Autor Wątek: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.  (Przeczytany 17107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarny_pedal_z_sld

  • Gość
Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« dnia: 22 Gru 2009, 08:47:39 »
 Witam,

 Szybkie pytanie: do kogo mozna zadzwonic/napisac i poprosic (wzglednie zazadac) o odsniezenia DDR na Marszałkowskiej? Czy sa jakies organy dzielnicowe, czy jedna sluzba dla calego miasta?

 Przez ostatnie kilka dni nikt tej sciezki nawet nie tknal - co bylo tym bardziej frustrujace, ze chodniki zostaly ladnie odsniezone i posolone. Problem pewnie w ciagu najblizszych kilku godzin rozwiaze sie sam, jako ze zbliza sie odwilz, ale chcialbym wiedziec do kogo uderzac w przyszlosci.
« Ostatnia zmiana: 22 Gru 2009, 15:51:05 wysłana przez czarny_pedal_z_sld »

mplonski

  • Gość
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Gru 2009, 11:04:07 »
1) to jest jakaś ścieżka przy Marszałkowskiej? ten czerwony chodnik o ile dobrze mi wiadomo nie jest DDR
2) trzeba uderzać do ZOMu, ale to nic nie da, bo nie mają w statucie odśnieżania dróg dla rowerów ;-)

czarny_pedal_z_sld

  • Gość
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Gru 2009, 11:38:36 »
1) to jest jakaś ścieżka przy Marszałkowskiej? ten czerwony chodnik o ile dobrze mi wiadomo nie jest DDR
2) trzeba uderzać do ZOMu, ale to nic nie da, bo nie mają w statucie odśnieżania dróg dla rowerów ;-)

 1. Faktycznie, mam braki w wyksztalceniu - to nie jest DDR, tylko droga (ścieżka) rowerowa.

 2. Przy kolejnym sniegu sprobuje do nich zadzwonic - nawet maja jakas infolinie, czystość sie nazywa.
 

mplonski

  • Gość
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Gru 2009, 14:18:17 »
DDR = droga dla rowerów / rowerowa = potocznie ścieżka dla rowerów / rowerowa

mógłbyś wskazać na którym odcinku jest ta ścieżka? o ile dobrze pamiętam nie było tam żadnego oznakowania, może już jest, ale w to wątpię...

Drex

  • Gość
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Gru 2009, 14:36:09 »
Ścieżka rowerowa jest o ile dobrze pamiętam od ulicy Nowogrodzkiej lub Żurawiej w kierunku Placu Konstytucji, na którym się kończy. Dokładniej nie powiem, bo nie jeżdżę tamtędy zbyt często.

czarny_pedal_z_sld

  • Gość
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Gru 2009, 15:50:51 »
Ścieżka rowerowa jest o ile dobrze pamiętam od ulicy Nowogrodzkiej lub Żurawiej w kierunku Placu Konstytucji, na którym się kończy. Dokładniej nie powiem, bo nie jeżdżę tamtędy zbyt często.

 Tak, dokladnie na tym odcinku.
 Dzisiaj bede tamtedy wracal z pracy, sprawdze dokladnie gdzie umieszczone sa znaki.

juri

  • Gość
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Gru 2009, 17:09:59 »
o ile pamiętam jest tam oznakowanie poziome, pionowego nie pamiętam (co nie znaczy, że go tam nie ma)

Offline czubek92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Gru 2009, 17:40:52 »
ścieżka jest od nowogrodzkiej do placu konstytucji, oznakowanie jest pionowe i poziome 

mplonski

  • Gość
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Gru 2009, 17:46:34 »
aaa, już pamiętam, pomyliło mi się z tym czerwonym chodnikiem przy parkingu PeKiNowym, wybacz

czarny_pedal_z_sld

  • Gość
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Gru 2009, 18:45:02 »
 Tak, wlasnie sprawdzilem na wlasnej skorze. Sciezka prowadzi od Nowogrodzkiej do Pl. Konstytucji, a oznakowanie jest pionowe i poziomie. Znaki powtarzaja sie przy kazdym skrzyzowaniu (Zurawia, Wspolna, Hoza, Wilcza), dodatkowo na skrzyzowaniach sa tez dedykowane swiatla z rowerami.

 IMO to podpada pod DDR na pelnym legalu. ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Gru 2009, 19:04:26 »
Jak dla mnie to walka o odśnieżanie DDR w ogóle jest jak... walka z wiatrakami. Dziś jechałem ulicą Górczewską- na odcinku od Tesco do Powstańców Śląskich nie było odśnieżone- dalej nie dotarłem. Z tego odcinka w dwóch kilkudziesięciometrowych odcinkach odśnieżyli- jeden przy Tesco między murkiem a przystankiem (żeby ludzie mieli gdzie chodzić (ROTFL!)) a drugi przy samym skrzyżowaniu z Powstańców- też "za" przystankiem i na dojściu do przejścia dla pieszych. Wydaje mi się że w tym samym celu co przy Tesco.

Czy może ktoś wie o sposobie w jaki można egzekwować odśnieżanie? W przypadku chodników można zgłosić SM i mogą ukarać zarządcę chodnika mandatem (o ile się nie mylę to do 500 PLN), czy taka możliwość jest też w przypadku DDR? Spotkal się ktoś z tym już?

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Gru 2009, 20:23:35 »
Drex masz szczęście ze nie jechałeś ul.Górczewska przy wola park... Tam jest na srodku scieżki ok.40 cm usyp jak ktoś ( jakiś pacan) odśnieżał chodnik ludziom.... :( Jest on dokładnie jak sie zjedzie z mostu z bemowa to na samym początku za wyjazdem z parkingu. To co sie dziej ze ścieżkami u nas w zime to szok!

To właśnie ta scieżka... :(

edit: złączone posty - m.p/sokół
« Ostatnia zmiana: 22 Gru 2009, 23:29:07 wysłana przez raku_15 »

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Gru 2009, 20:37:17 »
Najwyrazniej sie nudzilo komus mozliwe ze słuzba miejskim.

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Gru 2009, 20:40:36 »
Jeżeli bym zobaczył takiego kogoś jak to robi to są 2 opcje... :) 1. Zwrucił mu ładnie uwage, a jak ładnie nie poskutkuje to nieładnie.
2. Normalnie bym chyba połamał mu to czym tak zrobił... ale to jak by rozmowa nei poskutkowała.
A mam pryz okazji pytanie do kogoś bardziej doświadczonego... czy jeżeli bym zadzwonił na 112 i bym poprosił o połączenie z jakimiś Służbami Oczyszczania chodników to by coś dało, jak bym skarge do nich złożył?

juri

  • Gość
Odp: Odsnieżanie DDR na Marszałkowskiej.
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Gru 2009, 21:33:26 »
o nieodśnieżeniu dróg rowerowych nie ma co pisać - za to jak zobaczycie jakąś odśnieżoną... O, to byłby temat!