Autor Wątek: Wieszak na rowery  (Przeczytany 15045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Wieszak na rowery
« dnia: 31 Maj 2012, 11:24:09 »
Jako całoroczni cykliści chcemy w domu przechowywać rowery żeby bardzo nie przeszkadzały i kombinujemy jak zmieścić ze 3 w niewielkim pokoju. Chyba najlepiej by się sprawdziły takie jak w pociągu, czyli coś w tym guście:


tylko najlepiej żeby były pod kątem 45°, a wszędzie widzę tylko różne odmiany takich z 90°. Widział ktoś gdzie takie można dostać albo zna podobne rozwiązania?

Offline krzysiek22101996

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2012, 14:53:11 »
Trochę prowizorka ale powinno się sprawdzić.
Dwie deski łączysz zawiasem (lub dwoma) do jednej od zewnątrz przykręcasz coś w stylu tego wyżej a drugą do ściany na odpowiedniej wysokości.
Możesz mieć rower pod prawie dowolnym kątem a ze zrobieniem tego dużo pracy nie będzie.
Mam nadzieje że pomogłem.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Cze 2012, 18:59:37 »
Jako całoroczni cykliści chcemy w domu przechowywać rowery żeby bardzo nie przeszkadzały i kombinujemy jak zmieścić ze 3 w niewielkim pokoju.

Rowery powieszone na takich wieszakach też zabierają sporo miejsca. Najlepszym miejscem na rowery jest wstawienie ich pod łóżko. Jeśli tylko potrafisz łózko podnieść ponad poziom siodełka to ...masz garaż na co najmniej 3 rowery. Ja pod łóżkiem małżeńskim trzymałem znacznie więcej rowerów.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Cze 2012, 20:38:46 »
Takie rozwiązanie jest OK, dopóki się jest w miarę młodym i sprawnym... albo dopóki się nie ma złamanej nogi albo innej czasowej niedyspozycji utrudniającej swobodne poruszanie się.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Cze 2012, 21:13:49 »
Takie rozwiązanie jest OK, dopóki się jest w miarę młodym i sprawnym... albo .... innej czasowej niedyspozycji utrudniającej swobodne poruszanie się.

Masz na myśli ciąże... Nie jest przeszkodą nawet w 9 miesiącu...sprawdzone.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Cze 2012, 21:33:31 »
Chociażby :) Chociaż o ile ciążę jeszcze da się ogarnąć, tak osobom w wieku mojej mamy (bo tata już nie żyje) zapewne nie chciałoby się wspinać po drabince ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Cze 2012, 22:15:35 »
Chociażby :) Chociaż o ile ciążę jeszcze da się ogarnąć, tak osobom w wieku mojej mamy (bo tata już nie żyje) zapewne nie chciałoby się wspinać po drabince ;)

Zawsze można zamiast drabinki zrobić wygodne schodki. To tylko 3 stopnie a na pewno będzie lżej wchodzić niż dźwigać 15 kg rower ponad głowę.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Cze 2012, 00:14:33 »
a myślałeś o:



Sprawdzone. :)
« Ostatnia zmiana: 02 Cze 2012, 00:22:40 wysłana przez Stanley »

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Cze 2012, 01:02:06 »
Myślałem, ale to ma być nie tylko dla jednego roweru, no i miejsca mam więcej w pionie niż wzdłuż (oponom nad łóżkiem stanowcze nie! :P ). W sumie najbardziej mi pasuje pierwsza koncepcja - czyli doczepienie tych wieszaczków do czegoś innego niż ściana. Pomyślałem też, żeby zadzwonić do producenta i zapytać czy jest możliwa taka skośna wersja. A i tak prawdziwe pociągowe byłyby o tyle lepsze, że mają (chyba) rynienkę na tylne koło, żeby nie brudziło ściany.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Cze 2012, 10:37:42 »
a myślałeś o:
Sprawdzone. :)

Gdzie to kupić?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Cze 2012, 10:40:12 »
w Lidlu było w którymś tygodniu rowerowym
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Cze 2012, 10:44:45 »
Ja mam jedną sztukę nie użytą (kupiłem za dużo).
Mogę Ci sprzedać za 20 zł.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Cze 2012, 12:55:51 »
Podwieszenie jest dobre. Można stosować w miejscach przechodnich, np w przedpokojach czy korytarzach. Występuje tylko jeden problem ...czy pomieszczenie jest wystarczająco wysokie , czyli czy ma około 1,5 m powyżej głowy. Są mieszkania o wysokości 3,5 m ale w blokowiskach takich nie uświadczysz.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Cze 2012, 22:03:58 »
Podwieszenie jest dobre. Można stosować w miejscach przechodnich, np w przedpokojach czy korytarzach. Występuje tylko jeden problem ...czy pomieszczenie jest wystarczająco wysokie , czyli czy ma około 1,5 m powyżej głowy. Są mieszkania o wysokości 3,5 m ale w blokowiskach takich nie uświadczysz.

No właśnie, u mnie tak jest. A słyszał ktoś może o podwieszaniu poziomym? Wtedy rower by "leżał" na suficie i nawet w niskim mieszkaniu nikomu nie szkodził (o ile by nie spadł... :) ).

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Cze 2012, 22:47:12 »

No właśnie, u mnie tak jest. A słyszał ktoś może o podwieszaniu poziomym? Wtedy rower by "leżał" na suficie i nawet w niskim mieszkaniu nikomu nie szkodził (o ile by nie spadł... :) ).

Nawet jak nie słyszał to możesz samemu zrobić. Ot wówczas rower by musiał mieć 3 punkty zaczepienia. Do zrobienia  :) :) :)
« Ostatnia zmiana: 08 Cze 2012, 18:48:15 wysłana przez robertrobert1 »

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Cze 2012, 08:09:36 »
A i tak prawdziwe pociągowe byłyby o tyle lepsze, że mają (chyba) rynienkę na tylne koło, żeby nie brudziło ściany.
Rynienkę pewnie łatwo można zrobić z kształtownika alu, albo plastikowego z marketu budowlanego. Dodając hak do zaczepienia koła można zrobić funkcjonalny odpowiednik wieszaka kolejowego. Chciałoby się napisać, że jako użytkownik składaka nie mam tych problemów (pod biurko, do szafy etc.), ale to by była nieprawda. Mam w rodzinie jeszcze kilka rowerów i niestety trudno je poupychać, bo wcale się nie składają. Na szczęście mam garaż, ale i tak jest ciężko.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Cze 2012, 13:34:20 »
Nawet jak nie słyszał to możesz samemu zrobić. Ot wówczas rower by musiał mieć 3 punkty zaczepienia. Do zrobienia  :) :) :)

Jak się jest majsterkowiczem, czyli się ma dwie prawe ręce. :D Na razie mnie nie pili i będę się zastanawiał na spokojnie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszak na rowery
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Cze 2012, 15:34:14 »

No właśnie, u mnie tak jest. A słyszał ktoś może o podwieszaniu poziomym? Wtedy rower by "leżał" na suficie i nawet w niskim mieszkaniu nikomu nie szkodził (o ile by nie spadł... :) ).

Nawet jak nie słyszał to możesz samemu zrobić. Ot wówczas rower by musiał mieć 3 punkty zaczepienia. Do zrobienia  :) :) :)

Dokładnie. Ja bym poszedł tym tropem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)