Autor Wątek: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.  (Przeczytany 7095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« dnia: 06 Cze 2012, 20:38:37 »
Zainspirowała mnie KRWAWA PĘTLA więc postanowiłem zaznajomić się z tą trasą, Są 4 dni wolnego więc fajnie można byłoby podzielić tę 250 km pętelkę na 4 lajtowe odcinki. Startuję w czwartek w Otwocku i pojadę wschodnią trasą. Jeśli ktoś chętny to czekam na tel 602363070

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Cze 2012, 21:31:12 »
Są 4 dni wolnego
Zależy dla kogo  :P

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Cze 2012, 23:59:14 »
Są 4 dni wolnego

Jesteś może nauczycielem?

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Cze 2012, 18:52:31 »
Jedna tura za mną. Dojazd PKP do Błonia a dalej na rowerze przez Kampinoski Park, Modlin i Wałem nad Wisła. Blisko 100 km z alergią na asfalt. Kompanem był mój 14 letni syn.

Oto przejechana trasa

http://www.bikemap.net/route/1630335#lat=52.297691619031&lng=20.83655803711&zoom=11&maptype=ts_terrain
« Ostatnia zmiana: 08 Cze 2012, 21:15:49 wysłana przez robertrobert1 »

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Cze 2012, 00:34:23 »
robertrober1
FAJNA traska
ALE:
Uważam,że co do Krwawej  Pętli (Czerwonego Szlaku) to Zdecydowanie uprościłeś sobie sprawę, bo z Twojej mapki wynika że wróciłeś do Warszawy BARDZO prostym technicznie terenem-wałem wiślanym...
Bo pominąłeś najciekawsze a tym samym najtrudniejsze odcinki czerwonego szlaku Krwawej pętli od strony wschodniej: Lasy Chotomowskie , Lasy Nieporęckie, Lasy Drewnickie z rezerwatem "Horowe Bagna "i "Horowa Góra"

Powinieneś napisać:
Przejechałem szlakiem czerwonym krwawej Pętli DO Nowego  Dworu Mazowieckiego. A POTEM wariantem Dojazdowym (wałem wiślanym) do Warszawy.
Tak więc się nie przechwalaj ,że zrobiłeś (1Turę) odcinek 100km Krwawej Pętli, bo to nie prawda.
Maciek- Wilanowiak

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Cze 2012, 10:29:58 »
robertrober1
FAJNA traska
ALE:
Uważam,że co do Krwawej  Pętli (Czerwonego Szlaku) to Zdecydowanie uprościłeś sobie sprawę, bo z Twojej mapki wynika że wróciłeś do Warszawy BARDZO prostym technicznie terenem-wałem wiślanym...
Bo pominąłeś najciekawsze a tym samym najtrudniejsze odcinki czerwonego szlaku Krwawej pętli od strony wschodniej: Lasy Chotomowskie , Lasy Nieporęckie, Lasy Drewnickie z rezerwatem "Horowe Bagna "i "Horowa Góra"

Powinieneś napisać:
Przejechałem szlakiem czerwonym krwawej Pętli DO Nowego  Dworu Mazowieckiego. A POTEM wariantem Dojazdowym (wałem wiślanym) do Warszawy.
Tak więc się nie przechwalaj ,że zrobiłeś (1Turę) odcinek 100km Krwawej Pętli, bo to nie prawda.
Maciek- Wilanowiak

A czytałeś uważnie .... Napisałem jedna tura za mną . Doskonale wiem jak szlak przebiega a skrót był celowy. Jechałem z moim synem a on jest zapalonym fanem piłki nożnej a tego dnia był inauguracyjny mecz. Zgadza się ... Będąc na wale wiślanym juz za NDM zauważyłem, że nie zdążymy dojechać głównym szlakiem przed pierwszym gwizdkiem. Wchodziła opcja dojazdu do Legionowa i posiłkowanie się PKP albo... powrót na kołach możliwie najszybszą trasą. Wybrałem tę drugą opcję ale bez ułatwień, czyli bez asfaltu lecz w dalszym ciągu terenem. Syn dał radę. Przyjechaliśmy do domu na 30 minut przed czasem... prysznic dla nas, prysznic dla rowerków, strój kibica i syn mógł iść kibicować.

Teraz wszystko jest jasne... czy mam dalej coś wyjaśniać...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Cze 2012, 15:13:31 »
To wporzo...
Jeżeli jesteś FANEM Terenu, to pewnie zrobisz te BARDZO ciekawe-Terenowo odcinki Krwawej Pętli, od strony wschodniej-Lasy Chotomowskie, Nieporęckie, Drewnickie z  Horowymi Bagnami i Horową Górą, terenowym dojazdem do Zielonki
Jestem ciekawy jakie będą Twoje wrażenia po przejechaniu tych odcinków...
Pozdrawiam i czekam na obszerną relację na forum :)
Maciek-Wilanowiak

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Cze 2012, 20:31:01 »

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sie 2012, 01:32:21 »
Wczoraj odbyłem samotną przejażdżkę na trasie Wilanów- G. Kalwaria, Czersk, Lasy Chojnowskie, Powsin, Wilanów. (przejechany dystans 75km)

Od G.Kalwarii jechałem czerwonym szlakiem (Krwawą Pętlą) najpierw na zachód (szlak na tym odcinku dosyć kiepsko oznakowany, tak że można było się łatwo pogubić- przed i za przejazdem kolejowym, pokonałem odcinek piachów, po wjeździe do lasu były ścieżki z dużą ilością zdradliwych korzeni i z jednym "ciekawym" rowem.

W Nowinkach zostawiłem czerwony szlak i jechałem w kierunku Zimnych Dołów i dalej Żabieńca.
Pewnie że to jest bardzo krótki odcinek Krwawej Pętli, ale może komuś kto będzie chciał przejechać  ten cały szlak przynajmniej przybliżyłem charakter przejazdu i warunki terenowe z którymi zmierzy się na tym króciutkim odcinku Krwawej Pętli.
Podczas kolejnych przejazdów będę stopniowo wydłużał przejechany odcinek czerwonego szlaku.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sie 2012, 18:35:34 »
Wczoraj odbyłem samotną przejażdżkę na trasie Wilanów- G. Kalwaria, Czersk, Lasy Chojnowskie, Powsin, Wilanów. (przejechany dystans 75km)

Od G.Kalwarii jechałem czerwonym szlakiem (Krwawą Pętlą) najpierw na zachód (szlak na tym odcinku dosyć kiepsko oznakowany, tak że można było się łatwo pogubić- przed i za przejazdem kolejowym, pokonałem odcinek piachów, po wjeździe do lasu były ścieżki z dużą ilością zdradliwych korzeni i z jednym "ciekawym" rowem.

W Nowinkach zostawiłem czerwony szlak i jechałem w kierunku Zimnych Dołów i dalej Żabieńca.
Pewnie że to jest bardzo krótki odcinek Krwawej Pętli, ale może komuś kto będzie chciał przejechać  ten cały szlak przynajmniej przybliżyłem charakter przejazdu i warunki terenowe z którymi zmierzy się na tym króciutkim odcinku Krwawej Pętli.
Podczas kolejnych przejazdów będę stopniowo wydłużał przejechany odcinek czerwonego szlaku.

Od mostu w G Kalwarii szlak prowadzi po zarośniętym wale powodziowym. Trzeba byś mocno zdesperowanym aby tę jazdę przetrzymać zwłaszcza, że tuż obok biegnie droga o gładziutkim asfalcie.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=380890815297902&set=a.380889955297988.94486.100001309598249&type=3&theater

Offline Protagonista

  • Początkujący
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • 14
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sie 2012, 10:45:50 »
Polecam stronę http://otwock.org.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=2607   To nasze zmagania z przejazdem KP a za razem wiele cennych informacji.
Lucky!

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lis 2012, 16:49:59 »
Przeczytałem Wszystkie 19 stron dotyczące wrażeń zdobywców Krwawej Pętli i muszę przyznać że to jest bardzo ciekawa ''lektura''
Szczególnie interesowały mnie informacje i zdjęcia z samych opisów, tego jedynego w swojej niepodważalnej trudności przejazdu. Czytałem też o rozwiązywaniu problemów pojawiających się na trasie np.  zanikaniu znaków szlaku i wariantów objazdowych.
Widzę że zdobywców i zdobywczyń  ''Krwawej Pętli'' jest coraz więcej.
Wielki SZACUN dla Was Wszystkich dla Super Zawziętych pojedyńczych, jak i grupowych zdobywców Krwawej Pętli.
CHwała też koleżankom Rowerzystkom, które ukończyły ten przejazd, mieszcząc się w 24h. Jestem pod Dużym wrażeniem Wszystkich Waszych Osiągnięć.

Zrobiłem tylko kilka etapów Krwawej Pętli, co jest zupełnie nieporównywalne z tym co Wy musieliście przejść jadąc w terenie i to prawie bez przerwy dystans około 240km. Tak się składa że też lubię teren. Dlatego jestem sobie w stanie wyobrazić przez co musieliście przejść aby zrobić ''Krwawą Pętlę.''
Może i ja kiedyś (w następnym roku) zrobię tą trasę mieszcząc się w  24h i tym samym dołączę do ''Elitarnej Grupy Zdobywców Krwawej Pętli''.


Offline Gustaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Gustawowa
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Gru 2012, 21:51:08 »
Na następny sezon chętnie się zabiorę... Dajcie znać jak coś :-)
Z opisów i zdjęć całkiem udany wyjazd!
www.GustawTravel.pl - Wypożyczalnia bagażników samochodowych Warszawa
http://www.gustawtravel.pl/gt/wycieczki - Wycieczki Rowerowe w woj.podkarpackim oraz małopolskim

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska obwodnica turystyczna na weekend.
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Gru 2012, 17:48:01 »
Też Ochoczo zgłaszam się na ''ochotnika'    :)   .
''Krwawa Pętla'' i to zrobiona krócej niż 24h - jest wyzwaniem dla każdego ''wielbiciela'' Terenu   :)    .

W historii zdobywców ''Krwawej Pętli'' bardzo ciekawe jest to, że niektórzy nieustraszeni koledzy rowerzyści po pierwszym podejściu i to udanym decydowai się na kolejny przejazd - zresztą też udany    :)    .

Do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia zrobienia Krwawej Pętli - ale ZimĄ     :)     !

Pozdro.