Autor Wątek: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)  (Przeczytany 338626 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline muzyczny_plecak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • dobra muzyka się nie starzeje ;]
    • senner.pl
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #480 dnia: 11 Lis 2011, 23:15:53 »




Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Sparrhawk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #482 dnia: 13 Lis 2011, 21:21:26 »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #483 dnia: 14 Lis 2011, 00:25:49 »
Stoimy na ścieżce rowerowej na czerwonym świetle. Naprzeciwko stoją piesi.
W: Proszę o pozwolenie na użycie ognia, gdy cel wejdzie w zasięg <ręka na airzoundzie>
S: Udzielam pozwolenia, feuer frei.
Piesi przeszli na chodnik.
:D

Woydzio

  • Gość
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #484 dnia: 14 Lis 2011, 07:40:32 »
Stoimy na ścieżce rowerowej na czerwonym świetle. Naprzeciwko stoją piesi.
W: Proszę o pozwolenie na użycie otwarcie* ognia, gdy cel wejdzie w zasięg <ręka na airzoundzie>
S: Udzielam pozwolenia, feuer frei.
Piesi przeszli na chodnik.
 :D
*to tak było, cytuj dokładnie  :P Użyć ognia to mogę do upieczenia mięsa, do celu to ogień otwieram  :D :D :D
Woydzio

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #485 dnia: 14 Lis 2011, 21:32:55 »
E tam, piesi są tak prehistorycznie ograniczeni, że w ogniopodobnych kwestiach może zadziałać tylko krzesiwo. Wbite w czaszkę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #486 dnia: 14 Lis 2011, 22:21:44 »
E tam, piesi są tak prehistorycznie ograniczeni, że w ogniopodobnych kwestiach może zadziałać tylko krzesiwo. Wbite w czaszkę.

Ja bym uważał z takimi wnioskami. Każdy z nas czasem schodzi z roweru i staje się pieszym ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #487 dnia: 14 Lis 2011, 22:31:48 »
E tam, piesi są tak prehistorycznie ograniczeni, że w ogniopodobnych kwestiach może zadziałać tylko krzesiwo. Wbite w czaszkę.

Ja bym uważał z takimi wnioskami. Każdy z nas czasem schodzi z roweru i staje się pieszym ;)
To dlatego są potrzebne kaski dla pieszych!

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #488 dnia: 14 Lis 2011, 23:12:16 »
Raffi - większość z nas po zejściu z roweru nie chodzi DDRkami. A jeśli chodzi, to mają obowiązek spalić się ze wstydu na miejscu. Albo chociaż podpiec. Z cebulką. Żeby pożytek był ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #489 dnia: 15 Lis 2011, 07:42:12 »
Raffi - większość z nas po zejściu z roweru nie chodzi DDRkami. A jeśli chodzi, to mają obowiązek spalić się ze wstydu na miejscu. Albo chociaż podpiec. Z cebulką. Żeby pożytek był ;)

Mnie się zdarzyło. Tak jak zdarzyło mi się jeździć po chodniku. Wielka kwestia jest JAK to się robi, a nie czy. Jeżeli idę skrajem DDRki, na której nie ma wielkiego ruchu i nie przeszkadzam cyklistom, to nie widzę problemu bym mógł dalej nią iść. Oczywiście nie idę tyralierą, nie walę środkiem i nie robię miny "rozjedź mnie, a Ci pokażę". Jestem tam gościem. Analogicznie jeżdżę po chodnikach - spokojnie, bez dzwonienia na pieszych, będąc gościem.


Zwłaszcza, że są sytuacje w której pieszemu LEGALNIE wolno to robić, np brak chodnika. Kiedyś to był ogromny problem na pewnym fragmencie KEN, gdzie był DDR, a chodnika nie było. Ale i na niemniej uczęszczanej DDRce na Tarchominie taka sytuacja w jednym miejscu występuje.

Są też sytuacje, w której piesi chodzę DDRką z powodu źle zaprojektowanej drogi - tak było np na pl. Wilsona, gdzie kiedyś bardzo ruchliwy przystanek miał dwa chodniczki po 80-90cm każdy i DDRkę poprowadzoną tak, że do wejścia do metra z przystanku była to najkrótsza (i jedyna dość szeroka by pomieścić tych ludzi) droga. Tumy tamtędy łaziły, ja też. Za to nigdy nie jechałem tamtą DDR rowerem (no dobra, raz jechałem, by ją sprawdzić), bo ona się po prostu do jazdy nie nadawała. Dmuchałem ulicą. A skoro nie jeżdżę po złej infrze dla rowerów, tylko czasem sunę jezdnią, to akceptuje, że piesi czasem nie chodzą o fatalnej infrze dla nich, tylko przejdą kawałek DDRką. Akceptuje to tym bardziej, że sam z tej DDRki i tak nigdy pewnie nie skorzystam.

Jest jeszcze trzecia sytuacja, gdy bywam pieszo na DDRze. Człapanie od stojaka rowerowego (lub miejsc parkingowych) do chodnika w poprzek DDRki poza przejściem dla pieszych. Taka sytuacje jest np na Marszałkowskiej - nie ma możliwości przejść na chodnik nie idąc chociaż kawalątek po DDRce. A ponieważ zdarzyło mi się tam parkować, to zdarzyło mi się tam chodzić po DDRze. Rozejrzałem się - pusto - i przeszedłem w poprzek, na chodnik. Ale poza przejściem dla pieszych (bo tam ich nie ma), czyli nielegalnie.


I nie, nie zamierzam się spalić ze wstydu :P Uważam swoje podejście za bardzo zdroworozsądkowe i kulturalne wobec innych użytkowników drogi. I co więcej, sądzę że każdemu z nas zdarzyło się robić tak samo jak ja, tylko być może nie zwrócił uwagi, że to było działanie niezgodne z prawem.
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2011, 07:44:31 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #490 dnia: 15 Lis 2011, 08:31:01 »
Raffi, myślisz, że ktoś to przeczyta? xD

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #491 dnia: 15 Lis 2011, 08:46:33 »
Ja to własnie przeczytałem :)

I podpisuję się pod każdym słowem tego posta;) Także mi się to zdarza co Raffiemu.

Taka sytuacja jaką opisał Raffi na Tarchominie występuje także obok szpitala bielańskiego. Pamiętam jak Drex kiedyś przepędził jakąś kobietę z psem do rowu obok :P

Ja w sumie nie jestem takim "szosiarzem" i staram się jeździć tak jak mówią przepisy. Jest ścieżka - jadę ścieżka. Niestety trafiam na takie "muły" na ulicy, że nawet airzound nie pomaga.
Tak samo ze złymi projektami. Jak np. na rondzie Starzyńskiego. Zjeżdżając z mostu gdańskiego po prawej stronie. Wszyscy namiętnie tam paradują DDRką :P Chodnik poprowadzony jest kawałek z boku.

Ja także chodzę czasami po ścieżkach. Każdemu na pewno się to zdarzyło. Ale jeśli mam chodnik i obok ścieżkę to na pewno pójdę chodnikiem :) Jeśli nie ma chodnika no to już siła wyższa. Czasami też zdarza mi się zamyśleć i wkroczyć aż jedną nogą na ścieżkę, ale od razu wracam na miejsce jak rzeczywistość do mnie dotrze :P
Komu w drogę temu rower.

Drex

  • Gość
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #492 dnia: 15 Lis 2011, 08:51:42 »
Do rowu? O_o Na pas zieleni jak najbardziej, ale rowu nie pamiętam. A najwyraźniej różnię się od Was, bo ja DDRkami nie chodzę...
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2011, 08:52:54 wysłana przez Drex »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #493 dnia: 15 Lis 2011, 09:00:58 »
Ok, co innego, kiedy warunki zmuszają. Też usprawiedliwiam wtedy, byle ostrożnie i pamiętając kto ma pierwszeństwo. Chodziło mi raczej o sytuację: chodnik i ddr obok - wtedy chodzenie DDRką jak mlekodajne zwierzątko jest powodem do wstydu.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ha ha, zobaczcie to - czyli dział humoru :)
« Odpowiedź #494 dnia: 15 Lis 2011, 09:39:55 »
Dokładnie jak mówi Savil :)

Drex w sumie rów to złe określenie, ale między tą ścieżką a ulicą jest spadek dość sporawy. Pani wystraszyła się wtedy Twojego gwizdka, a że ja jechałem za Tobą to widziałem jak zareagowała.

Bo kto wyprowadza pieski drogą dla rowerów?! - To dopiero podchodzi pod dział humoru :)
Komu w drogę temu rower.