Autor Wątek: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego  (Przeczytany 132029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #90 dnia: 25 Mar 2012, 08:48:38 »
ehh, szkoda że dziś nie mogę :(

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #91 dnia: 25 Mar 2012, 09:23:50 »
Zabrakło nagłośnienia/megafonów - dB z miejskiego nagłośnienia, mordofonem się nie przekrzyczy
Zabrakło jakiegoś dużego transparentu - dobrze że ktoś wpadł na pomysł z hasłami. Pomimo, że kartki były małe, to jednak ludzie czytali i komentowali.
Mieliśmy problem z pozbieraniem się w całość.
Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nasza obecność na moście została zorganizowana naprawdę na szybko - powiem nawet, że była bardziej spontaniczna niż taniec zaproponowany przez miasto ;) . Stąd duży stopień improwizacji, która zważywszy na okoliczności, nie wyszła wcale tak najgorzej. 8)
« Ostatnia zmiana: 25 Mar 2012, 09:28:51 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

storm

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #92 dnia: 25 Mar 2012, 09:24:28 »
@Raffi - o ile mi wiadomo, to Rano nie spotkałeś w ogóle w dniu wczorajszym... :P
Owszem, była próba spotkania się, ale spieszyłeś się do domu no i... Sam rozumiesz :]



Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #93 dnia: 25 Mar 2012, 09:44:55 »
Słusznie, jakoś tak automatycznie skojarzyłem grupę z Bielan z Rano.

A do domu faktycznie się śpieszyłem. I tak nie powinienem gości zostawiać i jechać sobie na jakieś akcje rowerowe. A tu nie dość, że pojechałem, to jeszcze utknęliśmy w tłumie na dość długo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Mar 2012, 13:20:21 »
Jeszcze raz, by nie uciekło - DZIĘKI WSZYSTKIM ZA OBECNOŚĆ, za aktywność w wątku imprezy (także na FB). Dzięki także za głosy krytyczne wobec akcji (które pozwoliły nam dowiedzieć się jak bardzo ludzie są nieświadomi pewnych aspektów budowy tej trasy i co trzeba nagłośnić).

Do zobaczenia kolejnym razem, może w lepszych okolicznościach. Osobiście z wielką chęcią uścisnąłbym dłoń Pani Prezydent przy otwarciu jakiejś trasy rowerowej, np Velostrady z Ursynowa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomzoliborz

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #96 dnia: 25 Mar 2012, 13:44:41 »
A ja czekam na zdjęcia bądź film jak to rowerzyści przejechali przed samochodami ;) no i motorami jak widać na fotkach z innych źródeł.

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Mar 2012, 13:49:26 »
Informuję, że na Moście Północnym stoi radiowóz i "zdejmuje z jezdni" prawidłowo, zgodnie z przepisami, jadących rowerzystów.
I tak rozpoczęło się szykanowanie rowerów na Moście Północnym.
Argumentem jest zdanie funkcjonariusza "Czy jadąc zgodnie z przepisami chce być  Pan potrącony przez samochód".
Niestety - w tym przypadku niestety, zgodnie z przepisami, polecenia Policji mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi, sygnalizacją i ogólnymi zasadami ruchu drogowego.

tomzoliborz

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Mar 2012, 13:54:12 »
To faktycznie , niesympatycznie - dobry czas na zablokowanie rowerzystami choć jednego pasa na MP aczkolwiek w najgorszym wypadku można zostać spisanym (w końcu to most, już na Świętokrzyskim doszło do takiej sytuacji na nielegalu) albo zapłacić jakieś 300 pln mandatu za blokowanie drogi ( jak to miało miejsce na Marszałkowskiej na innym proteście) Także czekamy na drogę dla rowerów może jeszcze w tym sezonie. 

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Mar 2012, 13:59:47 »
Jadąc prawidłowo, zgodnie z przepisami, nie należy przyjmować żadnych mandatów. Natomiast jeśli nie słucha się poleceń policji to już co innego.

storm

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #100 dnia: 25 Mar 2012, 14:02:39 »
@Rano: Ale jak to "zdejmują z jezdni"? Co dokładnie robią i jakim prawem? Zabraniają przejechać Mostu rowerzystom, bo ci nie mają jeszcze swojej przeprawy? A jest tam znak jakiś "zakaz wjazdu pojazdom jednośladowym"? Nie ma? No to niech policja lepiej to dobrze uzasadni...?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #101 dnia: 25 Mar 2012, 14:15:11 »
Niedzielne otwarcie "autobusowe".

Hmmm.... Przejechałem, Policji nie zauważyłem. Ruchu nie blokowałem - lewy pas zostawiłem wolny. Przy zjeździe po wschodniej stronie już robił się korek więc sprawnie zjechałem w stronę domu :)

"Fajne" po zachodniej stronie jest to, że na przejazdach dla rowerów nie ma jeszcze sygnalizacji... Piesi stali na czerwonym... Przejechałem celowo na oczach SM, nie przyczepili się.

Chyba wszędzie brakuje wierzchnich warstw ścieżek. Kanały odprowadzające wodę jak zawsze dają "miły" uskok.

Firma od znaków po otwarciu wciąż jeszcze sprzątała bariery.

Od strony południowej zachodniego wjazdu (ścieżka wzdłuż Wybrzeża Gdyńskiego) jest "urocza" skarpa. Mam nadzieję, że to tak nie zostanie bo tylko czekać aż ktoś skręci kark.

Co za ściema... Jakim trzeba być idiotą, żeby uważać ludzi za takich idiotów, którzy się na tą fiestę nabiorą?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #102 dnia: 25 Mar 2012, 14:16:01 »
Informuję, że na Moście Północnym stoi radiowóz i "zdejmuje z jezdni" prawidłowo, zgodnie z przepisami, jadących rowerzystów.

Pytać o podstawę prawną. Żądać jej podania. A jak nie to grzecznie podziękować za radę i jechać dalej.


Argumentem jest zdanie funkcjonariusza "Czy jadąc zgodnie z przepisami chce być  Pan potrącony przez samochód".

Grzecznie podziękować za opinię amatora teoretyka i jechać dalej. Ewentualnie poprosić o obstawę i zatrzymanie/spowolnienie aut :D


A jest tam znak jakiś "zakaz wjazdu pojazdom jednośladowym"? Nie ma? No to niech policja lepiej to dobrze uzasadni...?

Dokładnie. Jutro z rana z tej okazji do radia pojadę sobie przez Północny ;) Choć sądzę, że "akcja" zakończy się już dziś. Boją się po prostu wtopy, bo dziś full ludzi chodzi i jeździ rowerami po moście, także pod prąd. Do ludzi chyba średnio dotarło, że trasa już otwarta dla ruchu i dalej chcą tam na spacer (i legalnie wolno im iść jezdnią, gdy nie ma chodnika).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #103 dnia: 25 Mar 2012, 14:41:00 »
Informuję, że na Moście Północnym stoi radiowóz i "zdejmuje z jezdni" prawidłowo, zgodnie z przepisami, jadących rowerzystów.


Koniecznie napisz do stołecznej - jestem prawie pewien, że coś o tym napiszą na swojej stronie
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #104 dnia: 25 Mar 2012, 14:54:04 »
Dajcie znać, czy to SM czy Policja, bo chyba czas skorzystać z legitymacji Prasowej i zmusić jakiegoś rzecznika do tłumaczenia się ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)