Autor Wątek: Ścieżki rowerowe....  (Przeczytany 28744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Kwi 2010, 11:10:11 »
Wielka wiara Twa jest Młody Pimpfie - ale nawet Moc Jedi nie wystarczy :(
Wiara jak d*pa. każdy ma swoją ;) a ironia z tego posta się lała tak że monitor Ci pewnie zalało, żeś jej nie zobaczył...

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Kwi 2010, 12:36:30 »
Cytat: pimpf
Wiara jak d*pa. każdy ma swoją ;) a ironia z tego posta się lała tak że monitor Ci pewnie zalało
To przez ten wczorajszy, nie za bardzo udany, dzień. Oby dzisiaj było już wsio OK :)
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Kwi 2010, 14:18:25 »
To przez ten wczorajszy, nie za bardzo udany, dzień. Oby dzisiaj było już wsio OK :)
pocieszające jedynie było to, że dętka się zmieniła, klosz on nowej lampy się skleił, router trochę działa...
a swoją drogą... czarna dziura w czarnym asfalcie do tego rzucająca cień jest mało widoczna... powinni je oznaczać jakoś... znak jakiś stawiać przy drodze, czy kogoś z chorągiewką...

mplonski

  • Gość
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Kwi 2010, 18:42:01 »
jak dla mnie to w miejscach gdzie jest tymczasowo kostka na ścieżkach powinno ustawiać się dodatkowe oznakowanie. albo znak "uwaga!" z tabliczką "kostka w nawierzchni ścieżki", progi zwalniające i ograniczenie do 5km/h, albo jakiś objazd chodnikiem. aż chyba zaraz skrobnę do ZDM'u pismo, żeby kontynuowali swoją manię stawiania wszędzie znaków i przy tej ścieżce też spełnili swoją powinność :P

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Kwi 2010, 22:38:29 »
Czy jest jakiś paragraf gdy jakieś służby korzystają ze ścieżki w sposób szczególny tzn. dostają się do kanału telekomunikacyjnego lub burzowego?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Kwi 2010, 03:18:30 »
Czy jest jakiś paragraf gdy jakieś służby korzystają ze ścieżki w sposób szczególny tzn. dostają się do kanału telekomunikacyjnego lub burzowego?

W zasadzie to nie. Pewne służby mogą wjechać lub zaparkować na drodze rowerowej, ale jest to na dokładnie tych samych zasadach co parkowanie na środku ulicy w celu naprawy tego kanału. Czyli żółty "kogut" włączony, a pojazd ustawiony tak, by nie stwarzał zagrożenia.

Podobnie jest z naprawą tego kanału - można to zrobić na ddr, ale teren na czas naprawy powinien być ogrodzony i zabezpieczony.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Kwi 2010, 09:47:29 »
a jak tak nie jest, to co robić? psiarnię wzywać? i jak powinno być to miejsce oznakowane? wystarczy taśma, czy muszą być odpowiednie znaki?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Kwi 2010, 14:03:21 »
a jak tak nie jest, to co robić? psiarnię wzywać? i jak powinno być to miejsce oznakowane? wystarczy taśma, czy muszą być odpowiednie znaki?

W zasadzie to na drodze rowerowej powinny być raczej trwalsze elementy niż taśma. Zwłaszcza jak zwężenie/zamknięcie jest też w nocy, kiedy to tasiemki nie widać. Ale to najlepiej niech ktoś słynną "czerwoną książeczkę" zacytuje, tam OIDP jest o oznakowaniu tymczasowym i grodzeniu.

Jak ktoś zabezpiecza tylko taśmą to masz spore szanse, że robota nie jest nigdzie zgłoszona, nie ma czasowej organizacji ruchu, a więc albo jest "nagła" (np pekła rura i JUŻ trzeba naprawiać), albo nie została nigdzie zgłoszona.

Opcje są dwie - telefon do Straży Miejskiej, a wtedy najlepiej być, pokazać palcem i powiedzieć co jest źle, bo strażnicy się nie bardzo na tym znają, a obsługa na pewno pokaże jakiś papierek, albo będzie się starać ich spławić.

I druga metoda - polecana tylko przy budowach, które widać, że będą dłużej trwały - zrobić foto i wysłać do biura Bezpieczeństwa urzędu miasta wraz z pismem opisującym co jest nie tak. Biuro naśle tam różne kontrole (to potrwa kilka dni) ale za to wszystko bardzo dokładnie sprawdzą. W ten sposób Grzesiek pacyfikował budowniczych np mostu Północnego.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Kwi 2010, 14:39:07 »
akurat miałem akcję z przycinaczami gałęzi, którzy zablokowali ddra tasmą, zaparkowali samochód i cięli sobie w najlepsze. Kazali mi jechać po torach tramwajowych jak ich mijałem.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Kwi 2010, 19:23:06 »
akurat miałem akcję z przycinaczami gałęzi, którzy zablokowali ddra tasmą, zaparkowali samochód i cięli sobie w najlepsze. Kazali mi jechać po torach tramwajowych jak ich mijałem.

Mi tam trudno wymagać, by do cięcia gałęzi trwającego kilka godzin ktoś wytyczał objazd i stawiał znaki trwalsze niż taśma. Zwłaszcza, że robota taka prowadzona jest w dzień i zazwyczaj także w interesie rowerzystów (gałęzie wystające w skrajni drogi rowerowej też bywają niezbyt bezpieczne).

A jak chcesz dokuczyć ekipie, bo byli niemili, albo mieli mnóstwo miejsca na parkowanie poza ddr - wezwij Straż Miejską, niech sprawdzą pozwolenie im na wycinkę, czy też to czy auto stojące na drodze rowerowej ma żółty kogut, czy robi to nielegalnie, bo go nie ma.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Kwi 2010, 13:04:17 »
Jestem nadgorliwy czy jakaś tasiemka by się jednak przydała?

http://img249.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie064o.jpg
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

mplonski

  • Gość
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Kwi 2010, 14:44:32 »
imo by się przydała.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Kwi 2010, 18:01:09 »
Nie wiedzieć czemu nigdzie nie mogę znaleźć choćby wzmianki o ważnym, moim zdaniem, usprawnieniu.
Mianowicie od chyba 4 już lat Zielone Mazowsze i pewnie nie tylko Oni, zabiegają o to aby usunięto słupki po wewnętrznej stronie zakrętu na ścieżce zaczynającej się na skrzyżowaniu Koszykowej z Marszałkowską (północno-zachodni narożnik Placu Konstytucji).

I jakież było moje ździwienie kiedy 7 kwietnia jadąc w południe natknąłem się na ich brak ???
Dziury po zdemontowanych słupkach zostały zabrukowane tak że nic nie znać, pozostał tylko piach. Dodatkowo namalowano białą linię krawędziową wyznaczającą podział na chodnik i ddr. 

W poniedziałek zamieszczę zdjęcie. :)
Na razie wkleję takie:

Archiwalne ze strony Zielonego Mazowsza.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi 2010, 18:24:19 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #58 dnia: 12 Kwi 2010, 15:59:51 »
Wklajam zdjęcia z Placu Konstytucji:



I jestem tatą po raz drugi!

mplonski

  • Gość
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Kwi 2010, 16:28:12 »