Autor Wątek: Informacje na temat DDR  (Przeczytany 3751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline giant

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Informacje na temat DDR
« dnia: 04 Kwi 2012, 12:54:51 »
Witam,
nie wiem czy ktoś będzie mi w stanie pomóc, ale potrzebuję informacji na temat historii tworzenia ścieżek rowerowych, chodzi mi głównie o Ochotę. Wiem że pierwsze ścieżki zaczęły powstawać w latach 90., ale nie wiem skąd mogę wziąć dokładne informacje. Z góry dzięki za wszelkie porady

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Informacje na temat DDR
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwi 2012, 14:29:44 »
Ja słyszałem że prezed wojną na Szosie Radomskiej ( obecna Żwirki i Wigury ) była obustronna DDR, ze żwiru ale ponoć była  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Informacje na temat DDR
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwi 2012, 15:11:08 »
Czytałem ze 2 lata temi Informator Ochoty i Włoch w których była nakreślona krótka historia Żwirki i Wigury przy okazji "wywiadu" z Pomnikiem Lotnika. Było tam napisane że wzdłuż Żwirki i Wigury była właśnie żwirowa droga rowerowa. Zlikwidowano ją dopiero po 1953 roku gdy wybudowano drugą jezdnię (podaj zachodnią). Do dzisiaj po wschodniej stronie od 17 Stycznia do Pola Mokotowskiego jest szeroki pas który mógł być tą drogą rowerową.

Jakieś 5-6 lat temu na całej długości parku (Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich) wymieniono nawierzchnie alejki z piachu na żwirek z wypełniaczem (tak jak teraz na Wale Zawadowskim). Bardzo dobrze się po tym jeździło... Od 2-3 lat każda ekipa kablująca coś pod tą ścieżką zostawia po sobie syf, bałagan i nie naprawia nawierzchni jak należy. Zniszczenia są poważne, zniszczyli niweletę i woda się zbiera na dużych powierzchniach. Dlatego wolę jeździć jezdnią.

PS.
- Pierwszą drogą rowerową na Ochocie mogła być ta po północnej stronie Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
- Druga to malowana farbą na chodniku po północnej stronie Banacha.
- ok. 2000 remont Grójeckiej i powstała ścieżka od Opaczewskiej do Włodarzewskiej
- ok. 2000-2003 powstała ścieżka na 17 Stycznia od ŻiW do Al.Krakowskiej
- ok. 2001-2003 poszerzenie Wołoskiej i powstała ścieżka między Rostafińskich a Racławicką
- ok. 2005-2006 poszerzenie Racławickiej i powstał odcinek między ŻiW a Wołoską
- 2009 powstała asfaltowa droga rowerowa wzdłuż Bitwy Warszawskiej 1920 roku
- 2011-2012 asfaltowa droga rowerowa wzdłuż Szczęśliwickiej

i pewnie jeszcze o czymś zapomniałem :P
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2012, 15:22:32 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline giant

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Informacje na temat DDR
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwi 2012, 11:50:07 »
Ok, dzięki wielkie za info  :)

Offline giant

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Informacje na temat DDR
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwi 2012, 23:41:02 »
A pamiętasz może tytuł tego artykułu? Albo dokładniej kiedy on był?

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Informacje na temat DDR
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwi 2012, 00:15:06 »
Jeśli pamięć mnie nie myli był to "Wywiad z Lotnikiem" albo "Rozmowa z Lotnikiem". Informator Ochoty i Włoch, czerwiec 2009. Był tam opis jak pomnik został przeniesiony na obecne miejsce oraz jak wyglądała ówczasna ulica Żwirki i Wigury.

Jak wyglądała Żwirki i Wigury można zobaczyć w ostatnich 15 minutach polskiego filmy "Zaczarowany rower" z 1953 roku. Ostatni etap Wyścigu Poloju. Kolarze jadą "Żwirkami" (w kierunku Stadionu X-lecia) na wysokości Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Tylko jedna jezdnia (wschodnia) o brukowanej nawierzchni. 
Film jeszcze rok temu był na YouTubie.
I jestem tatą po raz drugi!