Autor Wątek: Jaki łańcuch.  (Przeczytany 26701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #60 dnia: 27 Lip 2010, 09:59:30 »

Rama podsiodłowa??? Co to??? ;)


No ta rura pod siodelkiem :P Nie znam sie na nazewnictwie rowerowym :-[ :D

Nie bój się go NIE używać, skoro nie jesteś pewna nazw. Nie ma takiego obowiązku. A będzie bardziej zrozumiałe jak napiszesz swoimi słowami niż żargonem myląc rurę z ramą ;-)


A wracając do Twojego pytania: Co do zapięcia roweru za tą rurę pod siodełkiem i tylne koło naraz, to możesz mieć trudno. U mnie w ATB się raz udawało, a raz nie, a miałem Krypto 4LS, czyli największą wersję U-locka Evolution. Wszystko zależało od tego jak blisko udawało się stanąć od słupa czy do czego tam akurat przypinałem. W niektórych kolarkach powinno być łatwiej (mniejsze przekroje rur ram, koła bez wielkich balonowych opon), więc jak jeździsz szosówką, to MOŻESZ mieć łatwiej (nie musisz, zależy od ramy).

Sposób jak ominąć problem nie zmniejszając bezpieczeństwa roweru podałem w moim poprzednim poście. Po prostu spinasz koło z inną rurą (rurami) ramy wykorzystując nie szerokość, a długość U-locka ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

rozbik

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #61 dnia: 31 Lip 2010, 01:38:29 »
A czy zastanawiał się ktoś nad kupnem łańcucha Kryptonite z najwyższej półki tj. w przedziale cenowym > 450 PLN. Taki łańcuch wg. producenta gwarantuje najwyższy stopień ochrony
Ja widzę następujące zalety:
- dłuższy więc można i bo betonowej latarni przypiąć oraz wiele innych zalet większej długości tj można nawet i 3 rowery do słupa przypiąć
- bardziej giętki wiec łatwiej do plecaka schować

Czekam na wasze opinie
« Ostatnia zmiana: 31 Lip 2010, 01:39:42 wysłana przez rozbik »

Trauer

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #62 dnia: 31 Lip 2010, 05:43:52 »

Nie bój się go NIE używać, skoro nie jesteś pewna nazw. Nie ma takiego obowiązku. A będzie bardziej zrozumiałe jak napiszesz swoimi słowami niż żargonem myląc rurę z ramą ;-)


A wracając do Twojego pytania: Co do zapięcia roweru za tą rurę pod siodełkiem i tylne koło naraz, to możesz mieć trudno. U mnie w ATB się raz udawało, a raz nie, a miałem Krypto 4LS, czyli największą wersję U-locka Evolution. Wszystko zależało od tego jak blisko udawało się stanąć od słupa czy do czego tam akurat przypinałem. W niektórych kolarkach powinno być łatwiej (mniejsze przekroje rur ram, koła bez wielkich balonowych opon), więc jak jeździsz szosówką, to MOŻESZ mieć łatwiej (nie musisz, zależy od ramy).

Sposób jak ominąć problem nie zmniejszając bezpieczeństwa roweru podałem w moim poprzednim poście. Po prostu spinasz koło z inną rurą (rurami) ramy wykorzystując nie szerokość, a długość U-locka ;-)

Ok, będę obrazowo opisywał (nie opisywała;)) następnym razem :D

A do przedniego koła to ja sobie chyba jakąs tanią linkę sprawię. Mysle (czy też raczej - mam nadzieję), że żadnemu złodziejowi się nie będzie chciało fatygować i ją przecinać, żeby zdobyć jedno koło :P

No, to dzisiaj jadę kupić Krypto Evo 4 LS, bo wreszcie ustukałem na niego kasę.
Dzięki jeszcze raz za wszystkie rady! :)

P.S. A jeżdżę dosć tanim trekkingiem Gianta.
« Ostatnia zmiana: 31 Lip 2010, 05:48:31 wysłana przez Trauer »

Trauer

  • Gość
Odp: U-lock - mocowania, jak wozić itp
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Sie 2010, 08:46:05 »
ja przez pewien czas woziłem w sakwie, potem przewleczonego przez sakwę i bagażnik, potem przyczepionego do torby na plecach, a teraz przyczepionego sprytnie od ramy, bo tradycyjnie się nie mieścił ;P

Chciałbym wrócić do tematu, bo własnie sobie uswiadomiłem, że to, co zamówiłem (Krypto Evo 4 LS) nie zmiesci mi się pod ramą. W plecaku go nie chcę dźwigać, bagażnika nie posiadam. Moglibyscie zamiescić zdjęcia/opisy "sprytnych" i przede wszystkim wygodnych (żeby nie przeszkadzało w jeździe) mocowań dużych u-locków do rowerów? Bym się zainspirował, jesli można :)
« Ostatnia zmiana: 01 Sie 2010, 09:04:33 wysłana przez Trauer »

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Sie 2010, 14:38:20 »
Popieram. Wstawiajcie zdjecia ;)
Komu w drogę temu rower.

mplonski

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Sie 2010, 14:53:15 »
wstawiłbym, ale ten uchwyt od kryptonite'a przestał ze mną współpracować. generalnie to u-lock był prostopadle do ziemi, równolegle do ramy i nie mieścił się w ramie, więc był obok niej (i czasem nawet lekko obijał o ramę). w związku z powyższym sam chętnie poznałbym sposób na przyczepienie u-locka, bo tymczasowo jak jadę w trasę to wsadzam go do sakwy, jak po mieście to do torby, a jak jest zimniej i biorę długie spodnie to zrobiłem sobie uchwyt na u-locka do paska - podobny do tego.

Trauer

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Sie 2010, 15:44:28 »
generalnie to u-lock był prostopadle do ziemi, równolegle do ramy i nie mieścił się w ramie, więc był obok niej (i czasem nawet lekko obijał o ramę).

Rozumiem, że cus takiego stosowałes?:


Chociaż nie, jak prostopadle, to chyba inaczej jakos ;P A nie przeszkadzał Ci w pedałowaniu, nie odstawał za bardzo od ramy?

Ciekawe czy cos takiego jest wygodne:



No i jeszcze znalazłem takie cos, slabo widać, ale nie było większego zdjęcia. Zdaje się, że u-lock przechodzi pod dolną rurą(?):

« Ostatnia zmiana: 01 Sie 2010, 15:52:21 wysłana przez Trauer »

mplonski

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Sie 2010, 16:24:20 »
mój był podobnie jak na 1. obrazku, ale pająk był skierowany w dół i u-lock przechodził obok (w sumie dotykał do) dolnej rury od przedniego trójkąta ramy. przyczepiony był uchwytem do rury łączącej sztycę podsiodłową z supportem. coś jak na 3. obrazku (u-lock jest tam obok dolnej rury, dotyka do niej pająkiem z jednej strony), ale przesunięty bardziej do przodu roweru.

nie przeszkadzał w takiej pozycji podczas pedałowania, w końcu zawsze między nogą a ramą jest pewien odstęp, który jest większy od "grubości" u-locka.

najłatwiej byłoby chyba spotkać się na mieście i pokazać jak to wyglądało w rzeczywistości. :)

Trauer

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Sie 2010, 08:14:00 »
najłatwiej byłoby chyba spotkać się na mieście i pokazać jak to wyglądało w rzeczywistości. :)
W sensie, żeby zorganizować akcję: umawiamy się na zbiorowe montowanie u-locków o większych gabarytach do ram rowerowych? :P
Burza mózgów i pomysłów mogła by się z tego wywiązać, nie zaprzeczam ;)

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Sie 2010, 08:39:19 »
A czy zastanawiał się ktoś nad kupnem łańcucha Kryptonite z najwyższej półki tj. w przedziale cenowym > 450 PLN. Taki łańcuch wg. producenta gwarantuje najwyższy stopień ochrony
Ja widzę następujące zalety:
- dłuższy więc można i bo betonowej latarni przypiąć oraz wiele innych zalet większej długości tj można nawet i 3 rowery do słupa przypiąć
- bardziej giętki wiec łatwiej do plecaka schować

Czekam na wasze opinie
Moje doświadczenia z New York Legend Chain:
- przez sposób zapinania jest krótszy o co najmniej 10 cm;
- waga ok 4/5 kg - wożenie w plecaku raczej odpada.

rozbik

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #70 dnia: 03 Sie 2010, 20:17:25 »
Moje doświadczenia z New York Legend Chain:
- przez sposób zapinania jest krótszy o co najmniej 10 cm;
- waga ok 4/5 kg - wożenie w plecaku raczej odpada.
No to rzeczywiście do wożenia się nie nadaje, ale gdybym sobie do komórki lokatorskiej wbudował gruby słup to za pomocą takiego ciężkiego New York Legend Chain 2 - 3 rowery spokojnie sobie przypnę i będą w miarę bezpieczne bo jak ktoś przyjdzie na włam to zostanie zaskoczony?

mplonski

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #71 dnia: 03 Sie 2010, 21:00:11 »
tak, zostanie zaskoczony tym, że w nocy spokojnie może przyjść i ukraść sobie kilka rowerów na raz ;-)

Trauer

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #72 dnia: 04 Sie 2010, 17:44:55 »
-http://bzaborow.org/galer/pg/photo/39056 - super mocna linka za około 90zł. Masełko.

A czy ktos słyszał o testach na Kryptofleksie Kryptonite'a? Kupiłem sobię tę linkę do zabezpieczenia przedniego koła i się zastanawiam jak z nią jest pod względem wytrzymałosci.
« Ostatnia zmiana: 04 Sie 2010, 17:46:13 wysłana przez Trauer »

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Sie 2010, 20:45:35 »
Ciekawe czy cos takiego jest wygodne:

Ciekawe, czy dałoby radę zrobić z tego lemondkę :D

mplonski

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Sie 2010, 22:33:44 »
prywatnie Ci powiem, że jeśli nie ma wygodnych podłokietników to odechciewa się leżeć na lemondce ;-)