Autor Wątek: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego  (Przeczytany 19706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« dnia: 01 Maj 2015, 12:04:22 »
Ciekawi mnie co sądzicie na ten temat ;)

http://mrvintage.pl/2015/04/szaro-zolty-rowerzysta.html

Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj 2015, 12:41:37 »
Nauczyłam się nowego słowa. Chinosy, chinosy.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj 2015, 13:27:15 »
Ale co mamy sadzic, pasuje do roweru, wyglada dobrze... nie napisal ze tak maja wygladac wszyscy rowerzysci, tylko ze to jest jego stylizacja na wyjscie na rower...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj 2015, 14:29:24 »
A pasuje? Na sesji zdjęciowej może i owszem, ale w praktyce? Nie sądzę. No chyba że ktoś chce się pokazać, a nie pojeździć.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2015, 14:45:37 »
wystylizowanych rowerzystów widuję codziennie, Saska Kępa, Plażowa, Poniatówka, normalny widok

może dla tych, co jeżdżą ubrani w lajkry i/lub robią dziesiątki kilosów dziennie, zjawisko rowerzysty wystylizowanego jest śmieszne* żałosne* idiotyczne* (*wybrane podkreślić), ale dlaczego nie???
to że ktoś się chce pokazać wcale nie znaczy, że nie chce pojeździć!
taka osoba nie traktuje jazdy na rowerze jako celu samego w sobie, tylko jako środek transportu lub rekreacji, środek ułatwiający nawiązywanie znajomości czy wreszcie szpanu



tak na marginesie, przez tydzień w Kopenhadze widziałam 2 kolarzy na szosach, w lajkrach, oraz dwa górale, na jednym skakał z krawężnika na jezdnię i z jezdni na krawężnik młody chłopak w dziwnych szortach, a drugi stał na podwórku razem ze stadem rowerów innych, miał flaka z tyłu
poza tymi trzema osobami, ubranymi niejako rowerowo - cała reszta Duńczyków albo była ubrana po cywilnemu albo właśnie wystylizowana
a trudno zarzucić Duńczykom, że "nie chcą pojeździć"  :P

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2015, 14:50:26 »
Mnie zauroczył dzwonek :)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2015, 17:53:08 »
Czepiacie się. Ten artykuł to bardzo dobry sygnał! Świadczy o tym, że na rowery wsiada coraz więcej normalnych osób, a nie tylko lajkrowcy, kurierzy, sportowcy i inni zapaleńcy. Pedałuą ludzie, którzy na codzień przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu i do tej pory być może jeździli głównie samochodem. Im większy przekrój społeczeństwa jest na siodełku, tym lepiej. A jeszcze lepiej dla wszystkich, gdy osoby te mają głos - np. prowadząc bloga.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2015, 23:53:03 »
Ja się nie czepiam! Nawet jeśli zachichotałam na modowość (pewnie z frustracji, że się nie znam.) Mi się podoba, że jest tyle rowerowych opcji. Od Pashley'ów z siodełkami Brooksa, przez Herkulesy z bezimiennymi, górale, BMX-y, poziomy, szosy, cruisery, holendry, crossy, najróżniejsze różności po trójkołowce i monocykle!

Gdyby pan modowy wybrał się w tym rynsztunku w teren, chichotałabym bardziej. A tak? Taki pan, taki styl, taki rower. Zdaje się, że fajnie, jak każdy może jeździć po mieście? Nie tylko hardkorowiec i lajkrzysta, ale też mała Zosia, chromy Zenek i elegancik w kancik!

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Maj 2015, 06:19:15 »
Zdziwienie?- w Polsce polega na tym że u nas zawsze jest przerost formy nad treścią - jak moda na kolarza to wszyscy lecą po markowe ciuchy i okulary za majątek przekraczający zarobki na umowach śmieciowych ( a co tam postaw i zastaw się ) aby tylko wyglądać . Jak za moich czasów modne były kurtki "szwedki" to nawet córka sprzątaczki musiała mieć od razu z bazaru kosztem wyrzeczeń całej rodziny.  Jak modne narty to każdy stylizuje się na Małysza i co z tego że nie potrafi - grunt że kupił najdroższy sprzęt i paraduje po Krupówkach .

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Maj 2015, 10:40:50 »
Jerzy... bawisz mnie, dlaczego uwazasz ze kupienie czegos co 'przekracza zarobki na umowie smieciowej' to dla innych 'zastaw sie a postaw sie'... niektorzy w tym kraju zarabiaja pieniadze i nie zabraniaj im wydawac ich tak jak tego chca... to ze niektorzy maja siodelko albo sztyce albo okulary rowerowe kosztujace wiecej niz innym wydaje sie ze rower tyle nie kosztuje, to nie znaczy ze brali na to kredyty...

Twoj ciagly pesymizm i krytyka kazdego kto nie zapie**$#la zardzewialym rowerem w ciuchach roboczych zaczyna mnie rozwalac...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Maj 2015, 12:21:08 »
Ja bym się tak w życiu nie ubrał na rower, ale ja się nigdy tak ( =sweterek w serek!! ) nie ubieram.

A na wsiach / małych miasteczkach, gdzie rower nigdy nie przestał być normalnym środkiem transportu, widok pana w spodniach w kancik i krawaciku, z nogawką zapiętą drewnianą klamerką, pedałującego swoje 2.5 km na niedzielną Mszę (lub bez krawacika, za to po zakupy), jest absolutnie naturalny.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Maj 2015, 14:33:30 »
W miastach o nieco wyższej kulturze rowerowej niż nasze widok Pani w garsonce/żakiecie/spódnicy/płaszczyku czy Pana w garniturze/swetrze/marynarce i 'spodniach w kancik' też nie jest niczym dziwnym... i nikt z tego stylowy czy dyskusji nie robi :P

http://goo.gl/L0SBQw
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Maj 2015, 14:41:58 »
Dziwi mnie za to fakt, ze nikt z was nie zwrócił uwagi, ze fotka jest ordynarnie pozowana (ale czego by innego spodziewać się po blogo-modo-sferze ) - ten rower nie nadaje się do jazdy ;)

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Maj 2015, 14:46:26 »
W tekście jest wyraźnie napisane, że koło poszło w trakcie jazdy na sesję... taką 'ordynarnie pozowaną' sesję, bo blogerzy zwykle robią sobie fotki na sesjach, a nie przypadkiem ktoś ich pstryka na ulicy jak jada po bułki...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Maj 2015, 14:59:29 »
A pasuje? Na sesji zdjęciowej może i owszem, ale w praktyce? Nie sądzę. No chyba że ktoś chce się pokazać, a nie pojeździć.

A niech se jeździ i się lansuje. W czym kłopot? Każdemu co lubi! Może facet jeździ 3km i nie musi się przebierać, ani jeździć na super szybkiej kolarce. Poza tym zawsze lepiej, że się facet lansuje na rowerze niż korkując miasto swoim TDI w hajlajnie ;) Oby więcej takich!

A samo ubranie - połowa Holendrów i Duńczyków jeździ podobnie ubrana (bo druga połowa to Kobiety), więc nie widzę problemu. Nie każdy ma 40km do roboty by się w obcisłe przebierać, a akurat ten rower, na którym jedzie daje jechać i w klapeczkach (pedały platformy), i w spodniach wyjściowych (nie wkręcą się w łańcuch), a nawet w spódnicy (osłona tylnego koła).

Mnie nie każe w tym jeździć, a nawet gdyby kazał, potraktowałbym go identycznie jak Pana z Pogotowia Drogowego ZDM co dziś coś do mnie krzyczał na Jagiellońskiej - zignorował i robił swoje :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Maj 2015, 16:06:18 »
Rok temu szukałem pracy. Na 3 rozmowy pojechałem rowerem w gajerku. Nawet dostałem 2 propozyjce pracy.
Nie rozumiem jaki widzicie probelm w tym jak się ktoś ubiera na rower.

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Maj 2015, 16:23:08 »
W tekście jest wyraźnie napisane, że koło poszło w trakcie jazdy na sesję... taką 'ordynarnie pozowaną' sesję, bo blogerzy zwykle robią sobie fotki na sesjach, a nie przypadkiem ktoś ich pstryka na ulicy jak jada po bułki...

A to zwracam honor, nie zauważyłem że tam jeszcze tekst jest. Mea culpa.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Maj 2015, 21:50:13 »
Ciekawi mnie co sądzicie na ten temat ;)

Koniec mody na drwali.
:]

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Maj 2015, 00:40:54 »
MarioG - wyrazy współczucia.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Maj 2015, 00:50:35 »
Ja też nie widzę problemu w takim ubraniu, sama codziennie dojeżdżam na uczelnię rowerem, ubrana w najzwyklejsze cywilne ciuchy - jeansy, spódnice, sukienki, baleriny, obcasy (...) i zapewniam, że "da się". ;)
Wiadomo, że sportowe ubranie na dłuższe dystanse jest wygodniejsze (cóż, chyba każdy się poci) ale nie można z góry zakładać, że jak ktoś jeździ normalnie ubrany to od razu jest jakimś "fejkiem". ;)
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Maj 2015, 04:28:24 »
Najpierw myślałem, że chodzi o sam fakt specjalnego strojenia się na rower i stąd poprzednia odpowiedź. Ale jeśli chodzi o samo używanie codziennych ciuchów, to już kompletnie nie rozumiem zdziwienia.

Jedyny powód, dla którego sam mam oddzielny strój na rower jest taki, że mocno poci mi się tyłek i na dłuższych dystansach także plecy. Kiepsko z tym wyglądam i trzeba często prać. Ale ten oddzielny strój to zwykły, codzienny t-shirt i krótkie spodenki. W ten sposób jeżdżę niezależnie od dystansu: identycznie jestem ubrany na 13km i na 130km.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Maj 2015, 17:16:00 »
Blogerzy modowi dobierają sobie stroje do wszystkiego, więc czemu nie roweru, prosta sprawa.



Natomiast nadal mam wrażenie, że trzeba być troszkę upośledzonym na jakimś poziomie, żeby serio interesować się modą.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Maj 2015, 21:26:14 »
Natomiast nadal mam wrażenie, że trzeba być troszkę upośledzonym na jakimś poziomie, żeby serio interesować się modą.

Mnie moda w zakresie ubioru akurat specjalnie nie interesuje, ale uważam, że to dziedzina życia, ekspresji i twórczości jak każda. Rower wyzuł mnie z resztek bawełny ;) , bo albo się spocę, albo deszczyk zrobi swoją krecią robotę, więc siłą rzeczy przybrałem wygląd turystyczno-sportowy, ale gdybym miał okazję nosić ciekawsze rzeczy, to bym to robił. A mody dotyczą wszystkiego, nie tylko ciuchów, ale nie dlatego jeżdżę rowerem, żeby się odcinać od mainstreamu i unikać mód - mam rower zbliżony do miejskiego, bo potrzebuję, ale nie stukam się w głowę, że coraz więcej rowerzystów idzie za tą modą.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Maj 2015, 06:13:10 »
@em c - na ślub lub wesele idziesz w dresie, bo się nie interesujesz tym jakie istnieją w tym temacie zasady? ;)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Maj 2015, 09:27:54 »
Chodziło mi o "serio interesowanie się" tzn. np. posiadanie bloga o modzie.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Maj 2015, 09:29:53 »
No wiesz, KTOŚ musi o tym pisać, kiedyś pisało się książki, a teraz blogi. Równie dobrze (tzn.: niedobrze) byłoby się naśmiewać, że ktoś pisze o naprawach rowerów.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline DorianGrey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi multa, loquere pauca.
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Maj 2015, 19:34:36 »
Bardzo ładny sweterek  :D Jednak ubranie na rower powinno dawać duży komfort jazdy. Nieważne ile kosztuje. Jadąc kilkadziesiąt kilometrów, a nawet i kilka kilometrów, powinno odczuwać się przyjemność z jazdy, a nie cierpieć z powodu np przeszywającego wiatru przez spocone ciało lub jazda w mokrych dżinsach po deszczu. No, ale co kto lubi, żyjemy w wolnym kraju.

Offline rowerzysta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Maj 2015, 15:32:19 »
Nie rozumiem zupełnie tej dyskusji.
Największą przewagę roweru nad innymi sposobami przemieszczania się widać na małych dystansach, szczególnie w mieście, no i odpadają dwa najczęstsze preteksty przeciwko używaniu roweru jako środka transportu tzn. "spocę się" i "nie mam kondycji". Nic dziwnego więc, że osoby, które nie przełamią się do jazdy rowerem do pracy nie mają oporów przeciwko wsiadaniu na niego, żeby podjechać na pocztę, do sklepu, czy apteki.
Sam, mając do przejechania taki kawałek, wsiadam na rower "jak stoję", czyli np. w zimowej kurtce, bo dla tych 5 minut jazdy nie chce mi się przebierać, więc nie widzę nic dziwnego w tym, że ktoś może jeździć w koszuli i sweterku. A na dłuższy dystans i tak bardziej przeszkadzałby mi skórzany pasek i brak skarpetek, niż ta koszula.

Offline kasia40

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
    • Vip Service
Odp: Ubranie rowerzysty wg blogera modowego
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Cze 2015, 22:07:11 »
Witam. Bardzo gustowny sweterek :) A tak poważnie to myślę że na przejażdżkę rodzinną się nadaje, ale dla osób które traktują rower jako poważny sport to nie jest odpowiedni strój. Pozdrawiam