Autor Wątek: Ruch Pod Prąd po Warszawsku  (Przeczytany 3807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Ruch Pod Prąd po Warszawsku
« dnia: 23 Wrz 2016, 13:51:12 »
 ???


IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Ruch Pod Prąd po Warszawsku
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrz 2016, 14:23:33 »
Będzie śmiech na całą Polskę :D

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Ruch Pod Prąd po Warszawsku
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrz 2016, 14:36:58 »
A ten czerwony kawałek na drugim rysunku - to tam NIE będzie ruchu pod prąd?

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Ruch Pod Prąd po Warszawsku
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrz 2016, 14:44:43 »
Kontraruch bedzie. Ale bez 30 m od skrzyżowania. Co oznacza że nie będzie cywilizowanego dojazdu do tego kontraruchu.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Ruch Pod Prąd po Warszawsku
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrz 2016, 14:56:22 »
A ten czerwony kawałek na drugim rysunku - to tam NIE będzie ruchu pod prąd?

Na skrzyżowaniu z Piękną, nie będzie wjazdu w Mokotowską (w żadnej relacji).
Znak nie dotyczy rowerów, będzie dopiero ok 30m za skrzyżowaniem a nie na jego wlocie.
W praktyce będzie to oznaczało, że rowerzyści, który będą chcieli skorzystać z odcinka zaznaczonego na czerwono, będą nielegalnie jeździć po chodniku - do tego zachęca to rozwiązanie.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ruch Pod Prąd po Warszawsku
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sie 2017, 09:10:17 »
O, a już chciałem zakładać nowy temat. Prośba do administratora o dodanie słowa "Mokotowska" do nazwy tematu.

Wczoraj jechałem Mokotowską od pl. 3 Krzyży, gdzie zauważyłem znak "nie dotyczy rowerów" pod strzałka oznaczającą ulicę jednokierunkową. To samo na skrzyżowaniu Mokotowskiej z Wilczą. Najpierw zdziwiłem się, że nic o tym nie słyszałem, a potem zdziwiłem się jeszcze bardziej, bo od ul. Pięknej wygląda to tak:



[klik aby zwiększyć rozdzielczość]

Właśnie chciałem zapytać czy dobrze rozumiem i czy to wersja ostateczna, tzn. ruch rowerów w obu kierunkach jest dopuszczony, ale korzystać mogą z niego właściwie mieszkańcy Mokotowskiej oraz rowerzyści, którzy zawrócą. Po treści pierwszego wpisuje zgaduję, że tak miało być (zgaduję, bo grafika już się nie wyświetla).
« Ostatnia zmiana: 13 Sie 2017, 09:17:55 wysłana przez em c »

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Ruch Pod Prąd po Warszawsku
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sie 2017, 19:47:27 »
Właśnie chciałem zapytać czy dobrze rozumiem i czy to wersja ostateczna, tzn. ruch rowerów w obu kierunkach jest dopuszczony, ale korzystać mogą z niego właściwie mieszkańcy Mokotowskiej oraz rowerzyści, którzy zawrócą.
Dokładnie tak. A także ci, którzy przeprowadzą rower na piechotę.

Po treści pierwszego wpisuje zgaduję, że tak miało być

Tak zostało zaprojektowane, ale nie tak miało być.
« Ostatnia zmiana: 17 Sie 2017, 19:49:30 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Ruch Pod Prąd po Warszawsku
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sie 2017, 12:49:05 »
Tu mamy ten sam  (podobny) problem co na skrzyżowaniu Koszykowej i Emilii plater. Projekt do BP zakładał kontra ruch ale od Koszykowej. Jednak aby go wprowadzić potrzebna była modyfikacja sygnalizacji. W Warszawie nie da się modyfikować więc potrzebna jest wymiana całej i pewnie jakieś prace budowlane. ZTP  (odpowiedzialny za realizacje projektu) się na to nie zdecydował bo Koszykowa to ulica ZDM i to ona odpowiada za sygnalizację. ZDM z kolei też się nie kwapił do zmiany bo ma ZITy . W związku z tym zostały złożone projekty do BP na te 2 skrzyżowania. Okazało się że to jest wykonalne w ramach BP tylko że kosztuje po około 700 tys  zł. Jako że w obszarze był jeszcze projekt kontraruchu Marszałkowskiej to wycofałem ten projekt aby nie było konkurencji rowerowej. Ostatecznie Koszykowa x Plater została wybrana do realizacji. Mokotowska x Koszykowa musi poczekać.
« Ostatnia zmiana: 18 Sie 2017, 13:40:33 wysłana przez rowerozof »