Autor Wątek: Pieszy na drodze rowerowej  (Przeczytany 83909 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Gru 2012, 22:37:47 »
Ostatecznie można strzelać do pieszych, ale to chyba nie o to chodzi.

@uasic

A niby dlaczego    :)    ??
Wystrzelajmy wszystkich pieszych Tych bezkarnie pałętajacych się na ścieżkach rowerowych    ;)   .

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Gru 2012, 22:45:34 »
Na mojej liście do odstrzelenia są jeszcze nieoświetleni rowerzyści i ludzie robiący błędy ortograficzne, nawet wysoki przyrost naturalny nie zrównoważyłby tego:)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Gru 2012, 22:46:40 »
i rowerzyści jadący szybkim slalomem pomiędzy pieszymi na chodniku => też odstrzelić, albo na początek ostrzegawczy strzał w brzuch.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Gru 2012, 23:02:54 »
i rowerzyści jadący szybkim slalomem pomiędzy pieszymi na chodniku => też odstrzelić, albo na początek ostrzegawczy strzał w brzuch.

@Franc

Czyżbyś naprawdę Tak myślał ??

A po ''ostrzegawczym strzale w brzuch'' trzeba było by ich jeszcze dobić, aby zbyt długo się nie męczyli    ;)   .

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Gru 2012, 23:29:40 »
Żartuję sobie oczywiście, ale taki slalomujący pomiędzy pieszymi w pełnym pędzie rowerzysta to jednak nas w złym świetle stawia: My (piesi) Wam (rowerzystom) wchodzimy na ścieżki bo wy zaczęliście jeździć pierwsi po chodnikach.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Gru 2012, 07:27:05 »
Akurat w tamtym miejscu (na Kondratowicza) bardziej miałabym pretensje do projektantów niż do ludzi. Oni tam stoją ZAWSZE, zawsze ktoś sprzedaje papierosy z ręki albo sznurówki. Tę część skrzyżowania trzeba przebudować jakoś albo wyprowadzić ruch na jezdnię i dopiero za przystankiem obniżyć krawężnik, żeby się dało wjechać na DDR.

Wystarczy odsunąć DDR by nie była skrajnie z boku, czyli tam gdzie się ustawiają straganiarze. Nikt się nie ustawia ze straganem na środku.

Można też wysłupkować wjazd w to miejsce - zwykle pomaga, bo nikomu się nie chce tych 100kg nosić daleko od auta.

Co do wjazdu z jezdni - w niektórych relacjach byłby on bez sensu. Jedziesz po DDR na Rembielińskiej i co? Zjeżdżasz na jezdnię by stanąć na światłach, po czym ominąć handlarzy i 50m dalej znowu wjechać na DDR?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

GFM

  • Gość
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #51 dnia: 06 Gru 2012, 09:40:00 »
@Raffi:
Pozwól, że się z Tobą nie zgodzę.
Wystarczy wysłać SM, żeby kilku straganiarzom wystawili mandaty.
Ale nie za nielegalny handel odręczny z czym miewają kłopoty.
Powinni ukarać za stanie na DdR.
Zaraz będzie luźniej. Zaczną szukać miejsc do handlu z dala
od ścieżki. Bo na razie to do nich nie dotarło, że to jednak
nie jest chodnik na którym "wszystko wolno".

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #52 dnia: 06 Gru 2012, 10:48:54 »
@Raffi:
Pozwól, że się z Tobą nie zgodzę.
Wystarczy wysłać SM, żeby kilku straganiarzom wystawili mandaty.

Nie zgadzaj się. Kiedyś dzwoniłem na SM średnio 2-3 razy w tygodniu, gdy tamtędy jeździłem. Nie zauważyłem, by specjalnie pomogło, ale skoro wiesz lepiej :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Gru 2012, 13:48:34 »
Franc - rower na którym nie mogę szpanować wzrostem to nie jest prawdziwy rower dla mnie ;)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Gru 2012, 15:33:35 »
Savil: ale wtedy będziesz szpanować jego długością :)
Wyobraź sobie siebie na LWB (jamnik, taki, jak ma Dżimi): ze 2.7m rozstawu osi to minimum, ponad 3.3m długości roweru. To nie byłby szpan?
« Ostatnia zmiana: 08 Gru 2012, 16:48:38 wysłana przez Franc »
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Gru 2012, 18:13:41 »
istna limuzyna :D bym pomyślał o wyposażeniu w dwa fotele ;]
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Gru 2012, 20:37:23 »
My (piesi) Wam (rowerzystom) wchodzimy na ścieżki bo wy zaczęliście jeździć pierwsi po chodnikach.

@Franc

Zdecydowanie się z tym nie zgadzam co napisałeś.
Uważam że znacznie uprościłeś problem, tym swoim postem problem.
Czyli że jesteś zwolennikiem teorii - ''Jak kuba Bogu tak Bóg kubie''  ::)

No To jeszcze raz.
Nie szaleję na chodnikach, dlatego że bezmyślni piesi dosłownie okupują Nasze ścieżki rowerowe.
Jeżeli już jadę chodniem, to uawżam na pieszych, bo nie chciał bym nigdy na żadnego z nich wpaść - wiem że tu jestem gościem. Uważam że tak maja i moi koledzy rowerzyści.
Niestety piesi ponad wszelką miarę rozpanoszyli na ściezkach rowerowych. I są na tyle ''zbetoniali'', że nie trafiają do nich żadne argumenty.
Nie pozostaje nic tylko jeździć z gwizdkiem, i używać go w każdej sytuacji, gdy na drodze przejazdu - na ścieżce rowerowej spotkamy kolejnego wszechwiedzącego oszołoma - pieszego    ::)    .


Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Gru 2012, 21:12:47 »
Libr: nie da się 2 fotele na 3.3m długości roweru dla Savil, chyba, że ten drugi będzie dzieciowy, nad tylnym kołem. Żeby wyszedł normalny tandem dla Savil, to rower musiałby mieć ze 4.5m długości. 8)


Filotron: oczywiście, że upraszczam, ale sam wiesz - my nie jeździmy po chodnikach, a jak z jakiegoś dziwnego powodu musimy, to zachowujemy się jak goście i jedziemy powolutku i po dużym łuku omijamy pieszych, ale jest wielu rowerzystów, którzy slalomują pomiędzy pieszymi. Prawdopodobnie to ci, którzy na WMK zamiast jechać jezdnią ze wszystkimi jadą na jednym kole po chodniku, albo w ogóle nie uczestniczą w WMK. Niestety w Polsce zawsze wszyscy, wszystko uogólniają nawet po zobaczeniu jednostkowego wybryku. Kierowca zobaczy jednego Batmana to choćby potem widział setki rowerzystów z oświetleniem, tak jasnym, ze oczy wypala, to powie, że rowerzyście to świnie, chamy, jeżdżą  bez świateł i niemożliwa jest pokojowa koegzystencja. Zobaczy jednego zeskakującego jak idiota bez patrzenia z chodnika na jezdnie i znów te same wnioski, itd. Pieszy zobaczy jednego slalomującego głąba, to nawet jeśli potem zobaczy kilkuset rozsądnych rowerzystów jadących wolniutko to wyolbrzymi sobie ich prędkość, zmniejszy odległość i powie, że skoro oni wszyscy szaleją po chodniku to on będzie chodził po DDR. Jakiś normalny rowerzysta zobaczy tego pieszego na ścieżce to w odwecie, pojedzie po chodniku i tak się napędza spirala. Taki lajf. Trzeba imho zacząć od siebie, starać się jak najbardziej przestrzegać przepisów, zwracać uwagę innym, edukować i może nasze wnuki będą miały lepiej (jak wyjadą do Anglii).
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Gru 2012, 23:01:53 »
Franc myślałem bardziej o poziomie trójkołowym, niż tamdemie.
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Gru 2012, 23:06:56 »
Pieszy zobaczy jednego slalomującego głąba, to nawet jeśli potem zobaczy kilkuset rozsądnych rowerzystów jadących wolniutko to wyolbrzymi sobie ich prędkość, zmniejszy odległość i powie, że skoro oni wszyscy szaleją po chodniku to on będzie chodził po DDR. Jakiś normalny rowerzysta zobaczy tego pieszego na ścieżce to w odwecie, pojedzie po chodniku i tak się napędza spirala.

No i ta ''spirala'' to jest właśnie chore podejście i to z obu stron.
Niestety, tak właśnie jest - ona sama się''napędza''.
Oby tylko jak najmniej rowerzystów w taki sposób myślało aby tak właśnie odpłacać pieszym za ich bezmyślność.