Autor Wątek: Godzina Dla Roweru - drugi piątek miesiąca, godz.18.00 - kolumna Zygmunta  (Przeczytany 185198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
o tu napisali:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,ciagniki-maja-wjechac-do-warszawy-br-za-tydzien-bedzie-nas-100-tysiecy,157532.html

szkoda, że nie przyjadą -nadjadą - w piątek po południu

apolityczność apolitycznością a prawo do drogi prawem do drogi

wówczas godzina dla roweru mogłaby uświadomić mieszkańcom Warszawy, że rowerzyści są po ich stronie:  jezdni, absolutnie nie polityki
już widzę te nagłówki: rowerzyści z WMK zatrzymali pochód gwiaździstego zjazdu 100 tysięcy ciągników do stolicy, kwiaty, wywiady, telewizja  :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Trochę nieaktualne, bo z tymi ciągnikami to wyszło tak jak z Masą kilka miesięcy temu - straszyli tym dzieci i kierowców, a potem się okazało, że nie było czym ;) Ciągniki ostatecznie Warszawy nie najechały, co było całkowicie do przewidzenia (no chyba, że jesteś z mediów - wtedy to może być szok) nie tylko z powodu zakazów wjazdu i kontroli trzeźwości, ale przede wszystkim z powodu kosztów - jak rolnik rzeczywiście nie ma kasy, to ostatnia rzecz, na którą się zdecyduje, to zalać 200 litrów ropy do baku po 4,20 zł/litr i jechać traktorem na Warszawę protestować :P

Zresztą w ogóle rolników zamiast tysięcy na demonstracji też było może ze 200 i generalnie to z dużej chmury mały deszcz.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Pomimo 13 i piątku odbyła się Godzina Dla Roweru  w ilości tylko 8 ludzi + 1 babka która zainteresowała się nami  i obiecała za miesiąc dołączyć .
Nie mniej dziękuje przybyłym za to iż chcieli udowodnić niedowiarkom że można spokojnie poruszać się po ścisłym centrum w korkach i nie tylko  , i nie obawiać się tych niby złych kierowców.
Ludzie w tramwajach  ,autobusach i piesi , mogli zapoznać się z widokiem rowerzystów spokojnie przejeżdżających po zatłoczonych ulicach  i kto ma trochę inteligencji mógł dojść do wniosku że da się jeździć ulicą i nie ma potrzeby przemykać się i przepychać pieszych na chodnikach.
Stan osobowy- organizatorski już może przyjąć nawet do 40 świeżych ludzi do nauki jazdy po ścisłym centrum .
To cieszy że już mamy spory potencjał ,smuci tylko że odważnych brak . Tylu jednak woli rozpychać się na chodniczkach i nie ma odwagi przyłączyć się do nas .
Brakowało mi dzisiaj (i nie tylko mnie) Klary , miała przywieźć ciasto i nawaliła . Tyle osób myślało że poje sobie coś dobrego a tutaj nici  :(

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Jeśli uczestników będzie przybywać, to nie wiem, jak to z ciastem będzie. Po okruszku?
Tym razem odpadłam, ale I'll be back.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Coś się ten Jurek strasznie rozpędził. Ciasto było obiecane dla konkretnych osób z tego co pamiętam.
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Ciasto było obiecane dla konkretnych osób z tego co pamiętam.
Eeeeee, to po co postronne osoby mają przyjeżdżać, obejść się smakiem?
Pojeżdżę autem tymczasem.
A gdzie Wy jeździcie, to Was odwiedzę  :P

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Ciasto miało być nagrodą dla najwytrwalszych, a nie zachętą dla  tych co to przyjadą jak ciasto za darmo będą rozdawać :P :P :P :P
życie nie znosi próżni...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Mt 20,1-16 :P

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Mt 20,1-16 :P
Możesz rozwinąć?
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
cytuję za IV wydaniem  Biblii Tysiaclecia - Wydawnictwa Pallottinum
Ksiega 47 - Ewangelia według sw. Mateusza Rozdział 20

Mt 20,01 Albowiem królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł
wczesnym rankiem, aby najac robotników do swej winnicy.
Mt 20,02 Umówił sie z robotnikami o denara za dzien i posłał ich do winnicy.
Mt 20,03 Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojacych na rynku
bezczynnie,
Mt 20,04 i rzekł do nich: ?Idzcie i wy do mojej winnicy, a co bedzie słuszne, dam
wam?.
Mt 20,05 Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiatej, tak samo
uczynił.
Mt 20,06 Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojacych i zapytał
ich: ?Czemu tu stoicie cały dzien bezczynnie??
Mt 20,07 Odpowiedzieli mu: ?Bo nas nikt nie najał?. Rzekł im: ?Idzcie i wy do winnicy!?
Mt 20,08 A gdy nadszedł wieczór, rzekł własciciel winnicy do swego rzadcy: ?Zwołaj robotników
i wypłac im naleznosc, poczawszy od ostatnich az do pierwszych!?
Mt 20,09 Przyszli najeci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze.
Mt 20,10 Gdy wiec przyszli pierwsi, mysleli, ze wiecej dostana; lecz i oni otrzymali po
denarze.
Mt 20,11 Wziawszy go, szemrali przeciw gospodarzowi,
Mt 20,12 mówiac: ?Ci ostatni jedna godzine pracowali, a zrównałes ich z nami, którzysmy
znosili ciezar dnia i spiekoty?.
Mt 20,13 Na to odrzekł jednemu z nich: ?Przyjacielu, nie czynie ci krzywdy; czy nie o
denara umówiłes sie ze mna?
Mt 20,14 Wez, co twoje i odejdz! Chce tez i temu ostatniemu dac tak samo jak tobie.
Mt 20,15 Czy mi nie wolno uczynic ze swoim, co chce? Czy na to złym okiem patrzysz,
ze ja jestem dobry??
Mt 20,16 Tak ostatni beda pierwszymi, a pierwsi ostatnimi?.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
A ogólnie tłumaczy się to na "miłości nie można kupić". Tylko czy o to akurat teraz chodziło czy może o coś innego?
życie nie znosi próżni...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Raczej: jak masz obiecane ciasto, to się ciesz - i nie żałuj tym, którzy nie mają takiego stażu, że też się załapią. (Pomijając, że to na razie dzielenie skóry na niedźwiedziu ;)).

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Czyli jak podejrzewałem nie 1-16 a tylko 15:
Cytuj
Mt 20,15 Czy mi nie wolno uczynic ze swoim, co chce? Czy na to złym okiem patrzysz,
ze ja jestem dobry??
No ale dość teologii tu jest miejsce rowerowe :P
« Ostatnia zmiana: 16 Lut 2015, 20:28:41 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Drodzy "parafianie"- " obywatele stolicy , ludu pracujący miast i wsi " ogłaszam -przypominam że znowu zbliża nam się  13 marca piątek (drugi piątek miesiąca) i jak zwykle oczekuję na chętnych o 18 na placu Zamkowym na wspólną przejażdżkę po ulicach ścisłego Centrum po to by udowodnić że da się jeździć, a kierowcom przypomnieć że ulice też są dla Nas (nie chodniczki gdzie nas wyganiają ) . 

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Przypominam to już jutro 13 marca drugi piątek i pomimo zabobonów odważnych zapraszamy na przejażdżkę po Centrum.