Autor Wątek: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!  (Przeczytany 7039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aor

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« dnia: 09 Lis 2011, 00:35:07 »
Witam. To mój pierwszy post na tym forum, bo coś mnie poruszyło.  ??? Byłem świadkiem jak 08.11.2011 na ścieżce rowerowej na ul Górczewskiej za Tesco na wysokości wjazdu na teren budowy Dom Development tzw " Przy Ratuszu" założono 2 pachołki Zwróciłem uwagę robotnikom montującym że i tak będą musieli to zdejmować. O ile mi się wydaje jest to totalna samowolka i do tego szczyt głupoty. Na drogach też stawia się pachołki? Jeżeli ktoś może z Was zainterweniować to sprawdźcie to , bo to Wasze zdrowie jest zagrożone. Pozdrawiam
Życzliwy ( jak w PRL-u)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lis 2011, 01:04:02 »
A możesz to jakoś sfocić. . .
Bo wyrażenie '' pachołek'' mało do mnie przemawia.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Drex

  • Gość
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lis 2011, 01:11:31 »
A nie są to przypadkiem słupki blokujące wjazd samochodom na DDR i chodnik? Może wrzucisz jakieś zdjęcie czy coś?

Offline aor

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lis 2011, 01:11:57 »
Postaram się jutro zrobić zdjęcie. Dla mnie to ewidentna samowolka, po to żeby samochody nie wieżdżały pod biuro sprzedaży. A wracając tą samą drogę z tesco widziałem jak samochód cofał spod biura sprzedaży DD i wygrzmocił w te słupki. Generalnie jestem zmotoryzowany, ale jak idę z dzieckiem chodnikiem to ma zakaz wchodzenia na ścieżkę, ma 5 lat i już wie do czego jest ścieżka rowerowa, a do czego chodnik. Ale te słupki to kuriozum. Pomimo że są biało-czerwone to na dodatek niskie. Jak będzie jechało kilku za sobą to ten z tyłu nie ma szans na zauważenie.

Offline aor

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lis 2011, 01:14:41 »
Dwa słupki na chodniku i dwa słupki na ścieżce rowerowej. Widziałem jak zakładali. Tłumaczyli się że można pomiędzy nimi przejechać :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lis 2011, 07:49:49 »
Dla mnie to ewidentna samowolka, po to żeby samochody nie wieżdżały pod biuro sprzedaży.

Podejrzewam, że to nie jest samowolka. Co więcej, podejrzewam, że ktoś o te słupki wnioskował. Urząd Miasta generalnie nie stawia słupków samodzielnie, a dopiero gdy ktoś się ich głośno domaga.


widziałem jak samochód cofał spod biura sprzedaży DD i wygrzmocił w te słupki.

Pierdoła :P Albo testował, czy słupki dobrze w kopane i nie da się wygiąć - też bywa.


Ale te słupki to kuriozum. Pomimo że są biało-czerwone to na dodatek niskie.

Czy kuriozum? Jeżeli tam faktycznie parkowali na DDR, to łatwiej jednak ominąć słupek niż zaparkowany samochód. Ale czy tam było parkowanie, to niech już miejscowi napiszą.

No i kwestia jak stoją te słupki. Powinny być dwa po bokach ścieżki (ale już poza nią) i jeden na samym środku, w jej osi. Ten środkowy powinien zaczynać się linią namalowaną w asfalcie. Tak byłoby prawidłowo.

Jak nie jest (dołączam się do prośby o foto), to trzeba będzie zgłosić, by przestawili tak, aby było poprawnie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lis 2011, 10:01:52 »
Będę tamtędy jechać w weekend, postaram się obejrzeć i sfotografować. Chyba, że ktoś zrobi to wcześniej.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lis 2011, 13:06:32 »
Widocznie nikomu nie było po drodze. :P
I jestem tatą po raz drugi!

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Lis 2011, 16:53:13 »
Cytat: Raffi
Powinny być dwa po bokach ścieżki (ale już poza nią) i jeden na samym środku, w jej osi. Ten środkowy powinien zaczynać się linią namalowaną w asfalcie. Tak byłoby prawidłowo.
Mogłem w ciemno się zakładać, że zrobią inaczej niż powinno być...
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lis 2011, 16:59:52 »
Przynajmniej odstępy są równe, inna sprawa że jeśli to coś jest z fazowanej kostki, to i tak bym po tym nie jeździł . . .
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Gru 2011, 22:09:25 »
no ciekawe niby Bemowo stara się być dzielnicą przyjazną rowerzystom(chodzi mi oczywiście o system roweru miejskiego który mają wprowadzić i o nowych ścieżkach, które też obiecali wybudować;)) a tu chyba chcą żebyśmy się pozabijali o te słupy... masakra.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Gru 2011, 23:44:03 »
no ciekawe niby Bemowo stara się być dzielnicą przyjazną rowerzystom(chodzi mi oczywiście o system roweru miejskiego który mają wprowadzić i o nowych ścieżkach, które też obiecali wybudować;)) a tu chyba chcą żebyśmy się pozabijali o te słupy... masakra.

Szczerze to wole słupki niż blachosmrodziki na DDRze. Zresztą ostatnio mają dobry zwyczaj że podczas odmalowywania zaznaczają rozdwajającą się linią te słupki, pytanie tylko dlaczego nie rozgraniczają w podobny sposób skrajni DDRu i chodnika - farby im szkoda .
« Ostatnia zmiana: 01 Gru 2011, 23:50:24 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Drex

  • Gość
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Gru 2011, 23:47:49 »
no ciekawe niby Bemowo stara się być dzielnicą przyjazną rowerzystom(chodzi mi oczywiście o system roweru miejskiego który mają wprowadzić i o nowych ścieżkach, które też obiecali wybudować;)) a tu chyba chcą żebyśmy się pozabijali o te słupy... masakra.
Już służę informacją-
te słupki postawił developer budujący tam blok. Mają zapobiegać wjeżdżaniu samochodów na chodnik i DDR. Oczywiście jak to w Polsce- "chcieliśmy dobrze a wyszło jak zwykle". Między słupem przy ulicy a pierwszym słupkiem na DDR jest wystarczająco miejsca aby wjechał tam nieduży samochód osobowy...

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Gru 2011, 23:54:56 »
Właśnie widzę ten rozjeżdżony róg trawnika, można by go wybarierkować, postawić jeden oznakowany słupek z odblaskami na środku DDRu, a dwa następne poza DDRem, tylko że te słupki powinny być wyższe, żeby można je było łatwiej zauważyć.
Te są składane, więc to może tymczasowe rozwiązanie związane z budową.
 
Możesz pisać w tej sprawie do ZDMu i do swojego koordynatora, którego znajdziesz tu: .http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1435.0
« Ostatnia zmiana: 02 Gru 2011, 03:39:06 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Górczewska-ścieżka rowerowa uwaga!
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Cze 2012, 12:43:33 »
Hej, na rozkopanym kawałku położyli asfalt. WOW ale szybko im poszło ;) Oznakowanie tutaj jest doprawdy wzorowe, raz jest, innym razem znika lub jedynym drogowskazem jest robotnik machający rękami. Jechałam jeszcze przed warstwą asfaltową, bo nie było żadnych barierek czy znaków, za to z drugiej strony były zasieki trudne do przeskoczenia.
Na końcu (przy uliczce z płyt) możecie się spodziewać wyrzutni 20 cm  (która podejrzewam szybko nie zostanie zlikwidowana). Tak więc proszę jechać uważnie i nie liczyć na prawidłowe oznakowanie.