Autor Wątek: Przebudowa bulwarów wiślanych. A gdzie rowerzyści?  (Przeczytany 4360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Przebudowa bulwarów wiślanych. A gdzie rowerzyści?
« dnia: 12 Maj 2012, 22:21:11 »
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,bulwary-przed-zmiana-czyli-dyskusja-terenowa,44664.html

Coraz więcej się mówi na temat. Jutro o godz. 11.00 dyskusja "bulwarowa".
Oglądając jednak zamieszczone na stronce /tvnwarszawa/ wizualizacje zastanawiam się tylko, gdzie się mają podziać rowerzyści ? Jakoś nie widzę tam specjalnie tej obiecanej nowej drogi dla rowerów. Wprawdzie coś jakby widać...potem urywa się (!). Oglądając to nachodzą mnie koszmary kolejnych fuszerek i niedoróbek. Trzeba będzie się temu przyjrzeć dokładniej, jak będą konkretne plany.
To cholernie ważna Wiślana Rowerostrada, pozwalająca się przemieścić szybko od ul. Ludnej do Spójni praktycznie bez zatrzymywania się , świateł i skrzyżowań.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przebudowa bulwarów wiślanych. A gdzie rowerzyści?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2012, 23:37:58 »
Ja mam taki specjalny kolorowy biuletyn m.st. Warszawy pt. ''The Vistula River'', dotyczy właśnie rewitalizacji tego fragmentu.

W BUWie była niedawno pokazywana makieta tych bulwarów, jedyne co mi nie przypadło do gustu, to to że na jednym z wyjść podziemnych na wysokości Parku Fontann od strony zachodniej nie było podjazdu rowerowego.

Jeśli makieta jest tym co jest w planach i to będzie prawidłowo zrobione to dobrze, ale warto żeby ktoś tego dopilnował.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2012, 23:50:29 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Przebudowa bulwarów wiślanych. A gdzie rowerzyści?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maj 2012, 08:54:15 »
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,bulwary-przed-zmiana-czyli-dyskusja-terenowa,44664.html

Coraz więcej się mówi na temat. Jutro o godz. 11.00 dyskusja "bulwarowa".
"Bulwary przed zmianą"
13 maja, godz. 11:00
Spotkanie pod mostem Poniatowskiego

 
Szkoda że to info tak późno, ale może mi się uda podjechać.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przebudowa bulwarów wiślanych. A gdzie rowerzyści?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Cze 2013, 11:16:05 »
Podbijam, bo remont trwa.

http://www.siskom.waw.pl/przestrzen-bulwary_nadwislanskie.htm


Plan jest tutaj (ale odcinka między Tamką a Boleść edit: i coś się nie chce załadować). Z tego co czytałem w artykułach niestety realizowany jest plan poprowadzenia "nadwiślańskiej" trasy dla rowerów przy Wisłostradzie.

Natomiast obecna organizacja ruchu jest makabryczna: schodząc z mostu Śląsko-Dąbrowskiego po stronie zachodniej (ale wschodniej stronie wisłostrady) idąc w stronę kopernika nie da przejść się na Mariensztat, można iść tylko wzdłuż płotu aż do momentu w którym sznur samochodów wyjeżdża z tymczasowej trasy nad Wisłą na właściwą Wisłostradę, modlić się o przerwę w ruchu i biegiem przebiec przez jezdnię. Tymczasowe przejście dla pieszych jest tam konieczne, i na skrzyżowaniu wybrzeża kościuszkowskiego z.. Dobrą (? obok mostu, przy stacji Orlen) też. Ogólnie rowerzysta będący na powiślu i chcący jechać na północ musi przejechać teraz fragment Wisłostradą, co jest średnio sympatyczne.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przebudowa bulwarów wiślanych. A gdzie rowerzyści?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Cze 2013, 12:57:12 »
W koncepcji jest zapis:

Cytuj
8. ŚCIEŻKA ROWEROWA

- ŚCIEŻKA ROWEROWA REKREACYJNA POPROWADZONA SWOBODNIE W RAMACH TERENU PARKOWEGO A2ƒ WZDŁUŻ WISŁOSTRADY

- SZYBKA (TRANZYTOWA), BEZPOŚREDNIO POŁĄCZONA Z MIEJSKĄ SIECIĄ ŚCIEŻEK ROWEROWYCH (PRZEZ PRZEJŚCIE PODZIEMNE DO PARKU im. GEN. RYDZA - ŚMIGŁEGO)

Na planach ścieżka rekreacyjna(?) ma 3 metry. To o 2 więcej niż obecna:) Intryguje mnie tylko słowo "swobodnie". Obawiam się też bliskości muru oporowego.

Pytanie - czy ta koncepcja jest realizowana. Na planie widzę tylko jedną DDR :-[ . Obiło mi się kiedyś o uszy, że ma być DDR przy Wisłostradzie, a reszta bulwaru ma być ogólniedostępna na zasadzie ciągu pieszo rowerowego - i szczerze powiedziawszy mi by się ten pomysł bardzo podobał, gdyby była zachowana odpowiednia szerokość (>1m).

PS Obecnej sytuacji nie skomentuję, bo nie mam tak bogatego słownictwa wulgaryzmów.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze 2013, 12:59:51 wysłana przez miroslavka »

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Przebudowa bulwarów wiślanych. A gdzie rowerzyści?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lis 2013, 15:31:37 »
Dzisiaj pełnomocnik poinformował o wyznaczeniu objazdów dla rowerów remontowanego bulwaru. Prowadzi on od drogi dla rowerów po zachodniej stronie Wybrzeża Gdańskiego (Wisłostrady) przejazdem przez Grodzką, Nowy Zjazd  i dalej jako droga dla pieszych i rowerzystów do Tamki.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/