Autor Wątek: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony  (Przeczytany 15680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Cytuj
Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony - Policjanci chcieli mi dać mandat za jazdę na rolkach po ścieżce rowerowej - denerwuje się pani Małgorzata. Policja: - Bo to wykroczenie, rolkarz jest traktowany jak pieszy

- To jakiś absurd! - denerwuje się pani Małgorzata z Przymorza. - Kilka dni temu jak zwykle jechałam rowerową ścieżką nadmorską na rolkach, aż tu nagle zatrzymuje mnie dwóch policjantów i grozi mandatem. Bo podobno droga ta jest tylko dla rowerów, rolkarzom wstęp wzbroniony. A przecież tyle osób tu jeździ na rolkach i nigdzie nie jest napisane, że nie mogą! Na szczęście nie musiałam płacić kary, skończyło się na pouczeniu, ale całą sytuację uważam za idiotyczną. Gdzie mam jeździć? Po brukowanym chodniku, jak mówili policjanci?
[...]
A co na to PoRD? I sami rolkarze?


Drex

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Cze 2011, 13:17:35 »
Powinni dać mandat. DDR to nie chodnik. Tak samo jak rowerzystom jadącym po chodniku.

storm

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Cze 2011, 13:55:36 »
A jaka jest szkodliwość tego czynu DREX? Wiesz ilu rolkarzy minąłem jadąc z GDA do Sopotu? I osobiście poza zajmowaniem przez nich ponad 1/2 pasa czasami, jak za mocno machali nogami - nie mam nic przeciwko, bo też potrafią jechać szybko i drogi specjalnie nie utrudniają.


Drex

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Cze 2011, 14:15:43 »
Taka, że jedzie to z MP3 w uszach, zygzakuje całą szerokością i wlecze się- oni jeżdżą WOLNO. Ani za takim jechać ani wyprzedzić. A jak się dwoje zakochanych zabierze za jazdę tyralierą, to mam ochotę przesiąść się na walec.

A jeśli twierdzisz, że rolkowcy jeżdżą sobie 30+ km/h, to ciekaw jestem gdzie? Bo nie po DDR. Poza tym- są pieszymi.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Cze 2011, 14:26:25 »
Co do tego, czy rolkarz jest pieszym, czy nie, to jest luka w prawie, nigdzie nie jest on zdefiniowany jako pieszy czy nie pieszy. Sama jeżdżę na rolkach, zdarza się także po ścieżkach rowerowych - jeśli ścieżka rowerowa biegnie wzdłuż chodnika z pokiereszowanych płyt pamiętających wczesnego Gierka i ruszających się jak klawisze, to wybór jest dla mnie oczywisty (najgorsze są te małe płyty). Nie spotkałam się z negatywnymi reakcjami rowerzystów, jak sama jadę rowerem, to do rolkarzy na ścieżce też nic nie mam.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Drex

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Cze 2011, 14:33:20 »
I między innymi przez takie osoby jak Ty- nie jeżdżę DDRami. Jest to zbyt uciążliwe i niebezpieczne. Szkoda mi się połamać przez zygzaka.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Cze 2011, 14:37:41 »
To co, wypinkalamy rolkarzy z masy? Też jeżdżą między rowerami (nie wszyscy przed rikszą).
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Drex

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Cze 2011, 14:42:33 »
To nie ode mnie zależy. Rolki to nie pojazd.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Cze 2011, 14:47:11 »
...tylko?

Masa to "przejazd pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni"... czyli w myśl tego rolkarze nie powinni brać w niej udziału?
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Cze 2011, 14:49:55 »
Dla mnie rolki to pojazd, jeżeli są na 5 kółkach zamiast 4 i napędzane przez kogoś, kto ma odpowiednią siłę - wtedy najodpowiedniejszym miejscem dla nich jest jezdnia, gdzie spokojnie wyciągną 50km/h za samochodem.
4-kołowe rolki to piesi -> na chodniki i ulice o ruchu maksymalnie uspokojonym.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Cze 2011, 14:52:08 »
To po uj Oni na masie?
Rano ich nie widzę zdarza Mi się minąć rolkarza w południe i jakoś problemów nie widzę w tym że poruszą się DDR. A co do ich zachowania to tak jak u kierowców i rowerzystów spotyka się różnych. Mnie osobiście cieszy każdy rolkarz w mieście. Co do liczenia kółek bez komentarza:)
« Ostatnia zmiana: 28 Cze 2011, 14:53:12 wysłana przez Libr »
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Cze 2011, 14:55:25 »
Mnie osobiście cieszy każdy rolkarz w mieście.
Mnie też, tak samo jak rowerzysta. A już jak widzę emerytów na rolkach (lub rowerach), to sama przyjemność popatrzeć, jak nam się ładnie społeczeństwo aktywizuje :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Cze 2011, 16:23:50 »
@DREX - jeżdżą. Z wiaterkiem na promenadzie między Sopotem a GDA potrafią zasuwać i 25 ;) A przecież jest to DDR.
Poza tym czym jest rower? Czy aby właśnie nie pojazdem napędzanym siłą ludzką? A czym są rolki?


Drex

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Cze 2011, 16:28:52 »
A czym są rolki?
Butami z kółkami. Niczym więcej.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Cze 2011, 18:59:12 »
A czym są rolki?
Butami z kółkami. Niczym więcej.


Dorzucę swoje 3 grosze:


Czym jest rower i jak wygląda
pojazdem napędzanym siłą mięśni, jedno lub dwa kółka na których siedzi/stoi/leży człowiek
Czym są rolki?
pojazdem napędzanym siłą mięśni,z 4 i więcej kółkami na których stoi człowiek


Ja bym powiedział że rolki są bardzo podobne do roweru, i choć sam nie jeżdżę na nich to jednak ich szanuję i toleruję ich na DDRach nawet jak jeżdżą wolniej ode mnie, Drex weź pod uwagę że jeżeli my nie tolerujemy rolkarzy na DDrach to jak mają tolerować rowerzystów na ulicach. Jeżeli Ty uważasz rolkarzy za zawalidrogów bo jeżdżą wolniej od Ciebie to dlaczego się dziwisz się że kierowcy aut myślą tak samo o Tobie? A może być ponad to? traktuj ich tak jak sam chcesz być przez kierowców traktowany...
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)