Autor Wątek: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa  (Przeczytany 19517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Wrz 2011, 10:46:33 »
Jak się dowiaduję spoza forum, są osoby, które aktywnie tym się zajmują. Na tyle skromne, że się tym nie pochwalą i nie za wiele wiemy na temat tej działalności.
Dlatego zachęcam i proponuję umieszczać na forum tematy dot. określonych projektów do opiniowania. Może udałoby się w ten sposób pozyskać dodatkowe wsparcie innych osób, zaglądających na forum.
Wiadomo, nie każdy ma na to wszystko czas a co do aktywnego współorganizowania WMK powiem tylko tyle, że...szkoda, że to nie zaczęło się dekadę wcześniej, jak byłem uczniem/studentem.

To, o czym powyżej piszemy, może nadaje się na oddzielny wątek, w oddzielnym dziale.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Wrz 2011, 16:28:09 »
Jak się dowiaduję spoza forum, są osoby, które aktywnie tym się zajmują. Na tyle skromne, że się tym nie pochwalą i nie za wiele wiemy na temat tej działalności.

No pisma pisze Gromanik, Maciek Płoński i kilka innych osób. Ale to się już sami zaoferują i wypowiedzą zapewne :)


proponuję umieszczać na forum tematy dot. określonych projektów do opiniowania.

Kiedyś dyskusja o projektach zawsze była na forum Zielonego Mazowsza (dział rowery) i ponieważ to ZM oficjalnie opiniuje projekty, to tam zostanie.

Dodatkowo terminy na opiniowanie tak się skróciły, że nie wiem czy by się chętni zdołali wypowiedzieć. Urząd daje nam około tygodnia na odpowiedź, z czego 3 dni idzie pismo do Urzędu, jeden lub dwa dni mijają od momentu gdy powiadomią nas do momentu aż ktoś (zwykle ja) pojedzie do Nich, zrobi zdjęcia i wrzuci do Galerii, by pozostali mogli zacząć wymyślać opinie. Na tworzenie opinii i dyskusje o niej z reguły zostaje 24, góra 48h. A bywa, że mniej.

Ale jakby co, będziemy publikować!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Paź 2011, 12:40:28 »
Z niedawnych informacji wynikało, że otwarcie całości miało się odbyć 10 października 2011r.
TVN W donosi jednak o kolejnych opóźnieniach. "Może się uda" - najważniejsze słowa.
http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,tramwaje-na-andersa-w-przyszlym-tygodniu,303336.html

Filmik z próbnym przejazdem tramwajowym wygląda niespecjalnie. Tramwaj nie przejechał, coś poprawiali.

Ciekaw jestem, jak oznakują chodnik (ciąg rowerowo-pieszy) między ul. Zajączka a Pl. Wilsona. Jeśli nie będzie ciągłości, wówczas po staremu - jezdnią trzeba będzie jeździć.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Paź 2011, 12:47:54 »
Z niedawnych informacji wynikało, że otwarcie całości miało się odbyć 10 października 2011r.


Neverending story. Szkoda, bo ten przejazd byłby fajnym ułatwieniem dla rowerzystów.

Rano1

  • Gość
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Paź 2011, 12:28:46 »
Zastanawiam się tylko, jak będzie można zjechać na dedeer na wschodnim wiadukcie, jadąc od Centrum ulicą Andersa.
Wczoraj tamtędy jechałem, zastanawiałem się i naprawdę nie wiem jak. na całej długości Andersa, do strony Stawki/Muranowska są barierki. Ścieżka zaczyna się dopiero na początku wiaduktu i urywa na Zajączka. Póki co - jest totalnie odseparowana dla rowerzystów chcących na nią zjechać. Brak przygotowania w tym względzie.

dwapedalymam

  • Gość
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Paź 2011, 19:54:56 »
Jutro w/g mediów tj. 25 października b.r o godzinie 22 planowane otwarcie pozostałych wiaduktów, czy w związku z tym jakaś powtórka akcji ???

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Paź 2011, 21:44:39 »
Ja tam się mogę pojawić. Czekam na sygnał!

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Paź 2011, 10:08:36 »
Z jezdni ul. Andersa przez tory tramwajowe i barierki rzeczywiście może być trudno...
Może od strony skrzyżowania Bonifraterskiej z Międzyparkową?
Ewentualnie można to też sprawdzić w ten sposób, że od strony Żoliborza spróbować przejechać ścieżką po wschodniej stronie wiaduktu w stronę Śródmieścia i zobaczyć, gdzie się wyjedzie  ;)

Zastanawiam się tylko, jak będzie można zjechać na dedeer na wschodnim wiadukcie, jadąc od Centrum ulicą Andersa.
Wczoraj tamtędy jechałem, zastanawiałem się i naprawdę nie wiem jak. na całej długości Andersa, do strony Stawki/Muranowska są barierki. Ścieżka zaczyna się dopiero na początku wiaduktu i urywa na Zajączka. Póki co - jest totalnie odseparowana dla rowerzystów chcących na nią zjechać. Brak przygotowania w tym względzie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Paź 2011, 14:02:02 »
Z jezdni ul. Andersa przez tory tramwajowe i barierki rzeczywiście może być trudno...
Może od strony skrzyżowania Bonifraterskiej z Międzyparkową?

Dokładnie. Nawet zamieniono tam chodnik na ciąg pieszo-rowerowy. To prowizorka, ale póki nie ma zrobionego ciągu dalszego ulicy, to lepiej nie będzie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Paź 2011, 14:16:40 »
Z jezdni ul. Andersa przez tory tramwajowe i barierki rzeczywiście może być trudno...
Może od strony skrzyżowania Bonifraterskiej z Międzyparkową?


Raczej na pewno. Przed remontem wiaduktu to była jedyna droga dostania się na (wtedy) chodnik po prawej stronie torów tramwajowych - trasa nienajgorsza, tylko że w miejscu, gdzie chodnik odbijał od torów zawsze brakowało na nim kilku płytek.
AdrianSocho

Rano1

  • Gość
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Paź 2011, 17:30:39 »
Tak, ten chodnik między KKS Polonią a wiaduktem zawsze był zmorą. W dawnych, studenckich czasach biegłem tam po ciemku, z meczu kosza, na przystanek na wiadukcie i niestety wywaliłem się tak, że rozchrzaniłem sobie kolano i nowe spodnie.
To jeszcze relikt dawnych a obecnie rozpadających się chodników, z czasów Edwarda Gierka. Podobnie jak część istniejących ddrów.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Paź 2011, 08:09:50 »
Tak, ten chodnik między KKS Polonią a wiaduktem zawsze był zmorą.

Nie mogła to być zmora zbyt duża, bo inaczej ktoś by napisał do ZDM i by go naprawili.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Lis 2011, 16:41:27 »
Ta wspomniana alejka prezentuje się tak w stronę Bonifraterskiej:



A stronę wiaduktu tak:



Przy Zajączka, na drugim końcu nawet przeszli przez jezdnie:



Biorąc pod uwagę, że tam jest cały czas w dół, to ktoś jak się rozpędzi może wylądować na klatce schodowej ;)
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Rano1

  • Gość
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Lis 2011, 19:32:32 »
Ostatnie zdjęcie pokazuje, że raczej projektujący i zatwierdzający te projekty nie mają zielonego pojęcia o obowiązujących przepisach prawa o ruchu drogowym ! Zachęcają bowiem (przejazd dla rowerów przez jezdnię) do wjechania na chodnik,  po którym rowerom jechać nie wolno, w sytuacji ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h , no chyba, że:
a/ postawiono dalej na chodniku znak drogi pieszo/rowerowej lub
b/ na ul. Mickiewicza podwyższono prędkość dozwoloną ponad 50 km/h.
Z tego co pamiętam, to ani A ani B.

Podobny przejazd (który sfotografowałem) jest na Pl. +++, na chodnik łączący Al. Ujazdowskie z ul. Mokotowską. Tam jednak znak "koniec drogi rowerowej" umieszczony jest na wysokości krawężnika !  ;D Kwestia "wariantów A i B" do sprawdzenia na miejscu.

Czy władze miejskie zachęcają do łamania PoRd ? - czasem się nad tym zastanawiam.

Jeszcze jedno - po lekturze ww. zdjęć zrozumiałem sens ddr na wschodnim wiadukcie Andersa - on po prostu ma być łącznikiem dla rowerzystów między ul. Mickiewicza a ul. Bonifraterską  ;) czyli przypomina przedwojenny przebieg wiaduktu, z czasów Prezydenta Starzyńskiego (połączenie Żoliborza ze Starym Miastem wiaduktem, Bonifraterską przedłużoną od Franciszkańskiej do Pl. Krasińskich).
« Ostatnia zmiana: 04 Lis 2011, 19:38:23 wysłana przez Rano1 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowery otworzyły Wiadukt Andersa
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Lis 2011, 08:06:03 »
Ostatnie zdjęcie pokazuje, że raczej projektujący i zatwierdzający te projekty nie mają zielonego pojęcia o obowiązujących przepisach prawa o ruchu drogowym !

Albo chcieli przejazd wyznaczyć teraz, byś mógł spokojnie włączyć się z niego w jezdnię w lewo bez przecinania podwójnej ciągłej (albo wjechać z jezdni w DDR). I by później przy budowie kontynuacji ddr nie okazało się, że się nie da wyznaczyć przejazdu, lub, że trzeba przebudować sygnalizację na co nie ma kasy i jest nieciągłość.

Sam czasem o takie zmiany w projektach wnioskuję.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)