Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014  (Przeczytany 20435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« dnia: 15 Mar 2014, 00:02:01 »
28 marca 2014 -- Przewidywana trasa przejazdu :


Plac Zamkowy, Senatorska, pl. Bankowy, al. "Solidarności", most Śląsko-Dąbrowski, al. "Solidarności", Jagiellońska, Zamoyskiego, Targowa, Zamoyskiego, Grochowska, Terespolska, Stanisławowska, Dwernickiego, Szaserów, Chłopickiego, pl. Szembeka, Zamieniecka, Fieldorfa, Bora-Komorowskiego, Egipska, Saska, Zwycięzców, Francuska, rondo Waszyngtona, most i al. Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy
Dystans ok: 19,8


Mapka interaktywna: LINK

Zapraszamy również wszystkich którzy chcą się włączyć w organizację masy (lub przedstawić swoje nowe ciekawsze pomysły dotyczące organizacji, zabezpieczenia, samego przejazdu) na spotkanie przedmasowe które odbędzie się w czwartek 20 marca o godzinie 18:00.
Miejsce: Stowarzyszenie Zielone Mazowsze, ul. Nowogrodzka 46 lok 6.

Zobacz także:
http://www.masa.waw.pl/ - Info na stronie WMK


--


Proszę o składanie propozycji trasy na kwiecień 2014 oraz maj 2014. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl.
Proszę o zabranie sprawnego oświetlenia do roweru z uwagi na późną godzinę zakończenia przejazdu oraz ciepłego ubrania

« Ostatnia zmiana: 17 Mar 2014, 11:37:14 wysłana przez DeXteR »

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Mar 2014, 13:55:22 »
grochów - saska kępa - FANTASTICO
(abdej nie narzekaj ;)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Mar 2014, 14:01:04 »
oczywiście, że fantastico!
drugi raz będę z Masą przejeżdżać przed własnym domem i własnym wyjazdem z podwórka  ;D

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Mar 2014, 18:08:40 »
A ja co najmniej 3 raz.
Pomimo, że raz nas wyprostowali Grochowską.
Spróbuję znajomych na chociaż połowę trasy
zwerbować.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Mar 2014, 08:39:10 »
ja tez się cieszę lubię tę cześć warszawy i nie tylko dlatego że tam mieszkam,
bo praskiej stronie warszawy znacznie lepiej się jeździ rowerami :)

Offline rowerzysta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Mar 2014, 20:25:09 »
Dzisiaj odbyłem trzydziestokilometrową trasę próbną moją nową zabawką i poza koniecznością lekkiej poprawy ustawień tylniej przerzutki wszystko gra i piszczy, tak więc  na marcowej Masie odbędzie się jego oficjalny debiut.  :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Mar 2014, 22:41:02 »
Dzisiaj odbyłem trzydziestokilometrową trasę próbną moją nową zabawką i poza koniecznością lekkiej poprawy ustawień tylniej przerzutki wszystko gra i piszczy

Jak piszczy to nasmaruj ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Mar 2014, 09:57:46 »


Jak piszczy to nasmaruj ;-)
[/quote]                                                                                                                                                                                          Hamulce też :-\

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Mar 2014, 14:25:08 »
uwadze Zabezpieczenia polecam punkt trasy, na Zamoyskiego, przed samym tynelem pod pociągami, przy światłach dla pieszych przy nieistniejącej jeszcze przebudowywanej Sokolej. Przed samymi swiatłami zwężono jezdnię do jednego bardzo waskiego pasa, z prawej strony jest niestabilne, chwilowe ogrodzenie. Z prawej strony są słupy tymczasowych świateł. Czyli jedziemy szeroko, półtora pasa, potem nawet dwa, nastepnie przewężenie na odcinku max 20 metrów i znowu wyjazd na szerokie 3 pasy.
To miejsce zadziała jak lejek.

Offline rowerzysta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Mar 2014, 14:02:02 »
                                                                                                                                                                                   Hamulce też :-\

Hamulce jako pierwsze! W samochodzie, żeby zapobiec blokowaniu się kół podczas hamowania, potrzeba kupy elektroniki, a w rowerze, żeby uzyskać ten sam efekt, wystarczy przejechać kostką masła po obręczach.  :D


Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Mar 2014, 17:08:31 »
Ile was bylo na marcowej masie?
« Ostatnia zmiana: 28 Mar 2014, 21:46:06 wysłana przez Adbej21 »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Mar 2014, 11:40:01 »
Niestety "chytry dwa razy traci" nie posmarowałem i na Al. Solidarności w okolicy Bielańska jakiś "rozgarnięty" rowerzysta który nie wiedział co to "lewa wolna" zajechał mi drogę przez to zmusił mnie do ostrego hamowania , a że hamulce nówki i jeszcze nie dotarte więc "dachowałem" .Dzięki koleżance która zdjęła mi rower z głowy pozbierałem gnaty i dalej do roboty. Tak więc proszę wszystkich na przyszłość aby wzięli sobie do serca apele o zostawianie choć z 60 ~80 cm dla zabezpieczenia .Naprawdę ta droga nam jest bardzo potrzebna -nie dla lansu tylko dobrej wydajnej roboty. Na ostatniej masie mało nas było i gdyby nie kilku ochotników do pomocy -częściej byśmy stali. Dziękuję im  za pomoc i jak mogą niech w przedostatni czwartek zawitają na ul. Nowogrodzką aby mogli dołączyć do nas. Natomiast nie dziękuję tym co to robili sobie za punkt honoru wyścigi z nami i udowadniali nam ,że jesteśmy "cieniasy" bo pomimo lewa wolna w pełni nie wykorzystujemy możliwości  rowerów-(tylko niech wezmą pod uwagę że ja co miesiąc tak jeżdżę i czasami "dachuję"-więc muszę sobie czasami zostawić odrobinę bezpieczeństwa). Teksty rzucane pod moim adresem żebym "nie wymachiwał białymi rękawiczkami- bo się zapalą " raczej uważam za niestosowny żart- nie robię tego DLA PRZYJEMNOŚCI.Natomiast gratuluję człowiekowi który na ul. szaserów w okolicy Wiatraczna zajechał drogę autobusowi (przeciwległy pas) tylko po to aby uwiecznić dla potomnych chwilę swojej mocy przed autobusem (że mam wpływ na ruch tak dużego pojazdu) . Owszem postura tegoż człowieka była imponująca , ale śmiem twierdzić że na co dzień porusza się po chodniczkach a wczoraj była to tylko" chwila uniesienia".Niestety aby być postrzegani przez resztę społeczeństwa za kulturalnych rowerzystów musimy jeszcze wiele popracować . Przepraszam jeżeli komuś uraziłem dumę ,ale niestety czasami prawda boli.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Mar 2014, 19:43:22 »
Z przyczyn technicznych tym razem nie pojechałem, ale takie wtrącenie odnośnie lewej: ktoś ma jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić? Nie mówię o samych blokujących lewą, bo tych z czasem się wychowa, jeśli tylko będą odpowiednio często jeździć, a niektórym zdarza się to zwyczajnie przypadkowo. Mówię o takich &$#@cenzura%*!@, którzy na zwróconą uwagę potrafią odszczeknąć w sposób taki, że powinni cieszyć się, że w Polsce jest policja i ich chroni, bo kolejną uwagę chętnie zwróciłbym pompką przez pusty łeb.

Offline Fristajler

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Mar 2014, 21:49:36 »
ilu uczestników było?

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Mar 2014, 22:06:14 »
1007