Autor Wątek: Widelec SR Suntour CR V8  (Przeczytany 7735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kula

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Widelec SR Suntour CR V8
« dnia: 05 Sty 2012, 20:11:38 »
Co myślicie o tym widelcu.Wiem,że to prosty model ale czy jest coś wart do niewyczynowej jazdy ?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Widelec SR Suntour CR V8
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sty 2012, 20:39:27 »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kula

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Widelec SR Suntour CR V8
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sty 2012, 20:42:43 »
Nie widzę tu takiego ale chodzi o V2 na kolo 28 cali.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Widelec SR Suntour CR V8
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sty 2012, 21:09:46 »
Nie widzę tu takiego ale chodzi o V2 na kolo 28 cali.

Strona producenta twierdzi, że to model na 2010 rok, bo w 2011 i 2012 są już V3. Wziąłbym to pod uwagę negocjując cenę.

I nadal twierdzę, że modeli jest kilka:

http://www.srsuntour-cycling.com/dstore/products/Suspension+Fork/2635/CR8/SF10-CR-8V+V2+MLO+700C.html
http://www.srsuntour-cycling.com/dstore/products/Suspension+Fork/2636/CR8/SF9-CR-8V+V2+700C.html
http://www.srsuntour-cycling.com/dstore/products/Suspension+Fork/2638/CR8/SF9-CR-8R+V2+700C.html

Mniejsza z tym, który z nich masz, bo są dość podobne i różnią się głównie tym, że jeden ma blokadę skoku (mechaniczną), a reszta nie ma nawet tego. To dość niski model. Sprężyna plus tłumienie cierne. Działał będzie, pewnie pojeździ ze 2-3 lata zanim go zatrzesz.

Też pytanie na ile planujesz dbać. Czy amor doczeka się czyszczenia goleni z błota i syfu po każdej wycieczce (wtedy mniej syfu włazi do środka), czy doczeka się jakiegoś serwisu raz na jakiś czas. Tak czy siak cudów bym się nie spodziewał, bo w tej cenie nie oferuje ich nikt. Ale te czynności mogą wydłużać działanie wielokrotnie.

Próbuję znaleźć jakiś manual na stronie producenta, by dowiedzieć się, czy toto cholerstwo jest w ogóle rozbieralne. To zwykle wydłuża "życie" bo można zmienić zużytą sprężynę (każda się wyklepuje z czasem) i co jakiś czas wyczyścić i przesmarować całość. Manual znalazłem, informacji nie. Wydaje się więc (sprawdź jak możesz, albo niech uzupełni ktoś światlejszy ode mnie), że nie jest rozbieralny.

Teraz pytanie za ile go możesz mieć. Dla Savil za nierozbieralny amor niskiej klasy, innej marki, w paskudnym kolorze daliśmy 69zł. W okolicy 100zł, góra 150 bym za niego bym dał - przy założeniu, że jest nierozbieralny. Jeżeli byłby rozbieralny i byłaby możliwość wymienić zajechaną sprężynę lub gumy, dorzuciłbym kolejną stówkę. Więcej na pewno nie.


Niech się jeszcze inni wypowiedzą.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kula

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Widelec SR Suntour CR V8
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sty 2012, 21:50:32 »
Spoko,dzięki.Czyszczenie jest jak najbardziej po każdej wycieczce.Był w serwisie na gwarancji bo zauważyłem w nim luzy i z tego co wiem jest rozbieralny.Kupiłem go wiosną 2011 r.więc prawdopodobne,że to model 2010.Mam go obecnie na zapasie i zastanawiałem się czy go sprzedać czy nie.Zrobiłem na nim niecały 1000 km. więc pewnie jeszcze posłuży.Nie mam pojęcia o tych widelcach więc zadałem pytanie i bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienia.