Autor Wątek: Rower trekking za 2000 - 2300  (Przeczytany 92642 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #75 dnia: 28 Mar 2010, 19:36:27 »
Po krotkich negocjacjach na pewno kilka modeli zmiesci sie w wyznaczonym limicie cenowym ;-)

Popatrzę, popatrzę - na razie z trekkinga zrezygnowałem, więc nie ma nic interesującego dla mnie, ale liczę na te crossowe, że tam coś ciekawego znajdę.
Natomiast we wtorek planuję wybrać się sprawdzić Kross Crow Preria, więc nie wiem, czy zdążą się pojawić alternatywy w sklepiku.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Mar 2010, 00:07:33 »
Cytat: Drottnar
Kross Crow Preria
http://www.kross.pl/591-g619-k3159-crow_preria.html
Cytat: Raffi
... prowadzenie linek dołem. Za to można wstawić tarczówkę z tyłu. Osprzęt ciężko jednoznacznie ocenić - hample Magury i przerzutki są ponad cenę roweru, piasty nieuszczelnione i korba - zdecydowanie poniżej. Rezultat chyba na średnio.
Jeszcze raz chciałbym wrócić do tego roweru, bo mi się podoba, a dodatkowo mogę go mieć za 1099 złych. I teraz pytanie - czy za takie pieniądze warto go kupić?
Po pierwsze ciężki, a i prowadzenie linek dołem dolnej rury. Ja tam nie widzę możliwości montażu tarcz. Przerzutka tył 9 rzędowa, a manetki i kaseta 8 rzędowa. Tylko 1 rozmiar 19 cali. Piasty i korba z niskiej klasy, za to hamulce hydrauliczne Magury.

Rzuć okiem na to:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=977441583
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Mar 2010, 08:21:15 »
Dzięki za link - kusząca okazja.

Jeszcze pytanie - co to jest przerzutka a co to jest kaseta? Dotąd myślałem, że kaseta i przerzutka to to samo.
« Ostatnia zmiana: 29 Mar 2010, 08:25:53 wysłana przez Drottnar »

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Mar 2010, 08:29:00 »
kusząca okazja.
kusząca cena to teraz... nie sadzę żeby poszedł za <2000
nigdy nie zaciskałem takich hebli... warte to grzechu? bo jakoś mi się wydaje że problemy z olejem nie są warte V-ek

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Mar 2010, 08:40:26 »
Skeler wrzucił już ofertę Wheelera do sklepiku, więc mam pytanie - czy któryś z tych rowerków warto kupić? Zastanawiam się nad tym: http://masa.waw.pl/index.php/sklepik?page=shop.product_details&product_id=28&flypage=flypage.tpl&pop=0

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Mar 2010, 09:03:37 »
Dzięki za link - kusząca okazja.

Jeszcze pytanie - co to jest przerzutka a co to jest kaseta? Dotąd myślałem, że kaseta i przerzutka to to samo.

Dla odmiany od Googla, którego zwykle doradzam pytać, zapytajmy Allegro, by potwierdzić moja tezę, że takie wytłumaczenia można znaleźć wszędzie:

-http://www.allegro.pl/item961285532_nowa_kaseta_sram_pg_950_11_32z_9rzed_wyprzedaz.html - to, jak się łatwo domyślic, jest kaseta. Krócz kaset są jeszcze wolnobiegi, ale na razie może nie zaprzatajmy sobie tym głowy. Nie musisz umieć ich rozróżniać jeszcze pewnie przez rok (czyli do jakiś 3-4 tys km po zakupie roweru).

-http://www.allegro.pl/item960807329_przerzutka_tyl_shimano_hone_rdm601_wyprzedaz.html - to jest przerzutka tylna. Zewnętrzna. Bo są jeszcze takie "w piaście".

-http://www.allegro.pl/item961225513_przerzutka_shimano_105_fd_5600_2_tarcz_hak_34_9m.html - przerzutka przednia.

To oczywiście przykłady części, a nie jedyne dostępne ;-)

Skeler wrzucił już ofertę Wheelera do sklepiku, więc mam pytanie - czy któryś z tych rowerków warto kupić? Zastanawiam się nad tym: http://masa.waw.pl/index.php/sklepik?page=shop.product_details&product_id=28&flypage=flypage.tpl&pop=0

Rowery z ubiegłego sezonu z reguły są bardziej atrakcyjne cenowo. Ten jest bardzo, bardzo atrakcyjny cenowo. W 2008 roku (to model sprzed 2 lat) Wheeler sobie za niego liczył 1500zł. Wart był w rzeczywistości jakieś 1200zł, ale teraz i tak tyle nie kosztuje, więc taka to różnica ile był wart.

Ramka z prowadzeniem linek "górą", z mocowaniami pod bagażnik, dwa koszyki na bidon. Nie widzę czy ma mocowania pod tarczówki (można by zapytać). Na pewno mostek nie jest ahead (choć do tej ramy da się zamontować widelec i stery ahead). No i poza manetkami i przerzutką, osprzęt jest raczej do bani.

Ale na Boga, za 280zł to z nowych rowerów nie kupisz dziś NIC. Absolutnie. Nawet Jubilata i Wigry 3 (nowe kosztują po 350zł). Kupując ten rower masz o tyle fajnie, że z Twojego planowego budżetu 1500zł będziesz miał jeszcze ponad 1100zł by coś pozmieniać w rowerze. Za 1100zł można zmienić bardzo dużo ;-)

Wada jest jedna natomiast. Sklepik Masowy Ci nie wymieni osprzętu w rozliczeniu ;-) Będziesz to musiał zrobić sam, w innym serwisie. Ale znowu - w tej cenie...
« Ostatnia zmiana: 29 Mar 2010, 09:16:03 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Mar 2010, 09:07:54 »
Ok, czyli dobrze kombinowałem. Nie rozumiem jednak jednej rzeczy - jak przerzutka może być iluś biegowa? Czy to nie zależy wyłącznie od kasety?

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Mar 2010, 09:12:08 »
Ok, czyli dobrze kombinowałem. Nie rozumiem jednak jednej rzeczy - jak przerzutka może być iluś biegowa? Czy to nie zależy wyłącznie od kasety?
nie nie zależy jedynie od kasety, od manetek, również ale zaraz będzie pytanie co to manetki i tu proponuje poczytać post Raffiego jeszcze raz :)
przerzutka może mieć krótki wózek, średni i długi, ma również zakres działania liczony wg wzoru nieskomplikowanego. ale kupując rower to o konkretnych częściach faktycznie powinieneś poczytać za przynajmniej (nie rok) a 5.000km :) (przynajmniej)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #83 dnia: 29 Mar 2010, 09:22:28 »
Ok, czyli dobrze kombinowałem. Nie rozumiem jednak jednej rzeczy - jak przerzutka może być iluś biegowa? Czy to nie zależy wyłącznie od kasety?

Ilość biegów zależy głównie od kasety i manetek (manetki sprawdzamy sobie jak wygladają na Allegro ;-) ).

Przerzutki zmieniają biegi w ten sposób, że przesuwają się na boki (a konkretniej to przesuwają tzw wózek, czyli to coś z kółkami u dołu przerzutki). Teoretycznie starsze przerzutki niskich grup przesuwały się na boki za mało, by obsłużyć np 9 biegów. W praktyce to często chwyt marketingowy. Większość przerzutek da się odpowiednio ustawić by działała. Ja np mam napęd na 8, a jeżdżę na przerzutce na 9 biegów. Od zawsze ;-)

Co do wózków, to są, tak jak pisał Pimpf - którkie, średnie i długie. Ale to dla Ciebie nie ważne, mając z tyłu napęd typowo z MTB, kdzie tryby w kasecie mają dużo zębów (np 32), najlepiej mieć wózek długi, zwany u shitmano SGS.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #84 dnia: 29 Mar 2010, 09:53:19 »
Ale na Boga, za 280zł to z nowych rowerów nie kupisz dziś NIC.

Nie wiem czy dobrze się przyjrzeliście... na to:

Cytuj
PLN1 279,20

Tam między "N" a "2" jest jeszcze "1". :P

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Mar 2010, 12:40:00 »
Rzuć okiem na to:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=977441583
Czy ten rower jest wart 2000 i czy warto go wziąć jeśli jest bez gwarancji?
« Ostatnia zmiana: 29 Mar 2010, 13:06:59 wysłana przez Drottnar »

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Mar 2010, 13:34:26 »
Cytat: Drottnar
Cytat: SeBeQ
Rzuć okiem na to:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=977441583
Czy ten rower jest wart 2000 i czy warto go wziąć jeśli jest bez gwarancji?
Wartość katalogowa to pewnie około 3000-3500...
Za mniej więcej połowę więc w okolicach 1600 to bardzo fajny rower (zależy jeszcze jaka jest cena minimalna ustawiona). Wyżej też się "opłaca", ale coraz mniej :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #87 dnia: 29 Mar 2010, 13:56:54 »
Cytat: pimpf
kusząca cena to teraz... nie sadzę żeby poszedł za <2000
nigdy nie zaciskałem takich hebli... warte to grzechu? bo jakoś mi się wydaje że problemy z olejem nie są warte V-ek
Czy warte - skoro produkują i ktoś na tym jeździ to coś w tym musi być. Jednakowoż wolałbym już tarcze... Co nie zmienia faktu, że w Magurach klocki masz zawsze równolegle do obręczy i ogromną siłę ścisku (były szeroko stosowane w trialu).

Cytat: Drottnar
Nie rozumiem jednak jednej rzeczy - jak przerzutka może być iluś biegowa? Czy to nie zależy wyłącznie od kasety?
Wynika to z zamierzchłych czasów historii, kiedy faktycznie niższe grupy przerzutek nie obsługiwały wyższych rzędowości. Teraz jednak większość Acer da się ustawić,by w miarę poprawnie obsługiwały 9 rzędowe kasety (sam regulowałem kiedyś 6 rzędowego Tourney'a żeby obsługiwał 8 i dał radę). Teraz wchodzą do MTB napędy 10 rzędowe (w szosach 11) i zobaczymy czy historia się powtórzy :D
Oczywiście do obsługi konkretnej ilości przełożeń potrzeba jeszcze paru dodatkowych elementów jak manetki o odpowiedniej kombinacji, odpowiedni łańcuch (szerokość & długość), wspomniana już kaseta, ale także przerzutka przednia (pojemność, mocowanie, kąt mocowania, ciąg linki czy słynne "swingi")... ale może lepiej nie straszyć Cię na początku :P

Ja mam jeszcze sporo cierpliwości więc śmiało pytaj :D

Cytat: Raffi
Co do wózków, to są, tak jak pisał Pimpf - którkie, średnie i długie. Ale to dla Ciebie nie ważne, mając z tyłu napęd typowo z MTB, kdzie tryby w kasecie mają dużo zębów (np 32), najlepiej mieć wózek długi, zwany u shitmano SGS.
Oprócz wózków to jest jeszcze pojemność przerzutki, ważne szczególnie jak zamiast korby MTB wsadza się trekkingową albo lepiej szosową...
Co do długości wózków należy też wspomnieć, że modele MTB i szosowe mają inne długości wózków, choćby nazywały się tak samo, ale także w obrębie przerzutek MTB jest to trochę bardziej skomplikowane (XTR). Ale jak to mawiają nie XTRy napędzają rowery :D
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #88 dnia: 29 Mar 2010, 14:25:41 »
Czy warte - skoro produkują i ktoś na tym jeździ to coś w tym musi być.
skoro nie ma tego tyle na rynku że "widać" na ulicy to znaczy że coś musi w tym być..
Dam Ci 10zł za każdą V-kę hydrauliczną magury na masie kwietniowej i majowej razem wziętej a Ty mi 10gr z każdy inny hebel.... OK?
« Ostatnia zmiana: 29 Mar 2010, 14:45:13 wysłana przez pimpf »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower trekking za 2000 - 2300
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Mar 2010, 16:58:15 »
Nie wiem czy dobrze się przyjrzeliście... na to:
Cytuj
PLN1 279,20
Tam między "N" a "2" jest jeszcze "1". :P

Słuszna uwaga, mea culpa i przepraszam. tak to jest jak się mnie helikopterami z rana budzi.

Oprócz wózków to jest jeszcze pojemność przerzutki, ważne szczególnie jak zamiast korby MTB wsadza się trekkingową albo lepiej szosową...

Nom. Ale "pojemność" wynika wprost z długości wózka.

Dam Ci 10zł za każdą V-kę hydrauliczną magury na masie kwietniowej i majowej razem wziętej a Ty mi 10gr z każdy inny hebel.... OK?

Przebitka 100 do 1. Możesz nie wyjść na swoje, jak Seba wiedząc o zakładzie będzie ściągał ludzi z Magurą. Musiałby ich ściągnąć o wiele mniej niż Ty ludzi na rowerach bez Magury ;-P

Swoją droga Magura to faktycznie specyficzne rozwiązanie, którego się nie widuje zbyt często. Tutaj pewnie kwestia ceny - jak ktoś już bierze hydrauliczne, to najczęściej jednak od razu tarczowe. Nie oznacza to, że te hample są złe. Po prostu nie trafiają w potrzeby większości ludzi, która z racji jeżdżenia po błocie (MTB/ATB) najchętniej omijałaby wszelkie hamulce obręczowe i korzystała z tarczówek, które zwyczajnie wygrywają mniejszą podatnością na pogodę i błoto.
« Ostatnia zmiana: 29 Mar 2010, 17:08:37 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)