naraz użyteczna i nie oszpeci roweru? No problemo.

Na początek przypomnę, że możesz po prostu używać czołówki. Działa lepiej, ma typowe baterie i nawet coś niecoś oświetli. A niektóre modele to nawet oświetlą porządnie, prawie jak masowe LIKWIDATORY NOCY. Są modele czołówek od razu z sygnalizacyjną lampką tylną (jak świetne Mactroniki, które mają nasi RR - http://www.mactronic.com.pl/index.php?module=katalog&kategoria=6&id=HLS-K2SL&filtr=true). No i na pewno nie oszpeci ci roweru taka czołówka, bo jej do roweru nie montujesz wcale, nawet w nocy. A no i jeszcze jedno - czołówka przyda się nie tylko na rowerze.

Ale jak koniecznie chcesz jednak by rower coś jednak "szpeciło", to na przód możesz kupić Sigmę Trileda - jest montowany i demontowany ręką w kilka sekund. Robi się to nawet szybciej niż użerając się z gumkami w Micro. Do tego Triled jest na typowe baterie i przy okazji jednak lepiej poświeci  (http://www.swiatroweru.com.pl/item.php?show=product&pid=756).

Na tył możesz wziąć chociażby Cubelighta - na gumkę tak samo jak Micro, ale świeci nie jak Micro - http://www.swiatroweru.com.pl/item.php?show=product&pid=2488. Albo Topeak'a (http://www.swiatroweru.com.pl/item.php?show=product&pid=1662). Albo kupić dowolną praktycznie tylną lampkę i montować nocą np do plecaka zamiast do roweru (klipsy do tego dodają na pewno do lampek CatEye, ale do innych pewnie też).

To tylko przykładowe możliwości rozwiązania problemu. Wybór na rynku jest znacznie większy. Radzę pojechać do ze dwóch większych sklepów rowerowych i po prostu zobaczyć co mają na stanie i co z tego spełni Twoje kryteria. Na pewno dobierzesz coś dla siebie.


W każdym razie ja radzę nie bawić się w Micro. Jeżeli potrzebujesz lampki by świeciła i byś był widoczny - to Micro ci tego nie zapewni na poziomie wystarczającym. Więc szkoda kasy, bo bezpieczeństwa tym nie podniesiesz za mocno.

A jeżeli nie potrzebujesz lampki do tego by świeciła, a w jakiś innych celach, to tym bardziej szkoda kasy. Po co być hipokrytą cokolwiek kupować nie w celu świecenia? Równie dobrze możesz oświetlać drogę podświetleniem komórki, albo zegarka - poziom tłumaczenia się Policji że to co widzą to jest oświetlenie zgodne z przepisami będzie pewnie podobnie wiarygodny co w przypadku Micro ;-) Poza tym rowerzystów bez świateł i tak nie łapią wystarczająco często.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mini Lampki na gumę.
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Mar 2010, 17:05:08 »
w Auchanie można było kupić, bo szukałem bateri do licznika rowerowego , więc hipermarketach mozna kupic

Więc w tym jednym, konkretnym hipermarkecie można kupić :-P

nie zgodzę się, że ciężko jest dostać cr 2032. szukając na allegro możesz trafić na sklep internetowy (hihawa.pl) gdzie przynajmniej w Wawie kupisz te baterie od reki w ilości jaka Cie interesuje. Trzeba tylko poszukać.
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania